Petrairsko
23.03.07,17:59
POtrebovala by som radu. Neviem zistit, ci sa radim medzi danovnika s obmedzenou dan.povinnostou (teda nepodavam na SR danove priznanie za rok 2006), alebo s neobmedzenou d.p., a teda musim podavat.
V roku 2006 som odpracovala v Irskej Republike cely rok, kde stale byvam a pracujem(mam tyzdenne vyplatne pasky), platim poistenie a dan za auto a ine poplatky vyplyvjauce uz z byvania.
Avsak mam trvaly pobyt na SR, ale zdrzujem sa stale len tu v Irskej republike.
V Mihalovom blogu som sa docitala, ze " Ak ste v roku 2006 mali trvalý pobyt na Slovensku, tak sa podľa nášho zákona považujete za daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (daňového rezidenta) na Slovensku"...
a toto ma matie, nakolko si myslim, ze som skor irskym rezidentom (t.jest presahujem viac ako 183 dni v danej krajine),a teda nemala by som podavat danove priznanie na SR.
Aka je pravda? Som teda danovnikom s obmedzenou dan.povinnostou?
a druha otazka: Ak nemusim podat danove, treba sa dokladovat urcitou deklaraciou o irskej rezidencii na slov. dan. urade, alebo danovym dokladom P60?
Dakujem vam za radu,

Petra
Monika Kováčová
23.03.07,17:18
dva krát zadaná otázka!

Pokiaľ nemáš doklad o daňovej rezidencii v Írsku, si rezidentom SR... Predlož doklad z fin. úradu v Írsku, že si daňovým rezidentom Írska, a máš vystaráno. Inak podaj DP na Slovensku.
Petrairsko
23.03.07,18:08
Dakujem za odpoved.

Ano, viem, 2 krat som to pridala, ale prvy krat do nespravnej rubriky , tak preto som to chcela dat do sekcie este raz, kam to ma patrit. :o(