Monius
23.03.07,18:01
Prosím , skúste mi niekto poradiť.

Zamestnanec aj SZČO (od novembra 2006, príjmy len zo služieb), neplatiteľ DPH. Zamestnávateľ mu urobil ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Preplatok mu už bude vyplatený v aprílovej výplate. SZČO až potom zistil, že aj príjmy zo závislej činnosti mal uviesť do DP B. Ja potrebujem radu, ako to zapísať do DP, vypisuje sa potom v odd. V. riadok 33, 34 a 35?
Zoltán Kovács
23.03.07,17:04
beata banska bystrica
23.03.07,17:05
prosim poradte mi niekto ako sem mozem pridat otazku? dakujem moc
Zoltán Kovács
23.03.07,17:09
prosim poradte mi niekto ako sem mozem pridat otazku? dakujem moc

Už si pridala? Polož tým istým spôsobom ako si pridala svoju prvú.
Monius
23.03.07,17:24
Ďakujem za linku, ale z toho som veľa nepochopila.Môj SZČO podáva aj DP typu B, kde musí uviesť príjmy aj výdavky zo živnosti v odd. VI. a čo mám robiť s tými príjmami zo zamestnania? Mám ich uvádzať v DP B odd. V, alebo nie? Alebo mám mu urobiť dodatočné priznanie typu A. Lámem si tu hlavičku.
Zoltán Kovács
23.03.07,17:28
Ďakujem za linku, ale z toho som veľa nepochopila.Môj SZČO podáva aj DP typu B, kde musí uviesť príjmy aj výdavky zo živnosti v odd. VI. a čo mám robiť s tými príjmami zo zamestnania? Mám ich uvádzať v DP B odd. V, alebo nie? Alebo mám mu urobiť dodatočné priznanie typu A. Lámem si tu hlavičku.

Keď je szčo tak typ A neprichádza do úvahy. Typ B. Údaje zo závislej činnosti do odd.V. Musí priložiť doklad o RZ k DP. Preplatok, ktorý mu bol vyplatený asi je nesprávne vypočítaný ak mal zisk aj z podnikania. Takže bude musieť doplácať. Budeš podávať opravné priznanie ako to stihneš do 02.04.
Monius
23.03.07,18:18
Zo živnosti mal príjem 5100,- a výdavky na bločkoch 9900,-. Takže strata 4800. To by bolo jednoduché zapísať.
Ale hlavu si lámem nad tým, že keď vyplním DP B v odd. V. riadok 33,34 dostanem na riadku 35 sumu 195 423,- A tým, že má stratu , na riadok 69 dám sumu len 195 423. A všetko sa to počíta len z toho čiastkového ZD zo závislej činnosti. A keď je to už je podané tým zamestnávateľom, tak už naozaj neviem, čo s tým.
Johanka
24.03.07,14:58
Normálne to dopočítaj do konca. Ide o to, aby si splnil povinnosť a priznal aj príjmy , ktoré má ako SZČO.
Monius
25.03.07,14:51
Vypísala som teda DP B. Daňový preplatok je rovnaký, ako na ročnom zúčtovaní od zamestnávateľa. Potrebujem už len vedieť, či mám na DP B vyznačiť "daňové priznanie", alebo "opravné daň. priznanie", a kde mám uviesť to, že už ten preplatok je-teda o týždeň bude- vyplatený v mzde SZČO.