Maurícius
24.03.07,07:39
Chcem nadviazať na otázku "Príjem z Talianska".Je oslobodený od platenia aj príjem Z Nemecka?Stačí podať len DP.A musí to potvrdenie byť preložené?Ak áno v akej forme.Stačí na papier vypísať napr:
Úhrn príjmov:suma
Daň:suma
Poistné:
Ďakujem za odpovede.
Johanka
24.03.07,14:46
Príjmy zo zdrojov v Spolkovej republike Nemecko nie sú od dane oslobodené, ale v zmysle Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a SRN sú zo zdanenia v druhom zmluvnom štáte vyňaté.
Ak si mal v zdaňovacom období príjem iba zo závislej činnosti, stačá DP typ A.
Prílohou DP podaného v SR je potvrdenie od zamestnávateľa, príp. finančného úradu. Toto potvrdenie nie je potrebné prekladať.
mamullienka
19.08.08,17:05
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať SZČO má príjem z Nemecka aj zo SR. V Nemecku neplatil daň ani nemá tam stálu prevádzakareň. Pri podaní DP stačí spolu spočítať príjmy z Nemecka aj zo SR? Príjmy z nemecka som prepočítala kurzom NBS v deň, kedy boli pripísané na účet.
mamullienka
19.08.08,17:24
prosím mohol by mi niekto odpovedať?
Ďakujem
sluzby
19.08.08,18:12
dobry vecer, ja by som sa chcela opytat obcan SR, je SZČO, sucasne ma prijem zo zavislej cinnosti v Grecku /prilezitostne tam oficialne pracuje/. Jeho prijem v Grecku nemusi zdanit, pretoze tam nedosiahol stanovenu hranicu. Ako postupovat a uviest tento prijem v DP v SR.Dakujem.
Anja111
19.08.08,18:16
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať SZČO má príjem z Nemecka aj zo SR. V Nemecku neplatil daň ani nemá tam stálu prevádzakareň. Pri podaní DP stačí spolu spočítať príjmy z Nemecka aj zo SR? Príjmy z nemecka som prepočítala kurzom NBS v deň, kedy boli pripísané na účet.
Možno Ti pomôže toto:
http://www.porada.sk/t70727-praca-v-zahranici-szco.html
Anja111
19.08.08,19:02
dobry vecer, ja by som sa chcela opytat obcan SR, je SZČO, sucasne ma prijem zo zavislej cinnosti v Grecku /prilezitostne tam oficialne pracuje/. Jeho prijem v Grecku nemusi zdanit, pretoze tam nedosiahol stanovenu hranicu. Ako postupovat a uviest tento prijem v DP v SR.Dakujem.
Príjem zo závislej činnosti v Grécku zahrnie do DP v SR a použije metódu vyňatia príjmov...
mariannka13
05.03.09,12:33
na potvrdení príjmov z Nemecka nie je uvedená suma poistného, resp. to tam nikde nevidím, je to správne?
Tajana
21.03.09,16:49
Prosím o pomoc: Dôchodca, pracoval v Nemecku od 4.8.2008 do 4.11.2008. V zmluve mal dohodnutý pracovný čas (40 hod/týždenne) aj cenu práce za hodinu (hrubý aj čistý príjem).
Žiadne iné potvrdenie nemá... Dôchodok má vyšší ako Nč (140 736,-sk)... Ak si prerátam dni, ktoré odpracoval (536) x čistý príjem (4,09€) x priemerný kurz za tie štyri mesiace = tak v čistom zarobil cca 66 570,-sk... prosím poraďte ako mám postupovať...
mysimis
21.03.09,16:57
Príjmy z Nemecka sú vyňaté zo zdanenia, čiže priznať príjem je potrebné, ale platiť daň nebude. Pozor ak je to dôchodca a dôchodok mu bol priznaný pred 01.01.2008 nepatrí mu nezdaniteľná položka.
Tajana
21.03.09,17:19
Áno, dôchodok mu bol priznaný už pred 01.01.2008. Ešte ak môžem poprosiť, ako to zapíšem do DP? Vopred ďakujem
mysimis
21.03.09,17:21
Presný popis nájdeš tu na porade, už viackrát som ho uviedla úplne do podrobna včetne uvedenia čísiel riadkov. Stačí použiť takú zázračnú vecičku ako je vyhľadávač.
mysimis
21.03.09,18:11
Tajana
21.03.09,18:21
No, tak som tú zázračnú vecičku - vyhľadávač -použila a čítala a čítala... až som sa dočítala niečo o invalidných dôchodcoch... A ten "môj" je tiež invalidný dôchodca... takže teraz napíšem čistý príjem do riadku 34 DP typu A a odpočítateľnú položku .... a ešte do riadku 46, však?
mysimis
21.03.09,19:04
Ak je invalidný dôchodca tak tam uplatníš nezdaniteľnú položku v plnej výške.
milagros208
25.03.09,06:43
Ahojte. Chcela by som sa spýtať ohľadom príjmu z Nemecka. Známy pracuje v Nemecku cez slovenskú firmu. Dostal od nej 2 potvrdenia, jedno slovenské a jedno nemecké. V Nemecku aj na Slovensku má zaplatenú daň. Beriem príjmy z Nemecka metódou vyňatia, aj keď to potvrdenie má od slovenskej firmy? Ďakujem.
milagros208
25.03.09,11:47
Ahojte. Chcela by som sa spýtať ohľadom príjmu z Nemecka. Známy pracuje v Nemecku cez slovenskú firmu. Dostal od nej 2 potvrdenia, jedno slovenské a jedno nemecké. V Nemecku aj na Slovensku má zaplatenú daň. Beriem príjmy z Nemecka metódou vyňatia, aj keď to potvrdenie má od slovenskej firmy? Ďakujem.
Nemá s týmto niekto skúsenosti? Ďakujem.
suzi22
23.03.10,21:18
Prosím Vás, clovek bol 11 mesiacov zamestnany v Nemecku na TPP. 1 mesiac bol na UP v DE a dostal davku v nezamestnanosti.
Cize urobim DP typ A a do r.32 davam príjem aj z UP ci len z TPP? NC 4025,70eur - mam ju tam vypisat kedze nemal vobec prijem na SR? Dakujem