Marcela16
24.03.07,09:59
Ahojte. Potrebujem poradiť s úhradou odoslanej zahraničnej faktúry v OMEGE. Skúšala som to zaúčtovať všelijak možne, ale nikdy to nemám správne. Faktúra je vystavená v CZK, úhrada ide na SKK účet. Mám zadané správne sumy v CZK aj v SKK a zároveň aj kurz. Ale okrem týchto súm je tam aj suma TM a tú generuje program sám a tá je vyššia ako suma úhrady v SKK a je prepočítaná kurzom 1,29. A práve táto suma ide do bankových výpisov, takže mi zostatok na bankovom výpise nesedí. Už som volala aj do Krosu, ale neporadili mi. Takže PROSIM niekoho kto to vie zaúčtovať tak, aby všetko bolo tak ako to má byť.
holubička1
24.03.07,17:40
Neviem, či som to správne pochopila, ale ak si dáš do vzoru Z1 a kurz banky si dáš akým to bolo uhradené na účet malo by to ísť, nemávam s tým problém, dá sa to, že si vydelíš prídené Sk na účet Czk korunami, ktoré máš na pohľadávke a malo by to sedieť.
andreaS
24.03.07,18:18
napis presne datum a sumu vystavenej fa, sumu a potom presny datum uhrady, hradili ti to na SKK ucet, tak by si tam mala mat napisany kurz s akym banka prepocitala CZK, tak aj ten napis, pripadne ak nebude, tak napis sumu v skk

- skusim to uhradit a ak to bude ok, tak napisem postup
kira
24.03.07,18:25
Faktúrovala si s dph, alebo bez. Nieje tam zrada?