michal29
24.03.07,12:02
Dobrý deň, rád by som sa informoval čo všetko mám urobiť, ak si chcem založiť internetový obchod. Je potrebné vybaviť živnosť, alebo zaregistrovaťsa daňovom a podobné záležitosti? :confused: Alebo si viesť účtovníctvo?:confused::confused: Rad by som vedel všetko krok za krokom, prosím poraďte
misomiso
24.03.07,17:07
Otazka nestoji tak, ze bud sa zaregistrujes na DU alebo si budes vies uctovnictvo, ale naopak - ak sa zaregistrujes, tak budes viest uctovnictvo :)
vikinka
24.03.07,17:13
-vybaviť si živnosť
-zaregistrovať sa na DÚ
-prihlásiť v zdrav.poist.ak sa chceš stať dobrovoľne poistenou osobou tak aj na sociálnej poisťovni
-viesť účtovníctvo,podľa rozhodnutia JÚ alebo PÚ
misomiso
24.03.07,18:23
Ja ako na to pozeram, tak nebudes asi viest to uctovnictvo sam. Ja by som zala tym, ze by som nasiel vo svojom okoli uctovnicku. Ta Ti potom bude schopna vysvetlit vsetky administrativne kroky, okrem toho, ze Ti bude robit uctovnictvo. Sam sa do toho nepustaj.
supky
17.04.07,09:06
Dobry den,
trosku ina otazka. Ak si chcem zalozit internetovy obchod je lepsie aby to bolo na zivnost alebo s.r.o. (chceme ist do toho dvaja)
biaaa
18.04.07,10:46
Pravdepodobne pri dvoch osobach s.r.o. a viest podvojne ucto. A po krokoch kt. spomenula vikinka este softik na obchod + rekalama + veeela vela klientov!!!
profesional
10.05.07,16:00
Ked budes mat ci uz zivnostenske opravnenie, alebo zalozenu SRO, potrebujes si nechat vytvorit samotny internetovy obchod. Dalej si musi sam vypracovat, alebo dat vypracovat vseobecne obchodne podmienky, reklamacny poriadok. Do uvahy musis brat tiez platne europske smernice co sa tyka moznosti bezdovodneho vratenia tovaru kupeneho na internete. Ak chces prijimat platby platobnymi kartami v tomto obchode, budes musiet mat este pevnu telefonnu linku (vacsina bank to pozaduje) a budes si musiet zriadit min. 1 podnikatelsky ucet v banke a uzatvorit prislusne zmluvy o akceptacii platieb prostrednictvom elektronickych ciest. Toto vsetko som uz par krat absolvoval. Tak ak by si mal s tym problem, zavolaj mi na 09 18 41 31 77 a poradim s cim budem moct. Ak chcete ist do internetoveho obchodu dvaja podla mna je lepsia s.r.o., alebo uz ak tak potom tak, ze obaja budete mat zivnosti a vytvorite si zdruzenie..
joe.black
17.05.07,00:29
napis mi na joez.blackz@gmail.com ak to este potrebujes vediet

Dobrý deň, rád by som sa informoval čo všetko mám urobiť, ak si chcem založiť internetový obchod. Je potrebné vybaviť živnosť, alebo zaregistrovaťsa daňovom a podobné záležitosti? :confused: Alebo si viesť účtovníctvo?:confused::confused: Rad by som vedel všetko krok za krokom, prosím poraďte
NonSense
05.07.07,14:13
Kde by som mohol najst tie europske smernice?
wildwind
13.08.07,09:06
Par otazok ohladom internetoveho obchodu:Kolko asi stoji uz hotovy takyto obchod?Ak by mi to mal spravit nejaky programator presne podla mojich poziadaviek asi by to bolo mastne.. ze?Ak nechcem sklad, to znamena, ze budem objednavat az ked si objednaju odomna, musel by som cakat kym bude tych objednavok viac, aby bol nejaky rabat?S oblecenim by som asi neuspel v takomto obchode vsak?(Oblecenie treba vyskusat)
bifrose
18.08.07,13:52
Co sa tyka cien eshopov: najlacnejsie je si ho spravit sam - "zen-cart,oscommerce atd..." ale vyzaduje to urcite skusenosti
V pripade objednania uz hotoveho eshopu sa ceny pohybuju
1.bud za prenajom - od 1000,-Sk (bez DPH) az po cca 9000,-Sk(bez DPH) za mesiac
2.vlastny shop (teda platis len pri vyhotoveni takehoto shopu + naklady spojene s prevadzkovanim webhostingu): od cca 20 000,- az po 600 000,-Sk (bez DPH) - jednorazova suma + cca 2000,-Sk rocny poplatok za webhosting

samozrejme neda sa porovnavat shop za 20k a za 600k.je to extremny rozdiel,ako financny tak aj uzivatelsky...