fizzy
24.03.07,14:18
prosim vas,
mozem fakturovat odberatelovi tovar skor ako ho nakupim?
asi tak 2-6dni skor?
uctujem v JU, neplatitel DPH
diki
Janinkaaa
24.03.07,13:29
Pri neplatcovi DPH nevidím problém vystaviť fa skôr.
Robí sa tak, že sa vystaví riadna fa, odberateľ uhradí túto fa a potom sa mu dá tovar.
Nemusí sa potom vystaviť zálohová fa.
Ak to nevadí odberateľovi, nemal by byť problém
betka
24.03.07,13:40
Zrejme mu chcete vyfakturovať, aby Vám vopred vyplatil peniaze, keď ich budete mať, potom vy zase objednáte tovar u dodavateľa, však?
Urobte mu predfaktúru. Keď obdrží tovar, tak mu urobte riadnu FA a odpočítajte mu predfaktúru ak ju zaplatil. Ak zaplatil celú, k úhrade 0.
atka4
24.03.07,15:55
Nuž ja by som to nerobila. Ak by robil evidenciu skladu, čo by mal, ako vydá niečo, čo nemal?
Ale...
Teoreticky, ak príjme tovar na sklad na základe dodacieho listu, nie faktúry
(aj keď by sa ale mal zhodovať dátum dodania-plnenia s dátumom na DL), mohol by teda urobiť výdaj zo skladu .......
Ale..... všetko je to tak trochu "znásilnené"
Zoltán Kovács
24.03.07,15:58
Nuž ja by som to nerobila. Ak by robil evidenciu skladu, čo by mal, ako vydá niečo, čo nemal?
Ale...
Teoreticky, ak príjme tovar na sklad na základe dodacieho listu, nie faktúry
(aj keď by sa ale mal zhodovať dátum dodania-plnenia s dátumom na DL), mohol by teda urobiť výdaj zo skladu .......
Ale..... všetko je to tak trochu "znásilnené"

Nie je to znásilnené. Predfaktúra nie je o tom, že vydávaš tovar. Služi na to,že požaduješ platbu vopred. K výdaju tovaru dôjde až pri vystavení ostrej faktúry na ktorej je aj platba vopred zohladnená.
atka4
24.03.07,16:04
Nie je to znásilnené. Predfaktúra nie je o tom, že vydávaš tovar. Služi na to,že požaduješ platbu vopred. K výdaju tovaru dôjde až pri vystavení ostrej faktúry na ktorej je aj platba vopred zohladnená.


reagovala som na príspevok č. 2, len som ho nedala citovať - teda na ostrú faktúru.
K tvojmu príspevku nemám výhrady.:)
fizzy
24.03.07,17:54
Aha, no s tou predfakturou to rozumiem, len toto som urobil na zaciatku ked som sa do toho vsetkeho dostaval a namiesto predfaktury som vydal "ostru" fakturu. Cize bude to problem obhajit pri pripadnej danovej kontrole? Alebo co by ste mi radili urobit?
Jedna sa o fakturu o ciastke lahko prevysujucu 1tis. Sk.
Tweety
24.03.07,17:58
Aha, no s tou predfakturou to rozumiem, len toto som urobil na zaciatku ked som sa do toho vsetkeho dostaval a namiesto predfaktury som vydal "ostru" fakturu. Cize bude to problem obhajit pri pripadnej danovej kontrole? Alebo co by ste mi radili urobit?
Jedna sa o fakturu o ciastke lahko prevysujucu 1tis. Sk.
Neurobíš s tým už nič, nie je to až také zlé, ale do budúcna radím faktúru vystaviť až pri dodaní tovaru. Ak chceš platbu vopred, tak to riešiť zálohovou faktúrou.