evicka003
24.03.07,14:17
Dobrý deň.
Som tu prvý krát a chcela by som sa spýtať.V EU som našla potravinársky výrobok ktorý sa nedováža do SR.Chcela by som čo je potrebné k dovozu a či je možné stať sa výhradným dovozcom pre SR.Je potrebné založiť si živnosť alebo s.r.o.?

Ďakujem za radu.:)
misomiso
24.03.07,17:02
Bohuzial legislativa EU neumoznuje vyhradne zastupenie v ramci EU. Mozes sa ale stat vyhradnym dovozcom vyrobku ktory pochadza mimo EU, v tom nie je problem.

Vyhradne zastupenie v EU este stale de facto funguju, ale je to o ustnych dohodach medzi vyrobcom a dovozcom (akakolvek pisomna zmluva by bola neplatna).

Inak k dovozu tovaru Ti myslim staci aj zivnost, dolezite aby si mala va ZL uvedenu cinnost - velkoobchod.
pasians
22.04.07,07:35
Tiez sme riesili dovoz zo zahranicia. Pri potravinach zvlast treba davat pozor na certifikat zhody. Pohladaj na porade, je to o tom na mraky. Skratka tovar musi splnat iste normy, jednak europske a po druhe aj slovenske, ktore su obcas prisnejsie ako tie ES-kovske. Ak sa mylim opravte ma.
Leila2006
03.07.07,11:55
Bohuzial legislativa EU neumoznuje vyhradne zastupenie v ramci EU. Mozes sa ale stat vyhradnym dovozcom vyrobku ktory pochadza mimo EU, v tom nie je problem.

Vyhradne zastupenie v EU este stale de facto funguju, ale je to o ustnych dohodach medzi vyrobcom a dovozcom (akakolvek pisomna zmluva by bola neplatna).



Náhodou som natrafila na túto tvoju odpoveď a som prekvapená. Mohol by si konkretizovať, kde sa hovorí o nemožnosti existencie výhradného zastúpenia v rámci EÚ a tým pádom o neplatnosti takto formulovaných zmlúv? Ak niekto o tom ešte viete, prosím o vyjadrenie.
Danila
03.07.07,13:12
Náhodou som natrafila na túto tvoju odpoveď a som prekvapená. Mohol by si konkretizovať, kde sa hovorí o nemožnosti existencie výhradného zastúpenia v rámci EÚ a tým pádom o neplatnosti takto formulovaných zmlúv? Ak niekto o tom ešte viete, prosím o vyjadrenie.Tiež som prekvapená. Poznám existenciu takých zmlúv. Samozrejme uzatvorených renomovanými právnikmi.
rickman
03.07.07,16:41
Uz len obycajnou mandatnou zmluvou sa da zabezpecit zastupenie. A o tom, ci bude vyhradne alebo nie, nakoniec aj tak rozhodne len vyrobca, u ktoreho on ziadate.