Monius
24.03.07,14:45
Dostalo sa mi do rúk daňové priznanie FO platca DPH za rok 2005. Sú tu uvedené výdavky a príjmy z PD (celkom bez DPH). To by bolo v poriadku, ale on podniká 3 roky a na DP bola suma za všetky tie 3 roky (presne ako je uvedené v PD). Chcem sa spýtať, či sa má zo sumy na konci roku 2006 odpočítať suma na začiatku roku 2006 a tá sa uviesť v DP za rok 2006. A čo s tými predchádzajúcimi priznaniami, mám urobiť opravné, alebo to už nechať tak?
Johanka
24.03.07,13:49
Dostalo sa mi do rúk daňové priznanie FO platca DPH za rok 2005. Sú tu uvedené výdavky a príjmy z PD (celkom bez DPH). To by bolo v poriadku, ale on podniká 3 roky a na DP bola suma za všetky tie 3 roky (presne ako je uvedené v PD). Chcem sa spýtať, či sa má zo sumy na konci roku 2006 odpočítať suma na začiatku roku 2006 a tá sa uviesť v DP za rok 2006. A čo s tými predchádzajúcimi priznaniami, mám urobiť opravné, alebo to už nechať tak?

:eek: Jeden peňažný denník za všetky roky? A v DP grandtotály?
Johanka
24.03.07,13:50
Dostalo sa mi do rúk daňové priznanie FO platca DPH za rok 2005. Sú tu uvedené výdavky a príjmy z PD (celkom bez DPH). To by bolo v poriadku, ale on podniká 3 roky a na DP bola suma za všetky tie 3 roky (presne ako je uvedené v PD). Chcem sa spýtať, či sa má zo sumy na konci roku 2006 odpočítať suma na začiatku roku 2006 a tá sa uviesť v DP za rok 2006. A čo s tými predchádzajúcimi priznaniami, mám urobiť opravné, alebo to už nechať tak?
:eek: Toto sa pýta účtovník ?
Johanka
24.03.07,13:53
Teraz som pomýlená - prečo je táto otázka týkajúca sa FO zaradená v podvojmom účtovníctve???
Vedie PÚ? To by si ale nepísal o peňažnom denníku ...
Monius
24.03.07,13:58
Snažím sa nejako zmazať tému, všimla som si, že som ju zle zadala, sorry. Nie som účtovníčka. Každý raz začínal.
Johanka
24.03.07,14:08
Tak odpovedaj na doplňujúce otázky, lebo sa nepohneme ...;)
Bavíme sa o JÚ alebo PÚ ?
Anna1974
24.03.07,14:13
:eek: Toto sa pýta účtovník ? Johanka som síce mimotemy ale toto sa nehovorí, ak niekto prosí o radu...nemusia tu byť samí účtovníci!!!!!!!!!!!!
Johanka
24.03.07,14:14
Prepáč, ale má to v profile ...
Ospravedlňujem sa, nechcela som sa nikoho dotknúť.
Zita5
24.03.07,15:54
Dostalo sa mi do rúk daňové priznanie FO platca DPH za rok 2005. Sú tu uvedené výdavky a príjmy z PD (celkom bez DPH). To by bolo v poriadku, ale on podniká 3 roky a na DP bola suma za všetky tie 3 roky (presne ako je uvedené v PD). Chcem sa spýtať, či sa má zo sumy na konci roku 2006 odpočítať suma na začiatku roku 2006 a tá sa uviesť v DP za rok 2006. A čo s tými predchádzajúcimi priznaniami, mám urobiť opravné, alebo to už nechať tak?

Neviem či chápem správne , SZČO účtuje v jednom peňažnom denníku a má ňom účtovaných viac rokov ?

Doporučujem .....zaúčtuj mu rok 2006 v novom PD alebo cez SW a spracuj mu daňové priznanie .Nepokračuj v tom , čo niekto robil pred Tebou .

Prever potom ako mu bolo robené DP a Výkazy o Pa V a Výkaz o MaZ za predchádzajúce roky a po upozornení ,objasnení a dohode so SZČO pouvažujte nad predchádzajúcimi rokmi .V prvom rade musíš posúdiť či daňové priznanie skutočne robil za tri roky celkom , alebo si to usúdila len na základe peňažného denníka.
romana R.
24.03.07,16:26
prepacte som mimotemy ale neviete mi niekto pls poradit na temu nerozdeleny zisk z min.rokov? mam to ako novu temu a nik sa mi neozyva:mad: dakujem vopred vsetkym, moc:)
Johanka
24.03.07,16:32
Monius
26.03.07,16:50
Pozerala som aj na PD aj na DP. Podniká od 05/2003. Je to takto: Peňažný denník je na každý rok iný, a sú v každom PD len veci, týkajúce sa daného roku. Ale sú v ňom ako počiatočné stavy uvedené konečné zostatky min. rokov. Jednoducho prenesené. A sumy na DP sú opísané z PD, čiže za všetky roky podnikania. DP za rok 2004 a 2005 je určite zle a asi aj výkazy. Bojím sa, že keď podám dodatočné DP,Príde kontrola a nejaká vec bude ešte nevyjasnená. Dá sa okrem dodatočného DP podať aj opravené výkazy o PaV, MaZ? Je toho dosť, ale keď to neupravím, bude to len horšie. Prosím o radu:o .
Timka1
26.03.07,16:55
Ak podáš dodatočné daňové priznanie, kde bude iný ZD ako v pôvodnom, to znamená, že bude aj výkaz o príjmoch a výdajoch iný. Takže treba podať aj tieto opravné.
Monius
26.03.07,17:21
ZD nebude iný, lebo je aj SZČO aj zamestnanec, a z podnikania má stratu, ale strata bude asi nižšia. Ale vo výkaze o PaV sú uvedené príjmy a ..., a znovu len z PD, takže zle. Skúsim sa skontaktovať s nejakou účtovníčkou, čo s tým pracuje, takto by som to tu mohla rozpisovať celé hodiny. Už mi radili aj to, aby som sa na tie staré roky vykašlala, ale myslím, že to nie je riešenie.
vikinka
26.03.07,17:28
Ak aj nebude ZD iný,tak vo vykaze o PaV budeš mať iné hodnoty zrejme vo výdavkoch,keďže píšeš že strata bude nižšia po oprave,takže určite treba s DDP podať aj opravné výkazy.
Monius
26.03.07,17:30
Ďakujem za odpovede. Nejako sa s ým potrápim.:)