sybila3
24.03.07,14:51
Ahojte, chcela by som sa opýtať ako v JU zaúčtujem už zaplatenú pohľadávku voči sociál.poisť. 2261,-. prišlo upovedomenie o začatí exekúcie, ale nie je tam uvedené za čo je to a ani majiteľ mi nevie povedať? Zaúčtujem to ako výdaj za poistné alebo výdavok neovpl.zd? díky
Muška
24.03.07,13:56
pravdepodobne myslíš záväzok voči SP - asi pokuta, penále
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,
sybila3
24.03.07,14:03
Na to papieri z exek.úradu je napísané pohľadávka voči soc.poist,ale neviem identifikovať čo to je, tak neviem ako to mám zaúčtovať?
jamis
24.03.07,14:05
Skús sa spojiť so SP...oni Ti povedia za čo je tá exekúcia ak k tomu nemáš doklad.
sybila3
25.03.07,14:15
A penále zo sociálnej poisťovne za dlžné poistné idú do výdavkov neovplyv.ZD alebo môžu ísť do réžie?
Pru
10.12.07,12:48
Ahojte, prosím Vás aj mňa by zaujímalo: SZČO prišlo doplatiť dobrovoľné poistenie aj povinné do SP, má už aj splátkový kalendár, môže si aj dobrovoľné aj povinné zaúčtovať ako výdavok-zákonné poistenie a penále, ktoré su ku každému vyčíslené, neviem asi nejdú do réžie, ale VNZD? ďakujem
Paula
10.12.07,12:51
Ahojte, prosím Vás aj mňa by zaujímalo: SZČO prišlo doplatiť dobrovoľné poistenie aj povinné do SP, má už aj splátkový kalendár, môže si aj dobrovoľné aj povinné zaúčtovať ako výdavok-zákonné poistenie a penále, ktoré su ku každému vyčíslené, neviem asi nejdú do réžie, ale VNZD? ďakujem



Povinné + dobrovoľné = výdavok ovpl. základ dane (fondy), penále = výdavok neovpl. základ dane (ostatné) - to všetko s dátumom úhrady.
Pru
10.12.07,12:53
ďakujem, lebo ma napadlo, či dobrovoľné nebude náhodou VNZD, takže to mám dobre.
A na druhom rozhodnutí má nie penále ale úrok, ten tiež ide medzi VNZD?
e.v.a.
10.12.07,13:03
Ja by som ešte pripojila otázočku. Klientovi poslali list, že evidujú nedoplatok na poistnom VšZP k 30. 4. Klient to zaplatil. Celý rok 2007 platil povinné zdravotné. Asi je to za rok 2006. Môže to ísť do VOZD?
Ďakujem
Anja111
10.12.07,13:20
Ja by som ešte pripojila otázočku. Klientovi poslali list, že evidujú nedoplatok na poistnom VšZP k 30. 4. Klient to zaplatil. Celý rok 2007 platil povinné zdravotné. Asi je to za rok 2006. Môže to ísť do VOZD?
Ďakujem
Áno, dňom úhrady to zaúčtuješ do VOZD...
Paula
10.12.07,13:24
ďakujem, lebo ma napadlo, či dobrovoľné nebude náhodou VNZD, takže to mám dobre.
A na druhom rozhodnutí má nie penále ale úrok, ten tiež ide medzi VNZD?


Úrok z omeškania...ešte som také nevidela, zrejme u dobrovoľného poistenia je to "to isté" ako penále u povinného poistenia SZČO = VNZD.
Pru
10.12.07,13:38
áno, na splátkovom kalendári je výška splátky a úrok a na druhom je istina a úrok.