pronec
24.03.07,16:01
Som živnostník a vlastním auto, ktoré už nemám zapísané v živnosti. Chcem sa opýtať, či si môžem v tomto r. 2007 uplatňovať paušálnu náhr. 6,20 SK. Auto bolo v minulosti kupované na leasing.Ak mi niekto poradí budem rád, lebo mi niekto povedal, že to nie je možné.
jamis
24.03.07,15:12
Mušíš mať zaplatenú daň z MV a môžeš si uplatňovať paušál 6,20 + náhradu za benzín podľa TP.
bulnova
24.03.07,15:12
Auto po riadnom ukončení leasingu je možno vyradiť z majetku do osobného
užívania (ak si živnostník netreba žiadne prepisy na polícii) a po uhradení
cestnej dane možno učtovať s paušálom. V minulosti tento postup nebol možný.
renča1
24.03.07,15:16
Som živnostník a vlastním auto, ktoré už nemám zapísané v živnosti. Chcem sa opýtať, či si môžem v tomto r. 2007 uplatňovať paušálnu náhr. 6,20 SK. Auto bolo v minulosti kupované na leasing.Ak mi niekto poradí budem rád, lebo mi niekto povedal, že to nie je možné.

Jedinými podmienkami pre uplatnenie kilomet.náhrady 6,2 je aby tvoje auto nebolo zaradené v majetku firmy a aby si bol vlastníkom mot.vozidla. Niektorí si myslia, že pokiaľ splácajú auto na leasing majú ho vo svojom vlastníctve, ale to je chyba. Auto počas splácania je vo vlastníctve leasing.spoločnosti.
betka
24.03.07,18:57
Veľakrát bolo rozoberané, že na uplatnenie náhrady ako VOZD, nemá vplyv zaplatenie daň z MV. Ak sa nezaplatí, aj tak môže byť náhrada VOZD. Ale CD, ak nechcem mať pokutu, sa má zaplatiť.

Napr.tu:
http://wwww.porada.sk/showthread.php?t=45498&highlight=cestn%E1+da%F2
Zoltán Kovács
24.03.07,19:00
Veľakrát bolo rozoberané, že na uplatnenie náhrady ako VOZD, nemá vplyv zaplatenie cestnej dane. Ak sa nezaplatí, aj tak môže byť náhrada VOZD. Ale CD, ak nechcem mať pokutu, sa má zaplatiť.

Napr.tu:
http://wwww.porada.sk/showthread.php?t=45498&highlight=cestn%E1+da%F2

Len malá poznámočka: cestnú daň ani nebude vedieť zaplatiť, lebo neexistuje. Je daň z motorových vozidiel.

P.S. Prosím neberte to ako "buzeráciu", ale toľko to už bolo spomýínané.
betka
24.03.07,19:27
[quote=smith;432351]Len malá poznámočka: cestnú daň ani nebude vedieť zaplatiť, lebo neexistuje. Je daň z motorových vozidiel.

P.S. Prosím neberte to ako "buzeráciu", ale toľko to už bolo spomýnané.[/quote

Nie je to buzerácia. Je to tak. No Zolee nebudme popletení, keď raz zákon vykladá: Pozri ZDP (pre rok 2007) par. 19 odsek 3, pis. j - Výdavkom je ..... daň z nehnuteľností, ....., cestná daň......
Človek je už osprosteny z termínov.
Evanka
24.03.07,19:37
Len malá poznámočka: cestnú daň ani nebude vedieť zaplatiť, lebo neexistuje. Je daň z motorových vozidiel.

P.S. Prosím neberte to ako "buzeráciu", ale toľko to už bolo spomýnané.
Neber to ako "buzeráciu", ale spomínané.
Zoltán Kovács
24.03.07,19:38
Neber to ako "buzeráciu", ale spomínané.

mimotemy VĎaka idem opraviť. Únava a poriadná