Denisa
24.03.07,16:13
Firma kúpila traktor za 125000 a dali spraviť GO za 205000. Všetko to prebehlo v12/2006. Asi sa nedá dať tá oprava do spotreby, že? :mee:
renča1
24.03.07,15:20
A čo je to GO.? Generálna oprava? Záleží o akú opravu išlo a čo všetko bolo robené, prípadne vymieňané na traktore.
Denisa
24.03.07,15:35
ano, generalna oprava. Bol nepojazdný - všetko opravili.
JuKaS
24.03.07,15:36
Ja by som to určite dala ako DHM vystavila IK a odpisovala celú sumu 330000 Sk
Janinkaaa
24.03.07,15:48
A zvýšila sa tou opravou hodnota traktora ?
Buďje je to tech. zhodnotenie, alebo len oprava.

Ak je to tech zh. vstupuje do vstupnej ceny.

Ale možno sa dal iba opraviť motor. Nevymenil sa motor. Alebo prevodovka sa opravovala, alebo výmena karosérie.
Ak opravou sa len dal traktor do pôvodného stavu a nezlepšili sa mu vlastnosti, tak by som to dala ako opravu.

Je to dosť vysoká suma, treba poriadne zvážiť, čo to bude, lebo bude si to treba obhájiť pred kontrolou z DU.
renča1
24.03.07,15:58
ano, generalna oprava. Bol nepojazdný - všetko opravili.

Bolo by dobre rozpísať čo všetko bolo opravované, vymieňané atď... z toho čosi napísala sa nedá správne radiť, sú to len naše dohady,ktoré sú momentálne z každej strany správne.;)
Denisa
24.03.07,16:16
Tá FA má 3 strany, väčšinou samé tesnenia,úchytky, pružiny - položky do 500 Sk, ale väčšie položky sú napr. 2 kolesá po 14000 Sk, kompletný valec riadenia 8000, ozub.koleso 9500, bočnica 2x10000, kapota 7000, rôzne čapy, držiaky, ložiská po 1000-3000 Sk
betka
24.03.07,18:50
Traktor môže byť starý napr. 15 rokov. Ak ho UJ kupila za 125 000, Sk a traktor bol nefunkčný, bolo treba urobiť výmenu niektorých častí za nové s podobnými vlastnosťami. Nedala by som to ako TZ, dala by som to ako náklad.
Oprava je čiastočné fyzické opotrebenie alebo poškodenie za účelom uvedenia do prevádzky schopného stavu, čím použijeme aj iné, než sú povodné materiály, náhradné dielce, pričom nesmie dôjsť k zmene technických parametrov, výkonnosti.
Všetko, čo uvádzate, by som dala do nákladov (VOZD) ako opravy a údržba. Aj ked ste zaplatili 205 000, Sk, pri traktoroch, kt. sú nové majú vysokú OC. A takato oprava je iba zanedbateľná. Ceny náhradných dielov sú vysoké.
Kolesá-náklad
Valec riadenia, ozubene kolesa - (všetko sa časom opotrebuje), neviem si predstaviť ako môže dojst k zmene tech prametrov
Bočnica, kapota, mohli byť preliačené
Capy, ložiská, držiaky - toto všetko sa časom opotrebuje. A tá suma nie je až taká vysoká.
Môj názor je náklad (v JU VOZD)
Zoltán Kovács
24.03.07,18:55
Traktor môže byť starý napr. 15 rokov. Ak ho UJ kupila za 125 000, Sk a traktor bol nefunkčný, bolo treba urobiť výmenu niektorých častí za nové s podobnými vlastnosťami. Nedala by som to ako TZ, dala by som to ako náklad.
Oprava je čiastočné fyzické opotrebenie alebo poškodenie za účelom uvedenia do prevádzky schopného stavu, čím použijeme aj iné, než sú povodné materiály, náhradné dielce, pričom nesmie dôjsť k zmene technických parametrov, výkonnosti.
Všetko, čo uvádzate, by som dala do nákladov (VOZD) ako opravy a údržba. Aj ked ste zaplatili 205 000, Sk, pri traktoroch, kt. sú nové majú vysokú OC. A takato oprava je iba zanedbateľná. Ceny náhradných dielov sú vysoké.
Kolesá-náklad
Valec riadenia, ozubene kolesa - (všetko sa časom opotrebuje), neviem si predstaviť ako môže dojst k zmene tech prametrov
Bočnica, kapota, mohli byť preliačené
Capy, ložiská, držiaky - toto všetko sa časom opotrebuje. A tá suma nie je až taká vysoká.
Môj názor je náklad (v JU VOZD)
Prikláňam sa k betkymu názoru. Technické parametre traktora sa nezmenili. :D Nepribudlo 5 koleso. Nefunguje to samo.:D Je to klasická oprava.
renča1
24.03.07,19:51
Prikláňam sa k betkymu názoru. Technické parametre traktora sa nezmenili. :D Nepribudlo 5 koleso. .

A čo tak poplašné a zabezpečovacie zaradenie, zabudovanie airbagu, zabudovaná chladnička?:D :D :D
betka
24.03.07,20:03
A čo tak poplašné a zabezpečovacie zaradenie, zabudovanie airbagu, zabudovaná chladnička?:D :D :D

Vtedy TZ, jednoznačne, ak je vyššie ako 30 tis, ak by bolo nižšie dala by som si to ako VOZD a do evidencie.
betka
24.03.07,20:10
A čo tak poplašné a zabezpečovacie zaradenie, zabudovanie airbagu, zabudovaná chladnička?:D :D :D

Odpovedala som Ti s takou vážnostou :D:D:D
Ale to by som urobila až po GO, :---

mimotemy Chladnička by sa zišla, aspoň by si mal kde strčiť nohy, keď tam nebude klíma (TZ)