lsulekova
24.01.05,17:28
Poradí mi prosím niekto?

Sme firma, ktorá robí údržbu a keď si klient vypýta vymeniť žiarovky, my ich kúpime a prefakturujeme im ich 1:1 (uvedené v zmluve). Moja poradkyňa mi povedala, že mám tieto žiarovky účtovať na AE 501 ako spotrebovaný materiál. ale v prípade, že si klient vyžiada kúpiť chladničku,mikrovlnku, vysávač a my im tento drobný hmotný majetok prefakturujeme sa moja poradkyňa zháčila a nevedela presne, či sa má tento DHM účtovať na 501 alebo 504. Nevie mi niekto PROSÍM PORADIŤ?

Účtujeme sklady B.

Ďakujem
babenko1
18.02.05,21:48
Poradí mi prosím niekto?

Sme firma, ktorá robí údržbu a keď si klient vypýta vymeniť žiarovky, my ich kúpime a prefakturujeme im ich 1:1 (uvedené v zmluve). Moja poradkyňa mi povedala, že mám tieto žiarovky účtovať na AE 501 ako spotrebovaný materiál. ale v prípade, že si klient vyžiada kúpiť chladničku,mikrovlnku, vysávač a my im tento drobný hmotný majetok prefakturujeme sa moja poradkyňa zháčila a nevedela presne, či sa má tento DHM účtovať na 501 alebo 504. Nevie mi niekto PROSÍM PORADIŤ?

Účtujeme sklady B.

ĎakujemJa si myslím, že podľa charakteru .. ak je to tá žiarovka a ideš ju vymeniť, je to materiál... ale ak kúpiš chladničku... to teda materiál určite nie je.. ale tovar.
Ľuba
19.02.05,05:33
Ja na 501 účtujem len spotrebu pre firmu, ak takýto materiál predáme zákazníkovi účtujem 542.
lsulekova
21.02.05,06:25
A keď nákup materiálu, o ktorom viem, že sa bude fakturovať klientovi zaúčtujem na 542, vyšlú faktúru dám na účet 642 alebo 604?
Ľuba
22.02.05,11:35
Ak dávam spotrebu na 542 potom aj výnos z predaja dávam na 642.