turul
24.03.07,16:30
Dobrý deň!
Spoločnosť účtuje v PU a je štvrťročným platitelom DPH. Predala majetkové cenné papiere v hodnote 30 milionov. Príjem je oslobodený od DPH ale neide o príležitostný predaj. Naša otázka: Príjem z predaj CP sa započítava do obratu na účely registrácie z štvrťročného platiteľa na mesačného? Ďakujeme
koňo
24.03.07,20:59
ano. Podľa § 77 je rozhodujúci obrat a do obratu (§4 ods. 9) sa finančné služby započítavajú.
infoziadatel
23.08.07,09:28
Dobrý deň!
Spoločnosť účtuje v PU a je štvrťročným platitelom DPH. Predala majetkové cenné papiere v hodnote 30 milionov. Príjem je oslobodený od DPH ale neide o príležitostný predaj. Naša otázka: Príjem z predaj CP sa započítava do obratu na účely registrácie z štvrťročného platiteľa na mesačného? Ďakujeme
------------------------------------------------------
Prosím Vás o jednu radu, ak sa predávajú CP, je to oslobodená služby podľa §39 a uvádza sa to na riadku 06 daň.priznania a pri výpočte koficienta sa uvedná služby vyníma?

ďakujem za odpoveď zuzula:confused: