martin.mst
24.03.07,18:49
Potrebujem poradit s trosku nezvycajnym pripadom. Kupil som mobilny telefon (febr.2005), ktory som koncom januara 2007 poslal na reklamaciu predajcovi. Dovod:nefunkcne tlacidlo. Vratil sa mi minuly tyzden, ale v horsom stave ako som ho posielal. Zarucna doba mi skoncila 17.2.2007. Mozem reklamovat zarucnu opravu? Stal dost penazi a nerad by som zostal bez telefonu aj bez penazi... Prosim, poradte mi.
kira
24.03.07,17:56
Podľa mňa nebola dodržaná 30-dňová lehota na opravu(koncom januára -do minulého týždňa)?!
Zoltán Kovács
24.03.07,18:00
Záručná doba sa predlžuje o dobu opravy, vybavenia reklamácie, ak toto nastalo počas záručnej doby. Inak povedaná do záručnej doby sa nezarátava čas čo bol mobil v oprave počas záručnej doby. Druhá vec je taká, že reklamácia nebola vybavená do zákonom stanoveného termínu (30 dní).

Ešte doplním: Postupoval by som asi nasledovne: Určite by som vyreklamoval stav mobilu v akom som dostal späť. S tým, že by som im pripomenul nedodržanie zákon danej lehoty, a prípadne by som im spomenul Slovenskú obchodnú inšpekciu. Oni zo zákona majú povinnosť prešetriť tvoju sťažnosť na konkrétného podnikateľa, resp. spoločnosť. A tam už to nebude o fazulkách.:D
lt13
31.03.07,05:47
No ja som reklamoval NOKIA6280, že my nejde 3G sieť a vypadáva štandardná sieť, spomenul som im aj prehrievanie batérie a jej slabú kapacitu. Po 3 týždňoch my poslali SMS, že si môžem prísť prevziať MT opravený. Pred predajcom som ho vyskúšal a zistil som, že sieť nie je v poriadku. Nehovoriac o tom, že som musel zložiť zálohu 7000,- Sk za zapožičanú 6280-tku. Tak som im povedal, že MT neprevezmem a nech mi vrátia peniaze aj z úrokom. Predajca-žena sa trošku zdráhala, ale keď som zvýšil hlas a žiadal si kontakt na zodpovedné miesta, povolila a sama my napísala sťažnosť, od faxovala na centrálu. MT som neprevzal, do zápisu zo servisu som rukou dopísal odmietnutie prevzatia s pripomenutím, že majú týždeň na to aby si splnili reklamačnú lehotu. Čuduj sa svete presne na 30 deň, som obdržal list, kde som sa dozvedel o oprávnenosti reklamácie. Dostal som dve možnosti:
a) dajú my nový MT NOKIA 6280
b) zruším dodatok (viazanosť) vrátia my zálohu (7000,-Sk) a vrátia my kúpnu cenu za MT (7000,-Sk)
Vždy sú možnosti a výnimky, len si ich treba vypýtať (po dobrom, prípadne aj po zlom).
PS: ja som si vybral možnosť b) a následne nový MT s novým dodatkom, s novými zľavami pre verného zákazníkahttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif