adaju
24.03.07,19:49
prosila by som vas o radu,ako mám v JU zaúčtovat dotáciu pokladne.Týka sa toho,ked sa mi vpriebehu roku ukáže mínusový stav v pokladni .Čo na konci roka, ked dotaciu nevyberiem z pokladne.učtujem v programe MRP.
jamis
24.03.07,18:52
Nič sa nestane, dotáciu nie je treba vyberať z pokladne. Je to vklad podnikateľa.
Monika Kováčová
24.03.07,18:53
dotácia z účtu : 42 - príjem z priebežných položiek
vklad podnikateľa 13 - vklady dary dotácie

Nepochopila som mínusový stav na pokladni, preto že ti nesedia priebežné položky, alebo pretože, si nerobila vklad podnikateľa?
vikinka
24.03.07,18:54
Dotácia pokladne ako PNZD,príjem v hotovosti do pokladne.Nič sa nestane ak sa dotácia ku koncu roka nevráti.
jamis
24.03.07,18:55
[quote=ermon;432257]dotácia z účtu : 42 - príjem z priebežných položiek
vklad podnikateľa 13 - vklady dary dotácie


Prečo by mala v JU dotáciu pokladne účtovať cez priebežné položky ?
Monika Kováčová
24.03.07,19:01
Prečo by mala v JU dotáciu pokladne účtovať cez priebežné položky ?

pre výber z účtu, písala som, že zadávateľka otázky neupresnila z čoho jej vznikol mínus:)
jamis
24.03.07,19:04
Prepáč, ale ten dodatok tam nebol, keď som to písala.
jamis
24.03.07,19:06
a adaju sa k tomu nevyjadruje, asi nevie prečo vznikol mínus v pokladni.
adaju
24.03.07,19:57
nakup tovaru v hotovosti bol vyšší ako príjem do pokladne.Dakujem za odpovede
MILKA58
24.03.07,20:44
Evidujete dotáciu pokladne, čiže vklad podnikateľa aj do knihy záväzkov, alebo to nie je potrebné? Keď v tomto roku dotáciu nevrátim, prechádza mi to do ďalšieho roka ako záväzok?
Zita5
24.03.07,21:06
prosila by som vas o radu,ako mám v JU zaúčtovat dotáciu pokladne.Týka sa toho,ked sa mi vpriebehu roku ukáže mínusový stav v pokladni .Čo na konci roka, ked dotaciu nevyberiem z pokladne.učtujem v programe MRP.


Ak v pokladni nie sú peniaze na úhradu výdavkov a podnikateľ vloží vklad , tento účtuješ :

pokladňa príjem .....príjem neovplyvňujúci ZD vklad podnikateľa


Ak vyberieš z BU a vložíš hotovosť pokladne

tak účtuješ pokladňa príjem ....priebežné položky výdaj
ak obdržíš BV účtuješ banka -výdaj.........priebežné položky príjem

Mínusový stav pokladne nemôže byť .
Ak na konci roka vykazuješ v pokladni vysokú hotovosť , tak sa môže vrátiť podnikateľský vklad a vtedy budeš účtovať :

pokladňa výdaj ....VNZD-iný ...účel vrátenie podnikateľského vkladu

Ak sa na konci roka nevráti vklad , tak sa nič nestane , ale takýto výber je možný i v priebehu roka .Výber pre osobnú potrebu ak dovoľuje pokladničná hotovosť je prípustné účtovať vždy , ale nie na úkor nejakých záväzkov a hlavne voči štátu ,zamestnancom a podobne ....
vikinka
24.03.07,21:11
Zitka5,vklad podnikateľa ako príjem OZD?:rolleyes:
Zita5
24.03.07,21:12
Zitka5,vklad podnikateľa ako príjem OZD?:rolleyes:


Vikinka ďakujem za opravu , neovplyvňujúci ZD .....;)
MILKA58
24.03.07,21:12
Vklad podnikateľa - príjem NZD.
gabi2
29.03.07,09:51
Prosím Vás ako môžem vložiť peniaze do pokladne (jednosobová sro). Chceli sme to riešiť pôžičkou 211/365, ale sro chce požiadať o úver banku. Mohol by sa požiť účet 211/413? V podstate by to bol dar, sro by musela zaplatiť daň? Popozerala som si tu všetko čo sa dalo ale priznám sa že mám v tom chaos. Srdečná vďaka za každú pomoc.