romana R.
24.03.07,20:22
ahojte poradaci,
prosim vas o radu:

pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.
v uctovnictve necham to co mi vyslo, ved co uz s tym, len je to velky rozdiel:mad: myslite ze by to bol problem pri kontrole ze je napisanych tolko kilometrov? je to vsetko aj vykazane, cestaky, diety.. len to nesedi ucotovne..
dakujem vopred za vsetky mudre rady:)
Zoltán Kovács
24.03.07,19:29
ahojte poradaci,
prosim vas o radu:

pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.
v uctovnictve necham to co mi vyslo, ved co uz s tym, len je to velky rozdiel:mad: myslite ze by to bol problem pri kontrole ze je napisanych tolko kilometrov? je to vsetko aj vykazane, cestaky, diety.. len to nesedi ucotovne..
dakujem vopred za vsetky mudre rady:)

Ak dobre chápem tak, nakupené množstvo PHM nepostačuje na evidovaný počet ubehnutých kilometrov. Možnosti:
1. neodovzdali všetky doklady o nákupe PHM
2. je vykázaných viac km ako v skutočnosti nabehalo (teda aj súkromné sú zahrnuté do služobných)
3. k 1.1.2006 ste mali alebo nemali vykázané množstva v nádržiach, čo ostalo k 31.12.2005?
4. alebo máte šikovných soférov, ktorí vedia setriť s PHM ;)

Teraz už s tým nič neurobíš.
romana R.
24.03.07,19:39
oni to robia tak, ze to rozpocitavaju na litre v nadrzi...
v roku 2005 ostalo v nadrzi 0 litrov
rok 2006 som ja nekontrolovala nadrz, ale podla ich vypoctov litre v nadri sedia... len cena za nakupene PHM nesedi s tym ked to prepocitam...
inak to znie trochu nelogicky:mad:
uz s tym nic nenarobim, bola odpocitana aj DPH, ale skor sme sa takto poskodili, ked mame vykazane viac ako bolo zistene vypoctom...
neviem co s tym...
ked to necham tak bude to v poriadku? uctovne a danovo myslim...
dik za rady:)
Zoltán Kovács
24.03.07,19:44
oni to robia tak, ze to rozpocitavaju na litre v nadrzi...
v roku 2005 ostalo v nadrzi 0 litrov
rok 2006 som ja nekontrolovala nadrz, ale podla ich vypoctov litre v nadri sedia... len cena za nakupene PHM nesedi s tym ked to prepocitam...
inak to znie trochu nelogicky:mad:
uz s tym nic nenarobim, bola odpocitana aj DPH, ale skor sme sa takto poskodili, ked mame vykazane viac ako bolo zistene vypoctom...
neviem co s tym...
ked to necham tak bude to v poriadku? uctovne a danovo myslim...
dik za rady:)

Ešte jedna možnosť, že údaje v technických preukazoch o spotrebe vôbec nekorešpondujú so skutočnou spotrebou. A je to asi na 99% u áut tak. Výrobca vždy udáva nižšie údaje - makretingový ťah.
andrej_rv
24.03.07,19:46
ahojte poradaci,
prosim vas o radu:

pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.
v uctovnictve necham to co mi vyslo, ved co uz s tym, len je to velky rozdiel:mad: myslite ze by to bol problem pri kontrole ze je napisanych tolko kilometrov? je to vsetko aj vykazane, cestaky, diety.. len to nesedi ucotovne..
dakujem vopred za vsetky mudre rady:)V účtovníctve sa ponechajú náklady v zaúčtovanej výške. A keďže v zmysle § 2 ods. písm. i) ZODP je daňovým výdavkom len výdavok "preukázateľne vynaložený daňovníkom a zaúčtovaný v účtovníctve", daňovým nákladom (napriek prepočítanej spotrebe) bude len suma skutočne vynaložených výdavkov na PHL podľa účtovníctva, teda 40000.- Sk.
Ak sú skutočné náklady na PHL nižšie ako normované, správca dane to nezvykol komentovať (iba ak :eek: ...)
romana R.
24.03.07,19:46
je to stary favorit... to moze byť tak.. že "mrcha žere viac ako ma":)
inak ďakujem za comunication:)
romana R.
24.03.07,19:48
dakujem vsetkym za rady, inak toto je super napad tato PORADA:)
andrej_rv
24.03.07,19:51
pocitam naklady na PHM za rok 2006. v podvojnom uctovnictve mi vyslo co mam zauctovane na 501 napr. 40000 sk, teraz ked som si prepocitala naklady na phm kilometre x spotreba x cena phm / 100 , vyslo mi 55000 sk.

A celkom náhodou nebude problém v tom, že na 501 je cena bez DPH a daňovú spotrebu si rátala z cien vrátane DPH ?
romana R.
24.03.07,19:53
nie, nahradu za phm som pocitala z ceny phm bez dph....