Andyno
24.03.07,19:33
Dobrý deň.

Nebudem sa tu zbytočne rozpisovať - naštylizoval som dopis pre môjho vedúceho (viď citáciu), ktorý, myslím, hovorí za všetko. Preto žiadam o odbornú radu, či je daný text výstižný a naformulovaný tak, aby som uspel v tom, prečo vlastne vznikol. Môže ma vedúci odignorovať? Čo môžem od celej situácie očakávať?

PS: Rád by som text obohatil o nejaké paragrafy, ale v zákonníku práce som nenašiel nič, čo by sa týkalo fyzického napadnutia.

Ďakujem za každú odpoveď.


Vec: Sťažnosť a žiadosť o nápravu

Počas pracovnej doby, dňa 22.3.2007, v rámci výmeny názorov, ma fyzicky napadol kolega A.K., za prítomnosti ďalších dvoch kolegov – D.D. a T.K. Menovaný ma začal škrtiť a obávam sa, že by to malo pre mňa fatálne následky, nebyť pohotovej reakcie kolegu D.D. O tomto incidente ste boli ihneď informovaný, avšak žiadne zásadné konzekvencie ste z toho nevyvodili. Preto týmto žiadam o zaujatie Vášho stanoviska a riešenie tejto kritickej situácie tak, aby sa takýto násilný čin nemohol v budúcnosti opakovať a aby taký despotický a násilný človek nemohol ohrozovať život a zdravie nielen mňa, ale aj ostatných kolegov.
willma
24.03.07,18:45
no neviem, ale ja osobne by som dala trestné oznámenie na polícii.
Evanka
24.03.07,19:19
O celej veci treba urobiť zápis, s podpísaním svedkov. Riešiť by mal vedúci a mal by zaujať stanovisko a vyvodiť z toho závery. Je možné to oznámiť polícii, ale výsledok bude iba napomenutie, nakoľko nebolo potrebné lekárske ošetrenie, resp. PN.
Andyno
31.03.07,10:06
Ďakujem za reakcie.

Problém sa však nevyriešil a stále pretrváva:

Vedúci odmietol prevziať a podpísať moju sťažnosť a reagoval na ňu zvolaním “pracovnej porady“, na ktorej manipulatívne obrátil túto situáciu v môj neprospech, pretože sa v skutočnosti nezaoberal týmto násilným činom, ale mojou “komplikovanou“ povahou: žiadal o názory tých kolegov, ktorí v tom čase ani neboli svedkami tohto incidentu a namiesto potrestania vinníka, mňa preradil na inú prácu. O tomto som napísal zástupcovi riaditeľa a stále čakám na odpoveď.

Čo si o tomto myslíte vy, nezaujatí?
rickman
31.03.07,11:00
Co sa tu clovek nedocita.. V jednej teme ludia pracuju 25hodin denne, v dalsej zase maju hmotnu zodpovednost za veci verejne pristupne, no ale agresivita a fyzicky utok na pracovisku je uz trochu silna kava..


Čo si o tomto myslíte vy, nezaujatí?

Myslim si, ze situacia a nalada v pracovnom kolektive je znacne nastrbena a dalsie zotrvanie v nom by nebola prospesna nikomu. Snaha o diskreditaciu namiesto riesenia problemu - :confused: .
Andyno
31.03.07,11:30
Myslim si, ze situacia a nalada v pracovnom kolektive je znacne nastrbena a dalsie zotrvanie v nom by nebola prospesna nikomu. Snaha o diskreditaciu namiesto riesenia problemu - :confused: .
Veď ja v tomto tzv. "kolektíve" ani zotrvať nemienim, pretože pochybujem, že táto fraška skončí akokoľvek v môj prospech. Jediné o čo mi ide, je spravodlivosť a hlavne o princíp. Ako riekol klasik: V tejto dobe je pravda taká zatemnená a lož taká zavedená, že pravdu môže poznať len ten, kto ju miluje. :mee:
mazanova
31.01.10,20:39
nechcem otvárať novú tému, ale chcem sa opýtať, či po fyzickom napadnutí partnerom a PN 10 dní, môžem spätne po pol roku zmeniť stanovisko, totižto ja som uviedla úraz... ako by som bola za to postihnutá ja? za krivú výpoveď, a ako on?