romana R.
24.03.07,20:44
ahojte poradaci, prosim vas o radu:
v roku 2006 sme vystavovali faktury. na kazdej fakture bolo dole napisane, ze po prekroceni datumu splatnosti sa uctuje 0,1% uroku z omeskania.
je to tam napisane len na postrasenie, aby neplatili mesiac , 2 mesiace pozadu...
ide mi teraz len o to, ci to musim na konci roka vyuctovat-uroky, ktory si vobec u nich neuplatnujeme...
ide mi len o uctovne hladisko, aby to bolo v poriadku..
ci treba zauctovat uroky k OF, ktore boli zaplatene po lehote splatnosti...
osobne sa mi s tym vobec nechce babrat.. ak by to nebolo nutne radsej by som to vobec nerobila:)
prosim o radu, pripadne o predkontacie, ako postupovat-som uctovnik-zaciatocnik..
dakujem vopred velmi vsetkym zbehlym.:)
Zoltán Kovács
24.03.07,20:04
ahojte poradaci, prosim vas o radu:
v roku 2006 sme vystavovali faktury. na kazdej fakture bolo dole napisane, ze po prekroceni datumu splatnosti sa uctuje 0,1% uroku z omeskania.
je to tam napisane len na postrasenie, aby neplatili mesiac , 2 mesiace pozadu...
ide mi teraz len o to, ci to musim na konci roka vyuctovat-uroky, ktory si vobec u nich neuplatnujeme...
ide mi len o uctovne hladisko, aby to bolo v poriadku..
ci treba zauctovat uroky k OF, ktore boli zaplatene po lehote splatnosti...
osobne sa mi s tym vobec nechce babrat.. ak by to nebolo nutne radsej by som to vobec nerobila:)
prosim o radu, pripadne o predkontacie, ako postupovat-som uctovnik-zaciatocnik..
dakujem vopred velmi vsetkym zbehlym.:)

Tie úroky netreba k 31.12. účtovať. Účtuješ o nich až pri nárokovaní, teda až keď od odberateľa požaduješ úhradu úroku z omeškania.
romana R.
24.03.07,20:06
dakujem za radu smith:)