mila7
24.03.07,20:54
Co v pripade ak sa v priebehu roka stratil doklad, na ktorom bol nakup materialu, ktory zahrnam do skladovej evidencie. Ak by som ho do skladovej evidencie nedala mala by som minusovy stav na sklade. Mozem ho tam doplnit s poznamkou "strateny doklad", s tym, ze samozrejme do vydavkov to nemienm dat. Ide mi len o ten sklad.
Zoltán Kovács
24.03.07,19:58
Co v pripade ak sa v priebehu roka stratil doklad, na ktorom bol nakup materialu, ktory zahrnam do skladovej evidencie. Ak by som ho do skladovej evidencie nedala mala by som minusovy stav na sklade. Mozem ho tam doplnit s poznamkou "strateny doklad", s tym, ze samozrejme do vydavkov to nemienm dat. Ide mi len o ten sklad.

KeĎ nemáš doklad o nákupe, potom ani na sklad by si nemala prijať. Nemáš na základe čoho. Nedá sa zohnať opis dokladu?
betka
24.03.07,20:04
Doklad z ERP od Smith.
Ak ste mali FA, (aj doklad z ERP sa považuje za FA), ale myslím FA s uvedením dod, odber a ost. náležitostí, vyžiadajte si opis od dodavateľa.
Lebo zo zadania sa nedá pochopiť, či ide o bloček z ERP, alebo FA.
mila7
24.03.07,20:05
opis sa zohnat neda. A ako mam potom spravit, aby ten sklad nejako vyzeral. Ked on nieco nakupil, co potom neskor pouzil. Ked je jasne, ze ten material musel mat v tom case.
mila7
24.03.07,20:34
ide o obycajny doklad z registracky, kde boli kupene asi 20ks DVD.


Este jedna otazka. Ked uctujem v JU, nemozem sa rozhodnut, ze DVD, CD a obaly budu material, ktory ide rovno do spotreby a teda nemusim robit skladovu evidenciu. Ak by som si to upravila nejakym predpisom, smernicou.
Manual
24.03.07,21:18
ide o obycajny doklad z registracky, kde boli kupene asi 20ks DVD.


Este jedna otazka. Ked uctujem v JU, nemozem sa rozhodnut, ze DVD, CD a obaly budu material, ktory ide rovno do spotreby a teda nemusim robit skladovu evidenciu. Ak by som si to upravila nejakym predpisom, smernicou.
Ale predsa 20 ks DVD nejde dať do spotreby len tak, také množstvo sa nakupuje buď ako tovar k ďalšiemu predaju, alebo do spotreby... ? možno ak by SZČO podnikala v nejakom hotelierstve - ubytovaní a každú izbu by vybavila DVD prehrávačom.Ale aj tak by to musela viesť v evidencii aspoň krátkodobého majetku.
Zoltán Kovács
24.03.07,21:21
Ale predsa 20 ks DVD nejde dať do spotreby len tak, také množstvo sa nakupuje buď ako tovar k ďalšiemu predaju, alebo do spotreby... ? možno ak by SZČO podnikala v nejakom hotelierstve - ubytovaní a každú izbu by vybavila DVD prehrávačom.Ale aj tak by to musela viesť v evidencii aspoň krátkodobého majetku.

A čo keď tie DVD sú prázdne, nenahraté?
Manual
24.03.07,21:24
A čo keď tie DVD sú prázdne, nenahraté?
Mal som na nmysli prehrávače DVD, nie CD-čka / a ten stojí cca 2500 Sk/ alebo som špatne pochopil otázku. :D
Zoltán Kovács
24.03.07,21:28
Mal som na nmysli prehrávače DVD, nie CD-čka / a ten stojí cca 2500 Sk/ alebo som špatne pochopil otázku. :D

Ja som to pochopil ako nisič záznamu.
Manual
24.03.07,21:30
Takže treba ujasniť čo presne bolo nakúpené.... nie ?
mila7
25.03.07,10:01
Prepacte, ja som myslela ciste nenahrate nosice DVD v hodnote a13,- SK.
Co v tom pripade?
ZuzanaP
25.09.08,09:14
Poprosím o rýchlu pomoc: zákazník stratil bloček z pokladne za pranie prádla z min. týždňa, ako sa mu dá pomôcť?
ZuzanaP
25.09.08,09:42
Poprosím o rýchlu pomoc: zákazník stratil bloček z pokladne za pranie prádla z min. týždňa, ako sa mu dá pomôcť?
Už sme to vyriešili...
nikulik
21.03.12,21:22
Prosim Vás o radu, szčo vedie JU, pri uzatvarani dokladov sme prisli na to, ze mu chyba par dokladov, ktoré platil z podnikat.bank.účtu. Kedže tie doklady už sa asi nenájdu, môžem takéto platby zaúčtovať ako VNZD? Text môžem nechat taky ako nechava program? Iný neovplyvnujúci ZD?
Mila123
21.03.12,21:25
áno, áno
nikulik
21.03.12,21:29
A ešte jednu otazočku mam, ak mam platbu kartou, tú účtujem cez interné doklady, a z bank.účtu, čiže v trojzapise. SZčO stratil takýto doklad, mam teda zaučtovať platbu kartou ako VNZD, ale normalne trojzapisom ako kazdu platbu kartou?
Mila123
21.03.12,21:30
ja ju potom účtujem rovno do OS
nikulik
21.03.12,21:47
ja ju potom účtujem rovno do OS

čiže VNZD dobre som to pochopila?
Mila123
21.03.12,21:47
OS osobná spotreba, alebo VNZD
nikulik
21.03.12,21:50
OS osobná spotreba, alebo VNZD

Ospravedlnujem sa za nepochopenie :), ale v alfe OS mi nic nehovori, len VNZD iny neovplyvn.ZD.
Ďakujem veľmi pekne za rady.