Timea13
24.03.07,20:58
Od apríla budeme mať zamestnanca na dohodu, je evidovaný na ÚP, bude zamestnaný do 64 hod. mesačne a odmena za prácu bude 2000 Sk.
Z dohôd sa platí len úrazové a garanč. poistenie na soc. poisťovňu.
Neviem či aj zo mzdy pracovníka evidovaného na ÚP sa platia uvedené odvody a či ho taktiež mám prihlásiť na SP. Poraďte prosím.
Zoltán Kovács
24.03.07,20:02
Od apríla budeme mať zamestnanca na dohodu, je evidovaný na ÚP, bude zamestnaný do 64 hod. mesačne a odmena za prácu bude 2000 Sk.
Z dohôd sa platí len úrazové a garanč. poistenie na soc. poisťovňu.
Neviem či aj zo mzdy pracovníka evidovaného na ÚP sa platia uvedené odvody a či ho taktiež mám prihlásiť na SP. Poraďte prosím.


Áno musíš ho prihlásiť a aj platiť.

Rada do budúcna: Je tu funkcia "Hladaj". Pekne sa dá vyhladávať tu už x-krát omielané témy.
Timka1
24.03.07,20:03
Áno aj zo mzdy pracovníka evidovaného na úrade práce sa platia tieto odvody. Treba ho prihlásiť do Sicálnej poisťovne na registračnom liste fyzickej osoby.
Timea13
24.03.07,20:33
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
sara-ke
25.03.07,20:29
ahojte, potrebovala by som poradit: mame nezamestnaneho na dohodu na 2 tyzdne,teraz mu konci dohoda a zam-tel sa rozhodol,ze ho prijme normalne na prac. zmluvu na 30 hod. prac. cas. Chcem sa opytat za tie dva tyzdne co bol dohodar sa z odmeny musi zaplatit aj zrazkova dan vsak? /to bude 19% z odmeny??/ a este ako to bude na vykaze preddavkov do ZP aj do SP, mam uviest toho 1 cloveka 2x?? ako dohodara /SP-garanc.a uraz. poistenie/ a potom ako zamestnca?? alebo ako sa to robi? poradite mi, prosiiim.
DAKUJEM
Zoltán Kovács
25.03.07,20:31
ahojte, potrebovala by som poradit: mame nezamestnaneho na dohodu na 2 tyzdne,teraz mu konci dohoda a zam-tel sa rozhodol,ze ho prijme normalne na prac. zmluvu na 30 hod. prac. cas. Chcem sa opytat za tie dva tyzdne co bol dohodar sa z odmeny musi zaplatit aj zrazkova dan vsak? /to bude 19% z odmeny??/ a este ako to bude na vykaze preddavkov do ZP aj do SP, mam uviest toho 1 cloveka 2x?? ako dohodara /SP-garanc.a uraz. poistenie/ a potom ako zamestnca?? alebo ako sa to robi? poradite mi, prosiiim.
DAKUJEM

Z tej dohody nebude musieť platiť daň ak podpíše vyhlásenie k zdaneniu príjmov. Na výkaz do SP uviesť tú istú osobu 2x
Timka1
25.03.07,20:33
Áno z odmeny sa musí zaplatiť aj 19 % zrážková daň a platí sa úrazové a garančné poistenie. Ak bol v tom istom mesiaci aj dohodár aj riadny zamestnanec, vo výkaze do SP ho uvedieš 2 x. Zdravotné sa z dohody neplatí.
sara-ke
25.03.07,21:31
dakujem velmi za rychlu odpoved :)