Zuzana Ku.
25.03.07,09:47
Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.
STRELEC
25.03.07,09:51
Nech manžel podá priznanie "A"-čko. Má na to ešte čas.
Anja111
25.03.07,09:52
Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.
Manžel ešte stihne urobiť opravné DP a doplatiť daň.
emgeton
25.03.07,09:54
Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.

Manžel nech požiada zamestnávateľa o vydanie potvrdenia o vykonanom ročnom zúčtovaní a následne nech podá DP typu A ( do lehoty na podanie DP to bude opravné DP, po nej to bude dodatočné. Lehota končí tohto roku 2.apríla).
STRELEC
25.03.07,09:54
Manžel by mal podať riadne priznanie "A". Ešte ho nepodával - nemá čo opravovať.
Lydka R
25.03.07,09:56
Ahojte, chcem poprosiť o radu. Manžel je zamestnaný a v ročnom zúčtovaní dane si uplatnil nezd. časť na manželku, kde sme uviedli rozdiel medzi mojim príjmom a sumou celej nezd.časti. Ročné zúčtovanie mu urobil jeho zamestnávateľ, a bol mu už vyplatený preplatok na dani. Ja som však teraz zistila, že som nesprávne vypočítala môj príjem, mal byť o 10.000,- vyšší, dá sa to nejakým spôsobom opraviť? Ja mám od 01.07. živnosť, ešte si len robím daňové priznanie. Ďakujem.
Manžel nech si podá daňové priznanie, v ňom uvedie vašu správnu výšku príjmu. Výšku dane zaplatenej na preddavkoch nech uvedie preddavky u zamestnávateľa - preplatok vrátený.
Nedoplatok, ktorý mu vyjde v DP nech riadne zaplatí.
Anja111
25.03.07,09:56
Manžel by mal podať riadne priznanie "A". Ešte ho nepodával - nemá čo opravovať.
Vykonané RZD sa v tomto prípade považuje za podané DP.
STRELEC
25.03.07,10:00
Vykonané RZD sa v tomto prípade považuje za podané DP.
Ja by som podal riadne DP "A". Ale to je ostatne detail. :)

PS: Rozhodujúce je, že sme sa zhodli na potrebe podať priznanie A - ako riešenie "problému".
emgeton
25.03.07,10:10
Ja by som podal riadne DP "A". Ale to je ostatne detail. :)

PS: Rozhodujúce je, že sme sa zhodli na potrebe podať priznanie A - ako riešenie "problému".

Doporučujem doštudovať §32/9 zák. 595/2003Zz. Vykonané RZ sa v takomto prípade považuje za riadne podané DP.
Zuzana Ku.
25.03.07,10:40
Ďakujem Vám veľmi pekne. Mám z jeho práce tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň...", vypíšem teda daňové priznanie podľa tohto potvrdenia, opravím len výšku sumy nezd. časti na manželku, ale kde uvediem tú daň, ktorú mu už zamestnávateľ vyplatil? Tak ako mi napísla Lydka, však?
Lydka R
25.03.07,10:49
Ďakujem Vám veľmi pekne. Mám z jeho práce tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň...", vypíšem teda daňové priznanie podľa tohto potvrdenia, opravím len výšku sumy nezd. časti na manželku, ale kde uvediem tú daň, ktorú mu už zamestnávateľ vyplatil? Tak ako mi napísla Lydka, však?
Tú vyplatenú nikde, tú odrátaš od zaplatených preddavkov
Zuzana Ku.
25.03.07,11:35
Jasné, chápem a ďakujem.Aké musia byť prílohy k tomuto priznaniu? Potvrdenie o ročnom zúčt, manželkine príjmy, rodný list dieťata? Treba to doložiť?
Lydka R
25.03.07,11:41
Stačí ročné zúčtovanie, príjmy manželky len v prípade kontroly