aňuša
25.03.07,12:00
Prosím Vás, čo si môže dať do oprávnených výdavkoch sprostredkovateľka, ktorá uzatvára poistné zmluvy?
Nemá živnosť. V roku 2005 si totiž dávala telefón, odevy, rôzne darčeky ktoré dáva klientom. Ja by som to radšej dala na paušál, ale nie som si istá ako to je. Robím to 1-krát! Poraďte!!!!!
DanielaSL
25.03.07,12:18
Prosím Vás, čo si môže dať do oprávnených výdavkoch sprostredkovateľka, ktorá uzatvára poistné zmluvy?
Nemá živnosť. V roku 2005 si totiž dávala telefón, odevy, rôzne darčeky ktoré dáva klientom. Ja by som to radšej dala na paušál, ale nie som si istá ako to je. Robím to 1-krát! Poraďte!!!!!

Určite sa jej paušálne výdavky viac oplatia. Do výdavkov by som jej určite nedala telefón v plnej výške, určite nie odevy a ani darčeky.
aňuša
25.03.07,18:33
... a čo s vyplatou provízie za december 2005, ktorá prišla až v januári 2006?
Johanka
25.03.07,18:37
Dodatočné DP ..
škôlka
25.03.07,18:40
minulý rok mala opravnené výdavky za telefon a pod., ale mne sa to nezdá správne, radšej by som jej to dala na paušal, ale môžem urobiť takúto zmenu?
škôlka
25.03.07,18:41
som síce škôlka, ale patrím k aňuši
Johanka
25.03.07,18:42
Pýtaš sa , či je možné zmeniť spôsob uplatňovania výdavkov zo skutočných , preukázateľných na paušálne? Ak áno, je to možné.
Pripomínam povinnosť úpravy základu dane podľa §17 ods.10(8).
Melnick
25.03.07,18:44
aňuša zo škôlky a čo keď tá sprostredkovateľka jazdí autom a nabehá toľko km ,že lepšie budú pre ňu skutočné výdavky.;) Pochopiteľne zaplatená bude DzMV.:)
DanielaSL
25.03.07,18:46
Majka evidentne nie, keď si dáva odevy do nákladov....;)
aňuša
25.03.07,18:47
zaplatenú daň z motorového vozidla nemá, čiže neoplatí sa jej to, ale predchádzajúca osoba, ktorá tej dotyčnej osôbke daňové robila, jej uplatnila skutočné výdavky, tie ktoré som spomínala na začiatku, ale mne sa to nezdá správne, tak radšej by som to riešila paušalnými výdavkami.
Melnick
25.03.07,19:59
Neviem prečo sa Ti to nezdá správne. Veď aj sprostredkovateľ môže mať oprávnené výdavky a niekedy aj oveľa vyššie ako je 40% z príjmov.
DanielaSL
25.03.07,20:12
zaplatenú daň z motorového vozidla nemá, čiže neoplatí sa jej to, ale predchádzajúca osoba, ktorá tej dotyčnej osôbke daňové robila, jej uplatnila skutočné výdavky, tie ktoré som spomínala na začiatku, ale mne sa to nezdá správne, tak radšej by som to riešila paušalnými výdavkami.

Ak nemá iné uznateľné výdavky, tak odevy , darčeky tam určite nedávaj.Zrejme lepšie vychádzajú paušálne výdavky, urob jej to tak. Vysvetli jej, že odevy a podobné veci jej daňová kontrola aj tak vyhodí a daň tak či tak bude musieť zaplatiť vyššiu.
Melnick
25.03.07,20:17
Majka evidentne nie, keď si dáva odevy do nákladov....;)
Dani sypem si popol na hlavu :confused: ja som v rýchlosti nepostrehla čo písala zadávateľka v prvom príspevku,až teraz keď Ty stále píšeš o odevoch :eek: čítam spätne všetko a už chápem,prečo sa aňuške takéto výdavky nepáčili.:) Ja si tiež neúčtujem do výdavkov kostýmik,hoci chcem na stretnutí s klientom vyzerať aspoň trochu k svetu.:D
aňuša
26.03.07,07:07
:) Všetkým veľmi pekne ďakujem. :)