Nagy Eva
25.03.07,13:39
Mám daňovníka, ktorý na Slovensku má živnosť, z toho má základ dane 64.512,-, a v Maďarskej Republike pracuje na pracovnú zmluvu, kde zarobil (prepočítané s kurzom NBS priemer2006) :
HM: 727465,-
Odvody: 77.115,-
ČZD: 650350,-
Zapl. daň: 235640,-
od riadku 69:
r69 714862,-
r70 90816,-
r77 624046,-
r78 118568,-
MOja otazka je: aka suma bude na r83??
dan by nemal platit, nie??
Johanka
25.03.07,14:45
Na riadku 83 uvedieš daň zaplatenú v zahraničí (presne podľa predtlače).
Vypočítaj DP, napíš riadky a čísla, skontrolujeme ;) .
Nagy Eva
25.03.07,14:59
Johanka:
r. 82 Úhrn príjmov zo zdrojov v zahraničí : 714862
sem ide suma Hrubej mzdy alebo ČZD ?????
r. 83 Daň zaplatená v zahraničí: 235640
r. 84 % 100
r.85 118568
r.86 118568
r87 0
r.91 0

Je to tak? Lebo ked na riadku napisem sumu ČZD tak mi vyjde platit dan vyše 10000,- :(
Johanka
25.03.07,15:05
Johanka:
r. 82 Úhrn príjmov zo zdrojov v zahraničí : 714862
sem ide suma Hrubej mzdy alebo ČZD ?????
r. 83 Daň zaplatená v zahraničí: 235640
r. 84 % 100
r.85 118568
r.86 118568
r87 0
r.91 0

Je to tak? Lebo ked na riadku napisem sumu ČZD tak mi vyjde platit dan vyše 10000,- :(
Do riadku 82 sa píše iba základ dane z príjmov zo zahraničia.
Ak mal daňovník príjmy aj v SR, nemôže byť na riadku 84 100 %.
Keď vychádzam z pôvodného zadania, percento na zápočet je 90,98.
Nagy Eva
25.03.07,15:13
Dakujem za poradu, sice sa mi to nepaci ...:( klient nebude spokojný
posielam bodik :-)
marki
27.03.07,16:34
Moze sa priemerny kurz za cely rok pouzit aj v §8? V tom paragrafe som nic o kurze nenasiel, jedine co som nasiel je §31, cize tento plati pre vsetky prijmy?
Johanka
27.03.07,16:55
Na príjmy podľa § 8 sa vzťahuje prvá veta ods.2 v § 31
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

Druhá veta je iba pre príjmy zo závislej činnosti podľa § 5.