KEJKA
24.01.05,20:35
Účtujem akciovku. Ako správne vypočítam cenu akcie?
Ako vylúčim alebo mám vylúčiť nominálnu hodnotu akcií (základny vklad)?
Pomôžte - súrne.
KEJKA
25.01.05,20:34
Účtujem akciovku. Ako správne vypočítam cenu akcie?
Ako vylúčim alebo mám vylúčiť nominálnu hodnotu akcií (základny vklad)?
Pomôžte - súrne.15 videní...... a nikto nič?
Marta L
26.01.05,06:01
Lida, nerozumiem otázke. Ty si tá akciovka, čo vydala akcie? Čo máte v základnom imaní = nominálna cena akcií?
Akú cenu to chceš vedeiť? Reálnu cenu akcie, alebo čo?
KEJKA
26.01.05,21:10
akciovku účtujem. Má nominál akcií zapísaný ako základné imanie.
Funguje niekoľko rokov, má akumulovaný zisk a majetok=aktíva.
Akcionári chcú vedieť hodnotu svojich akcií. Akcie nie sú obchodovateľné, ale aj tak - ak by boli, tak aká by bola ich cena? Ako to mám vypočítať?
Analogicky som si pomohla s sro - teda obchodný majetok (aktíva mínus záväzky) vydelím počtom akcií. Ale je to správne? To je tá reálna hodnota?
nemám to ešte nejako úročiť, odúročiť ačičo?
Marta L
27.01.05,05:20
Nie je dôvod na nejaké úročenie. Sú to bežné akcie - neobchodovateľné na trhu.
Podľa mňa to máš dobre.
ricij
31.01.05,10:59
Tak trhovú hodnotu môže vygenerovať iba trh. Môžeš len vypočítať hodnotu majetku (čistého majetku) na akciu a to tak, že podelíš aktíva (vlastné imanie) počtom akcií. Ináč na trhu by mali hodnotu (aspoň veľmi približne) P/E ratio je okolo 13. (tj. cena akcie delené zisk na akciu sa rovná veľmi približne 13). Môže to byť aj 20, ale aj 5, všetko závisí od budúcej hodnoty akciovky. Vchádzajú tu tiež ďalšie premenné - manažment, druh výroby, očakávané zisky, konkurencia a mnoho ďalších.
lulique
31.03.07,06:46
Pravdepodobne potrebuješ vypočítať zisk na akciu.
Zjednodušene:
vstupné údaje - počet akcií
- nominálna hodnota akcie
- hodnota VI
- hodnota splateného ZI
- hodnota zaúčtovaných fondov

VI-ZI-Fondy=Suma / počet akcií = zisk na 1 akciu ( bez nominálu)
adv
22.04.07,10:57
§ 27

(1) Ku dòu ocenenia pod¾a § 24 ods. 1 písm. b) alebo písm. c) sa jednotlivé zložky majetku a záväzkov oceòujú takto:
a) cenné papiere trhovou cenou alebo kvalifikovaným odhadom s výnimkou cenných papierov držaných do splatnosti a cenných papierov obstaraných v primárnych emisiách neurèených na obchodovanie, podielov na základom imaní v obchodných spoloènostiach, pre ktoré je úètovná jednotka materskou úètovnou jednotkou, alebo v ktorých úètovná jednotka má podstatný vplyv, ktorým sa rozumie najmenej dvadsapercentný podiel na jej hlasovacích právach, a cenných papierov emitovaných úètovnou jednotkou,