IVEB
25.03.07,15:07
Zamestnanec končí pracovný pomer k 31.3.2007. Pošlem odhlášku zamestnanca do SP a ZP. Ukončením tohto pracovného pomeru zamestnávateľ nemá žiadneho zamestnanca. Je potrebné sa odhlásiť z registra zamestnávateľov na SP a ZP ,ak predpokladá , že o mesiac-dva opäť niekoho zamestná?
mysimis
25.03.07,13:11
Je potrebné urobiť odhlášku zamestnávateľa v SP. Pri novom PP opäť firmu prihlásiš do registra. Do ZP sa zrušenie nerobí.
Lydka R
25.03.07,13:11
Zamestnanec končí pracovný pomer k 31.3.2007. Pošlem odhlášku zamestnanca do SP a ZP. Ukončením tohto pracovného pomeru zamestnávateľ nemá žiadneho zamestnanca. Je potrebné sa odhlásiť z registra zamestnávateľov na SP a ZP ,ak predpokladá , že o mesiac-dva opäť niekoho zamestná?
Máš dve možnosti.
Buď sa odhlásiť a neskôr znova prihlásiť
Podávať za mesiace bez zamestnancov nulové výkazy. (Do SP určite áno, do ZP nie som si istá, nemala som taký prípad)
brm
25.03.07,20:08
ak vieš na betón, že ešte budú niekedy zamestnanci, tak neodhlasuj...radšej rob nulové výkazy do sociálky...ak by si odhlásila aj firmu, mohla by ti nabehnúť kontrola...a to je momentálne prudko nevhodná doba vzhľadom na zúčtovačky a tak...to radšej budem tie nuláky písať...do zdravotky tiež nemusíš odhlasovať firmu, a tam dokonca ani nulové výkazy nevyžadujú...ale ja pre istotu dávam hlásenie zamestnávateľa , že momentálne nemá poistencov...zicher je zicher...čo pobočka iný postup...radšej sa spýtaj v poisťovni kam patrí firma
STRELEC
26.03.07,03:36
Je potrebné urobiť odhlášku zamestnávateľa v SP. Pri novom PP opäť firmu prihlásiš do registra. Do ZP sa zrušenie nerobí.
Naopak. Spolu s ukončením pracovného pomeru je treba podať aj odhlášku na príslušnej ZP bývalého zamestnanca (odhlásiť firmu).
Na SP je to na rozhodnutí:
a) ak odhlásim firmu, tak ju znovu prihlásim pri prijímaní nového zamestnanca. IČZ budem mať to isté. Do zdrav. poisťovne zamestnanca sa budem prihlasovať tak či tak.
b) firmu neodhlásim - tj budem podávať mesačné výkazy do SP ďalej. Nulové.
Do zdravotnej poisťovne nie - nemám do ktorej. Nie som nikde prihlásený ako zamestnávateľ. Nulový výkaz neexistuje u zdrav. poisťovne. Teda pokiaľ som sa riadne odhlásil samozrejme.
Janca
03.10.07,07:20
Nechcem zakladať novú tému, tak sa pýtam v tejto:

zamestnávateľ nepravidelne uzatvára DOVP, takže ako zamestnávateľ je stále prihlásený v SP a v mesiacoch, v ktorých nevypláca žiadnu odmenu za DOVP podáva "nulový" výkaz elektronicky.
Od 1.9.2007 nastali zmeny v SP a zrejme som ich nepochopila, lebo:
za 8/2007 - nebola vyplatená žiadna odmena,
t.j. v mesiaci 9/2007 som poslala "nulový výkaz za 8/2007".
Teraz mi volala pani zo SP, že zmeny platné od 1.9.2007 sa týkajú všetkého, čo sa udeje po 1.9., t.j. aj keď sa výkaz týka mesiaca 8/2007, podávam ho už po 1.9.2007 a že mi stornuje nulový výkaz za 8/2007 a mám sa ako zamestnávateľ odhlásiť k 31.7.2007 a nanovo prihlásiť k 1.9.2007.
Pochybila som ? Ide mi totiž o to, že jednak výplatný termín za 8/2007 je do 30.9.2007 a kým dostanem podklady na spracovanie napr. za taký 8/2007 je aj polovica septembra. Už sa teším na pokutu.
Janca
03.10.07,08:10
Posúvam.