ketina9
25.03.07,15:07
..ahojte všetci..ja viem, že už sa o tejto problematike toho tu veľa popísalo, veľa "proti" nejaké "pre", info o príkazných zmluvách a podobne..skúsim takto: som účtovníčka riadne zamestnaná a vcelku spokojný zamestnanec,nemám živnostenské oprávnenie - dostala som ponuku na spracovanie podvojného účtovníctva a miezd pre istú firmu-štvrťročný platca dph, 4 zamestnanci, registračná pokladňa atď a vyzerajú fakt seriózne..chcela by som im spracovávať to účto na základe DoVp, napríklad vedenie účtovníctva a miezd za druhý štvrťrok 07, s tým, že odmena by bola vyplatená po skončení štvrťroka..a tajne dúfať, že dlhoočakávaná novela zákonníka práce "zpojazdní" dohodu o prac.činnosti /myslím, že to bolo v návrhu/ - moc alibistické?..otázka znie: mohla by som na základe tejto dohody podpisovať svojim menom mesačné výkazy do poisťovní, prehľad o zraz.preddavkoch na dú, daňové priznanie dph? môj potenciálny zamestnávateľ na dovp by to totiž uvítal, ešte chce aj odo mňa, aby som v prípade našej spolupráce spolupracovala s inštitúciam keby náhodou kontrola..dalo by sa toto zakotviť v nejakom trebárs dodatku k dovp?..aj nejaký bodík o prípadnej náhrade škody pri negatívnom výsledku kontroly /vieme že poverením vedenia účtovníctva nezaniká zodpovednosť za jeho vedenie/- to by som mohla poriešiť nejakou poistkou za škodu spôsobenú pri výkone..-také existuje..oni skrátka nechcú účto na čierno a mne sa kvôli jednému účtu neoplatí zakladať živnosť..poradíte mi prosím niekto? vopred ďakujem všetkým..:) a dávam súrne blikajúci otáznik, lebo im mám dať vedieť čo najskôr..
Monika Kováčová
25.03.07,13:26
A čo pracovná zmlva na 5 hodín týždenne?
ketina9
25.03.07,13:30
..z pracovnej zmluvy sú predsa len nejaké tie odvody .. z dovp iba daň a 0,8 % úrazové a 0,25 garančné.. :( no a samozrejme daň ako inak ..:)
Monika Kováčová
25.03.07,13:32
ale máš istotu čo sa týka DOVP - sama vieš, že sa nesmie robiť na DOVP sústavne opakovaná činnosť.
Skús hodiť tie odvody pri 20 hodinovom mesačnom úväzku do kalkulačky. O rozdiel uprav cenu za účto. (ak teda chceš, ale s tvojich príspevkov si dovolím usúdiť, že áno)
ketina9
25.03.07,13:40
..ale veď ja vieeem..a chcem..len tak ma napadlo, že keby náhodou vyšla tá dohoda o pracovnej činnosti, tak by sa to mohlo prehodiť na takú formu..dohoda o vp by vyzerala iba ako skúška spolupráce..to už moc špekulujem, že?..
Monika Kováčová
25.03.07,13:58
ketina, ak vyjde v ZP DOPČ, tak môžeš pp ukončiť.... navrhni to ako jediné ZÁKONNÉ riešenie dočasné.... čo ty na to?
ketina9
25.03.07,16:09
..ďakujem ti ermon, si zlatá..máš pravdu, naozaj to netreba pokúšať..želám ti pekný večer..:)
Paula
25.03.07,16:23
DOPČ už nejestvujú....ich možnosť skončila 31.7.03 (ak sa nemýlim)
Zoltán Kovács
25.03.07,16:28
DOPČ už nejestvujú....ich možnosť skončila 31.7.03 (ak sa nemýlim)

Áno pravda, ale očakáva sa, že v novom znení ZP sa znova objavia. Aspoň o tom hovorila naša ministerkyňa
DanielaSL
25.03.07,16:35
Ale nedá sa s tým ešte počítať....možno ten plánovaný zákonník práce neprejde...
STRELEC
26.03.07,03:06
Dá sa očakávať, že plánovaná novela neprejde v pôvodnom znení návrhu. Nejaká novela ale bude (to by bol príliš veľký trapas pre niektoré strany, či ich vodcov).
K navrhovaným znovuzavedeným DoPČ sa výhrady neobjavili. Čo viem - s výnimkou jednej hromadnej (ako nesystémový prvok neužívaný v Európe).

Nešpekuloval by som čo bude-nebude. Uzatvoril by som prac. zmluvu na dobu kratšiu, resp. niektorú zo zmlúv mimo ZP (mandátnu, príkaznú ..).