Mica
25.03.07,15:20
Dobry den prajem,

chcela by som vas poprosit o radu. Prave vyplnujem danove priznanie typu A. Mam trochu dilemu ohladom danoveho bonusu. Jedna sa o to, ze moja znama odpracovala v roku 2006 sedem mesiacov, z toho jej bol poukazany danovy bonus v sume 7560 na dve deti. Potrebovala by som vediet, ci do riadku 55 davam sumu dan. bonusu za cely rok, co predstavuje ciastku
12 960, alebo ciastku 7560, ktoru jej zamestnavatel priznal.

Dakujem vopred
STRELEC
25.03.07,15:23
Ide tam nárok na bonus. Takže - 12960.-
Mica
25.03.07,15:30
Dakujem pekne za rychlu odpoved, ale pre istotu si to este ujasnim, takze nezalezi na tom, ze odpracovala sedem mesiacov a bola napr. na materskej, ma teda narok aj v takomto pripade na sumu 12 960?

A este jeden dotaz, prilohy k danovemu priznaniu musia byt originaly?

Srdecna vdaka
STRELEC
25.03.07,15:32
Prikladajú sa kópie dokladov.
Mica
25.03.07,15:38
Prepac, ale vobec nie som si ista, realne, ak odrobila iba 7 mesiacov, z toho tri bola na materskej, ma naro na uplatnenie DB za cely rok, nie iba jeho pomernu cas?

Dakujem este raz
Monika Kováčová
25.03.07,15:39
Zákon o dani z príjmu
§ 33
Daňový bonus


(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
STRELEC
25.03.07,15:42
Ak boli splnené podmienky podľa § 33 o celkovom ročnom zárobku nad 6-násobok minim. mzdy, tak áno.
STRELEC
25.03.07,15:43
Zákon o dani z príjmu
§ 33
Daňový bonus


(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
Ide pomaly Porada alebo môj net???
Mica
25.03.07,15:54
Dakujem vsetkym za rychlu odpoved.
saglucka
25.03.07,17:00
Do akého veku si rodič može uplatnovat danovy bonus? Je to do 26 rokov alebo do 25? Dakujem!
jamis
25.03.07,17:03
Do akého veku si rodič može uplatnovat danovy bonus? Je to do 26 rokov alebo do 25? Dakujem!
Do 25 rokov, za podmiemky štúdia.
saglucka
25.03.07,17:09
Do 25 rokov, za podmiemky štúdia.
Som asi trochu blba ale to znamena ze ked sa anrodil 8.1.1981 znamena to ze za rok 2006 uz nema narok na uplatnenie bonusu alebo ma? Moc dakujem.
jamis
25.03.07,17:11
Nemá nárok, lebo 25 rokov mal v 1/2006...ešte by mohol mať len za ten január.
saglucka
25.03.07,17:12
Ide o to ze mzdarka uplatnovala tomuto zivnostnikovi, ktory robi aj na TPP, 7 mesiacov v roku 2006 daňovy bonus. Toto mi nejde nejako do hlavy, preto ma to zmiatlo
saglucka
25.03.07,17:13
Nemá nárok, lebo 25 rokov mal v 1/2006...ešte by mohol mať len za ten január.
Čiže za januar este može mat daňovy bonus ak bol student?
jamis
25.03.07,17:17
Čiže za januar este može mat daňovy bonus ak bol student?
Ano, za január, lebo na začiatku mesiaca bola splnená podmienka na priznanie DB. Ja som to hľadala minulý týždeň a teraz neviem, kde som to našla, inak by som ti presne povedala.