Beluska
25.03.07,15:51
Chcela by som sa spytat, ako to je s podnajomnou zmluvou na nebytove priestory. Prenajala som si maly priestor na podnikanie, ale cast by som chcela pouzit dalej na prenajom (podnajom). V zmluve o najme to mam dovolene, bavila som sa o tom s prenajimatelom. Chcela by som sa spytat, ci dalsia zmluva s mojim najomnikom, teda uz podnajomnikom ma byt nejako specialne tvorena, alebo je to klasicka najomna zmluva? Ide mi aj o to, ako mam definovat prenajimatela a najomcu. Hlavne aby som nemusela v celej zmluve menit slovo "prenajimate" na najomna a slovo "najomca" na podnajomca. Neviem, ci som sa spravne vyjadrila, ale ide mi o to, aby so vedela presne a spravne vytvorit podnajomnu zmluvu na nebytove priestory. Ma s tym niekto skusenosti? Dakujem.
Johanka
25.03.07,13:59
Pozrela som do jednej zmluvy
Nadpis má : "Zmluva o podnájme nebytových priestorov uzavretá podľa Zákona č. 116/1990 Zb. o nájme a podnájmne nebytových priestorov"

medzi zmluvnými stranami
XY - prenajímateľ
AB - podnájomník

V článku I. je uvedené, že prenajímateľ je nájomcom nebytových priestorov (presný popis aj s uvedením vlastníka a s uvedením toho, že vlastník súhlasí s podnájmom).
Marína
25.03.07,20:23
Zdroj: Verlag Dashofer
Beluska
26.03.07,04:53
Dakujem, dakujem :-)
heike
19.07.07,05:12
Má niekto vzor na Súhlas prenajímateľa s ďalším prenajatím nebytových priestorov? - Mám už niečo skonštruované v hlave, ale chcem to mať všetko v poriadku, aby som na nič nezabudla.
heike
27.07.07,08:02
Prosím, nemá niekto takéto informácie?
ZuzanaP
27.07.07,08:47
Môže byť niečo takéto?
gogina
27.07.07,09:24
zmluvu o nebyt. priestoroch rieši zákon 116/1990Zb. ak odoberáte Poradcu v čísle12/2007 je podrobne napísaný a myslm si že kvaliten vzor onájme nebyt. priestoru, výpovede z nájmu, výzvy na zapaltene átd.pozrite sa na to, ak bude treba, pošlem prekopírované,na súkr. adresu
sasmos
06.12.07,19:30
ako je to v suvislosti s účtovnictvom v pripade, že cele najomne je možné uhradiť prenajímatelovi bez toho, aby to preslo uctovníctvom nájomcu. Dakujem za nazor
Janca
05.06.08,06:23
Mala by som tiež dotaz:
Prenajímateľom je FO, ktorá nehnuteľnosť prenajíma 1. s.r.o.. Táto s.r.o. čistý prenájom platí FO a všetky energie má fakturované na seba.
Teraz chce prenajímateľ FO prenajať jednu kanceláriu ďalšej 2. s.r.o.
Môj dotaz:
Je možné, aby 2. s.r.o. platila prenájom FO a aby 1. s.r.o. len fakturovala alikvotnú časť energií 2. s.r.o. ??? Alebo celý podnájom + energie platila 2. s.r.o. tej 1. s.r.o. ???