suzuka
25.01.05,04:30
Dobre rano,

mohol by mi niekto poradit, ako mam spracovat bartre v jednoduchom uctovnictve? Moj klient vykonava sluzby pre hotely a penziony. S niektorymi hotelmi ma dohodu, ze v hodnote jeho sluzby ma zabezpeceny pobyt v hoteli. Tieto pobyty vsak vyuziva nielen sluzobne ale aj na sukromne ucely. Urobim spravne ked do penazneho dennika uvediem prijem za sluzbu s datumom, ked si moj klient "vycerpal" barter v hoteli?
Alebo mam prijem (aj pripadny vydaj) uctovat s datumom vyhotovenia bartra? Kedy je vlastne takyto prijem prijmom a vydaj (len ak ho pouzije na sluzobnu cestu) vydajom?
suzuka
30.01.05,23:03
Nikto sa mi k mojmu problemu nevyjadril. Tak sa k nemu vyjadrim sama. Moj klient, ked uzavrie barter, zacne danemu klientovi poskytovat sluzby. To logicky znamena, ze mu vznika prijem (nepenazny). To, ci klient vyuzil aj druhu stranku dohody ma vlastne nemusi zaujimat, lebo vacsinou ide o sukromne vyuzitie. Na druhej strane mam ale problem s casovym rozlisenim. Co, ked mu tie sluzby poskytuje pol roka = oktober az marec. Ide o nepenazny prijem za dve danove obdobia? Vyriesil uz niekto problem preddavkov v paragrafe 17 ods. 12?
mpo
15.02.05,10:52
Riešime tiež barter v JÚ. Nikde o tom nič nieje. Tak to asi dáme na nepeňažný príjem za poskytnuté služby (v tomto prípade sprostredkovanie obchodu) v deň pripísania na bartrový účet. Náklady dáme asi tiež do réžie (zatiaľ len členský poplatok) v deň odúčtovania z bartrového účtu. Tak ako pri banke.
Zostatok na účte bartrových obchodov bude kde? Ó bože.
Zita5
15.02.05,10:58
Dobre rano,

mohol by mi niekto poradit, ako mam spracovat bartre v jednoduchom uctovnictve? Moj klient vykonava sluzby pre hotely a penziony. S niektorymi hotelmi ma dohodu, ze v hodnote jeho sluzby ma zabezpeceny pobyt v hoteli. Tieto pobyty vsak vyuziva nielen sluzobne ale aj na sukromne ucely. Urobim spravne ked do penazneho dennika uvediem prijem za sluzbu s datumom, ked si moj klient "vycerpal" barter v hoteli?
Alebo mam prijem (aj pripadny vydaj) uctovat s datumom vyhotovenia bartra? Kedy je vlastne takyto prijem prijmom a vydaj (len ak ho pouzije na sluzobnu cestu) vydajom?
Já to riešim s našim bartrom tak, že ho nikde neuvádzame a je to dohoda medzi mnou a klientom , alebo vystaviť si navzájom faktúry v cene bártru .V deň D vystavíme faktúru a spravíme si navzájom príjmové a výdavkové pokladničné doklady . To všetko záleží na dohode .