saglucka
25.03.07,19:27
Prosím Vás, dá sa nejako v alfe zadať úverový účet?
Je takýto účet vo výkaze majetku a zavazkov ako úver? Asi hej...
A este jedna otazocka, úroky sú uznatelne naklady?
petovsan
25.03.07,17:40
Prosím Vás, dá sa nejako v alfe zadať úverový účet?
Je takýto účet vo výkaze majetku a zavazkov ako úver? Asi hej...
A este jedna otazocka, úroky sú uznatelne naklady?
1/ Účet si zadefinuješ ako ostatné bežné účty, len zostatky a účtovanie na ňom budú mínusové.
2/ Takýto účet vo výkaze MaZ sa správa tak, že poníži zostatky normálnych účtov o mínusový zostatok na tom úverovom (toto si vždy vo výkaze natvrdo opravím, aby mi tam úverový účet nefiguroval a taktiež ručne opravím vo výkaze o MaZ časť Záväzky a Úvery, kde dopíšem zostávajúcu výšku úveru, čo je vlastne ten mínusový zostatok na úverovom účte
3/ úroky z úveru sú výdavky OZD.
saglucka
25.03.07,17:43
1/ Účet si zadefinuješ ako ostatné bežné účty, len zostatky a účtovanie na ňom budú mínusové.
2/ Takýto účet vo výkaze MaZ sa správa tak, že poníži zostatky normálnych účtov o mínusový zostatok na tom úverovom (toto si vždy vo výkaze natvrdo opravím, aby mi tam úverový účet nefiguroval a taktiež ručne opravím vo výkaze o MaZ časť Záväzky a Úvery, kde dopíšem zostávajúcu výšku úveru, čo je vlastne ten mínusový zostatok na úverovom účte
3/ úroky z úveru sú výdavky OZD.


Velmi pekne dakujem za rychlu odpoved! Myslela som si ze sa to takto robi :) Dakujem
va1ke
25.03.07,17:57
Ahoj ja to robím tak, že si to tiež zadám ako bežný účet a účtujem cez peňažný denník. Na konci roka vyrovnám tento účet aby bol nulový. A zostatok si zadám do záväzkov a nahodím ho ako úver. A do výkazu mi ho potom ťahá do položky úvery a bankové účtu majú skutočnú hodnotu ako na výpise a nemusím nič opravovať.
petovsan
25.03.07,18:10
Ahoj ja to robím tak, že si to tiež zadám ako bežný účet a účtujem cez peňažný denník. Na konci roka vyrovnám tento účet aby bol nulový. A zostatok si zadám do záväzkov a nahodím ho ako úver. A do výkazu mi ho potom ťahá do položky úvery a bankové účtu majú skutočnú hodnotu ako na výpise a nemusím nič opravovať.
môžeš aj takto,
... ja som vlastne zabudla napísať, že ten úver pri obdržaní zapíšem do knihy záväzkov s uvedením, že sa jedná o úver, a vlastne v tej časti Záväzky a Úvery vo výkaze o MaZ mi už program výšku nesplateného úveru ťahá sám z evidencie záväzkov, takže jediné, čo vo výkaze prepisujem, sú konečné zostatky - Banka
saglucka
27.03.07,14:30
Dakujem vsetkym!
Este jedna otazocka, všetky úroky a poplatky spojene s úverom su uznatelne danove naklady? Tiez poistenie k úveru, ktore podnikatel uzatvoril?
V prípade daň. kontroly, je potrebne preukazat na aky ucel bol uver zobraty???