romana R.
25.03.07,20:41
ahojte,
prosim Vas viete mi niekto poradit, aky moze mat zivnostnik max prijem za rok 2006 - taky, aby nebol povinny platit odvody do Soc.poistovne?
moze to byt min mzda 6900 sk x 10 mesiacov, + 2 mesiace po 7600 sk, tj nesmie mat jeho vystavene faktury za rok 2006 vo vyske 84200 sk, teda max 84199 sk?:confused:
dakujem za pomoc
Timka1
25.03.07,20:43
Maximálna výška príjmu pre rok 2006 je u SZČO 91200,- Sk.
M0NIKA
25.03.07,20:44
Neviem presnú sumu, ale je to malo by to byť okolo 92 tisíc.
romana R.
26.03.07,16:57
to su sumy podla coho? lebo odpocit.polozka je 90918 sk.. to prosim vas kde najdem max prijem, pri ktorom neplatim odvody? niekde v zakone? mam z toho chaoz:mad:
ale aj tak vam dakujem:)
ajobs
26.03.07,17:42
to su sumy podla coho? lebo odpocit.polozka je 90918 sk.. to prosim vas kde najdem max prijem, pri ktorom neplatim odvody? niekde v zakone? mam z toho chaoz:mad:
ale aj tak vam dakujem:)

Pozri § 21 zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom (http://www.porada.sk/autolink.php?id=9&script=showthread&forumid=64) poistení.
romana R.
26.03.07,17:54
takze som to vyratala dobre 84200 Sk , aspon mam ten pocit ze je to spravne, min.mzda bola 10 mesiacov 6900, 2 mesiace 7600, spolu 84200 sk....??
Evanka
26.03.07,17:58
takze som to vyratala dobre 84200 Sk , aspon mam ten pocit ze je to spravne, min.mzda bola 10 mesiacov 6900, 2 mesiace 7600, spolu 84200 sk....??
veď to máš v príspevkui 2. Treba pozornejšie čítať. Pre rok 2006 je to 91.200,-
ajobs
26.03.07,17:59
takze som to vyratala dobre 84200 Sk , aspon mam ten pocit ze je to spravne, min.mzda bola 10 mesiacov 6900, 2 mesiace 7600, spolu 84200 sk....??

Je to 7600 x 12=91200 Sk.
romana R.
26.03.07,21:46
ok:) dakujem vam za rady, ja som to pocitala ako v skutocnosti boli min.mzdy:mad: no ale uz som mudrejsia
dik ahojte
bjm
27.03.07,07:05
chcem sa opýtať, v roku 2006 som ukončil VŠ, počas roka som mal príjmy zo sprostredkovania vo výške cca 110 tis. Sk, bol som dobrovoľne nezamestnaný, takže som si platil len odvody do zdravotnej poisťovne, k 1.1.2007 som si otvoril živnosť a naďalej sa venujem sprostredkovatelskej činnosti zmluva o sprostredkovaní podľa § 642 OZ, vzniká mi povinnosť platiť odvody do Soc. poistovne alebo je možne sa ich plateniu vyhnuť, boli mi spomínane možnosti ako to že prvý rok pri živnosti nemusia byť platené odvody, resp. že sprostredkovateľská činnosť podlieha vynimke zo zákona.
Čo je potom pre to potrebné urobiť?

Ďakujem
natkov
29.03.07,00:33
Ak klient podniká od 1.8.2006 nesmie prekročiť hruby príjem 5x7600SKK = 38000SKK za rok 2006, aby nebol povinný platiť SP
Díkes...
natkov
29.03.07,01:03
Ak klient podniká od 1.8.2006 nesmie prekročiť hruby príjem 5x7600SKK = 38000SKK za rok 2006, aby nebol povinný platiť SP
Díkes...

Prosím nikto nevie???
Katija
29.03.07,06:37
Ak klient podniká od 1.8.2006 nesmie prekročiť hruby príjem 5x7600SKK = 38000SKK za rok 2006, aby nebol povinný platiť SP
Díkes...


Prosím nikto nevie???Klient sa stáva povinne poistenou SZČO pre SP od 1.7.2007 až keď za rok 2006 prekročí jeho hrubý príjem 91200,-Sk. Počet mesiacov vykonávania zárobkovej činnosti v roku 2006 nemá na túto hranicu vplyv.