romana R.
25.03.07,20:02
ahojte
prosim vas viete mi poradit
robim uzavierku 2006 a nesedi mi kniha zavazkov so zostatkom 321 v hlavnej knihe:(
zistila som ze to bude este nezrovnalost z r. 2005:mee:
idem to hladat ale bude to trvat dlho dlho..
myslite ze budem musiet podat dan.prizn.dodatocne za rok 2005???? snad nie..
dakujem za rady
chanell
25.03.07,18:55
No tak to bude záležať podľa toho aká to bude chyba. Pokial si zvýšila náklady, tak radšej by bolo treba urobiť to dodatočné. Pokial si ich ponížila, tak nemusíš, ale môžeš.:)

Veľa zdaru, to je ako hľadať ihlu v kope sena. Držím palce, nech čím skôr nájdeš, kde je zádrhel.
DANUTA
25.03.07,19:08
ked sa to stalo mne spravila som si v knihe zavazkov dodavatela, ktorý sa volal neznamy a tam som zaevidovala ten rozdiel oproti hlavnej knihe, pretoze som pred podanim danoveho priznania nemala cas hladat chyby. V priebehu dalsieho roka som nieco odhalila a nieco nie. Zauctovala som to do pripocitatelnej polozky aktualneho roka ako danovo neucinne a dodatocne danove som nedavala, neotvarala som stare roky.
Liptáčik
25.03.07,19:17
Súhlasím s Danutou. Tiež mám niečo nevysporiadané z roku 2006 a momentálne to nie je v mojej moci vyriešiť. Tiež to budem riešiť spôsobom, že faktúru - až ju dostanem zaúčtujem do daňovo neovplyvňujúcich výdavkov. Myslím si, že nič nepokazím. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
chanell
25.03.07,19:22
S tým všetkým, čo ste napísali súhlasím. Ja to robím tak, že natvrdo cez ID si upravím zostatok 321 na neuhradené záväzky.

Ale myslím, si, že pokial by sa nedaj Bože stalo, že napr. 2x zaúčtuje do nákladov jeden a ten istý záväzok, alebo pokial je v nákladoch viac ako má byť, môžu ju v tom roku dodaniť.
Prípad keď je na 321 málo, tak by som to neriešila dodatočným, doúčtujem náklady v ďalšom roku a budú + položka.
romana R.
26.03.07,13:54
dakujem vam vsetkym, ja ani nestiham hlada, co to je:mad: skusim to urobit podla vasich pokynov , snad sa zadari:confused: ak ostane cas budem hladat, ale myslim ze to mohlo byt ID, napr. pri zapoctoch alebo take nieco, v nakladoch myslim ze by to mohlo byt v poriadku, takze ani neukratim stat o dane ani nic podobne:)