Johanka
26.01.10,18:00
už ste skúšali urobiť RZZP? MNe to všetkým zamestnancom vypočítalo preplatok okolo 300 EUR :eek::confused:
Ja som skúšala RZ dane a nie je dobre vypočítaná zamestnanecká prémia ...
truch
26.01.10,18:18
Vo verzii 10.00 je už zapracovaná aj nová žiadosť o ročné zúčtovanie včetne zamestnaneckej prémie, dnes som to stiahla aj vytlačila. Sú tam pridané novinky, prehľad po zamestnancoch a zostava, v ktorej je zoznam a pri každom mene je napísané či má,alebo nemá nárok na zames.prémiu. Už len skúsiť či ju aj dobre vypočíta, ale to až zajtra:---:---
janaGT
26.01.10,19:00
Janka, v akej verzii ? Dnes mi prišlo z KROSu

oznamujeme Vám, že od dnešného dňa nájdete na našej internetovej stránke (http://www.kros.sk/11729)novú verziu programu Olymp, v. 10.00.



Verzia obsahuje predovšetkým:






Legislatívne úpravy:







výpočet Ročného zúčtovania dane za rok 2009 vrátane nových tlačív,
nová výška minimálnej mzdy,

nové minimálne a maximálne VZ na zdravotné poistenie,
zrušený minimálny VZ na sociálne poistenie,
2 nové tlačivá pre vykonanie Ročného zúčtovania zdravotného poistenia za r.2009 (doklad o výške príjmu a žiadosť o vykonanie zúčtovania), ostatné tlačivá a výpočet RZZP budú zapracované v ďalšej verzii,


ešte chvíľku počkaj ...

Veronika, už mám túto novú verziu, dneska som ju stiahla, tak som to hneď skúšala ....
janaGT
26.01.10,19:05
už ste skúšali urobiť RZZP? MNe to všetkým zamestnancom vypočítalo preplatok okolo 300 EUR :eek::confused:

a v RZ dane mi zase u každého vyšiel preplatok okolo 20 eur :rolleyes:, a takmer na centy rovnako
janaGT
26.01.10,19:07
ostatné tlačivá a výpočet RZZP budú zapracované v ďalšej verzii,


ešte chvíľku počkaj ...

nechápem to, mám verziu 10.00 a mne to tam už vypočítalo, je to čudné
veronikasad
26.01.10,20:01
a v RZ dane mi zase u každého vyšiel preplatok okolo 20 eur :rolleyes:, a takmer na centy rovnako
to by malo byť OK, lebo NČZD sa menila od 1.3. - a ročná platí spätne za celý rok 2009. Skús si to prepočítať ručne
janaGT
27.01.10,05:49
to by malo byť OK, lebo NČZD sa menila od 1.3. - a ročná platí spätne za celý rok 2009. Skús si to prepočítať ručne

nezdaniteľnú časť mi nahodilo v olympe 3927,24 a má byť 4025,7
truch
27.01.10,06:29
nezdaniteľnú časť mi nahodilo v olympe 3927,24 a má byť 4025,7
Prvé som ráno vyskúšala či to počíta správne. Dala som generovať zamestnanca, ktorému vychádza prémia. Vypočítalo to správne, aj nezdaniteľnú časť dáva 4025,7€.:):):)
janaGT
27.01.10,08:23
ja už neviem,
keď si dám Dokumenty - RZD - povrdenie o zdan.nzde - rok 2009
tak mi vyhodí mesiace 1 - 12 a čiastku 3 927,24
truch
27.01.10,08:29
ja už neviem,
keď si dám Dokumenty - RZD - povrdenie o zdan.nzde - rok 2009
tak mi vyhodí mesiace 1 - 12 a čiastku 3 927,24
Dala som si ročné zúčtovanie /rok 2009/,zaškrtla som, že chcem ročné zúčt. dane, potom generuj a program mi doplnil všetky údaje včetne NČ aj zamest. prémie.
blondy
27.01.10,08:29
ja už neviem,
keď si dám Dokumenty - RZD - povrdenie o zdan.nzde - rok 2009
tak mi vyhodí mesiace 1 - 12 a čiastku 3 927,24
ale veď to je dobre ...
za prvé dva mesiace bola NZD 286,27
teda za celý rok si uplatnil 2*286,27 + 10*335,47=3927,24
na potvrdení inú sumu ani nemôžeš dať. Iné je pri ročnom zúčtovaní, ... uplatnil si 3927,24 ale nárok má 4025,70 ... teda väčšine kvôli tomuto vyjdú preplatky:)
janaGT
27.01.10,08:47
ale veď to je dobre ...
za prvé dva mesiace bola NZD 286,27
teda za celý rok si uplatnil 2*286,27 + 10*335,47=3927,24
na potvrdení inú sumu ani nemôžeš dať. Iné je pri ročnom zúčtovaní, ... uplatnil si 3927,24 ale nárok má 4025,70 ... teda väčšine kvôli tomuto vyjdú preplatky:)

máš pravdu, na Ročnom zúčtovaní už mám sumu 4 025,70
janaGT
27.01.10,09:08
Olymp spravodaj 08/2010
Pripravujeme opravnú verziu

Vážený používateľ programu OLYMP,



chceli by sme Vás informovať, že v programe OLYMP vo verzii 10.00 boli nájdené chyby:



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
V prípade, že zamestnancovi vznikol pri ročnom zúčtovaní dane nárok na zamestnaneckú prémiu a zároveň mal tento zamestnanec posudzované príjmy vyššie ako suma 4 025,70 € a súčasne základ dane nižší ako je táto suma, program uvedie nulový základ dane pre uplatnenie zamestnaneckej prémie do riadku 07, čo je nesprávne.
V prípade, že zamestnancovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu, ale mal posudzované príjmy nižšie ako suma 4 025,70 €, je výpočet zamestnaneckej prémie správny.
Riešenie: Ručne uviesť do riadku 07 sumu z riadku 01 (t.j. základ dane) alebo počkať na opravnú verziu 10.01. RZD stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009
V prípade, že vyplácate mzdu nasledujúceho mesiaca a mali ste v decembri 2008 zrážkovú daň, program uvedie nesprávne sumy zrážkovej dane do ročného Hlásenia na Daňový úrad na rok 2009 do riadkov 12, 13 a 14. Program tu uvedie sumy v slovenských korunách neprepočítané na eurá.
Riešenie: Exportovať hlásenie do Wordu a ručne vydeliť tieto sumy kurzom 30,1260 alebo počkať na opravnú verziu 10.01. Toto hlásenie stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
Johanka
27.01.10,11:58
Olymp spravodaj 08/2010
Pripravujeme opravnú verziu

Vážený používateľ programu OLYMP,



chceli by sme Vás informovať, že v programe OLYMP vo verzii 10.00 boli nájdené chyby:



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
V prípade, že zamestnancovi vznikol pri ročnom zúčtovaní dane nárok na zamestnaneckú prémiu a zároveň mal tento zamestnanec posudzované príjmy vyššie ako suma 4 025,70 € a súčasne základ dane nižší ako je táto suma, program uvedie nulový základ dane pre uplatnenie zamestnaneckej prémie do riadku 07, čo je nesprávne.
V prípade, že zamestnancovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu, ale mal posudzované príjmy nižšie ako suma 4 025,70 €, je výpočet zamestnaneckej prémie správny.
Riešenie: Ručne uviesť do riadku 07 sumu z riadku 01 (t.j. základ dane) alebo počkať na opravnú verziu 10.01. RZD stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009
V prípade, že vyplácate mzdu nasledujúceho mesiaca a mali ste v decembri 2008 zrážkovú daň, program uvedie nesprávne sumy zrážkovej dane do ročného Hlásenia na Daňový úrad na rok 2009 do riadkov 12, 13 a 14. Program tu uvedie sumy v slovenských korunách neprepočítané na eurá.
Riešenie: Exportovať hlásenie do Wordu a ručne vydeliť tieto sumy kurzom 30,1260 alebo počkať na opravnú verziu 10.01. Toto hlásenie stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
Na ich oznamoch ma fascinujú dve veci - spôsob "ručného" riešenia (preto platím za program, aby som to mohla prepočítavať po papierkoch a v prípade chyby v programe si to môžem opraviť) a neustále pripomínanie , že termín je až do 31. 3.2010 (to bolo prvé pri telefonickom rozhovore na hot-line). Škoda, že toho 31.3. nebude mať aspoň 2400 hodín :mee:.
Na jasnú otázku - kedy bude opravená verzia ? som dostala jasnú odpoveď - vzhľadom na termíny VČAS !

Nechápem, prečo pustili do sveta tento nepreverený paškvil ...
janka67
27.01.10,12:14
Časť z e-mailu, ktorý mi prišiel:

Distribúcia verzie

Uvedené chyby práve odstraňujeme a preto vydáme opravnú verziu OLYMP 10.01. Predpokladaný dátum zverejnenia verzie je 28./29. 1. 2009. O vydaní Vás budeme informovať e-mailom.

Z uvedeného dôvodu sme pozastavili distribúciu verzie 10.00 na CD. Všetkým zákazníkom, ktorí uhradili preddavkovú faktúru a zakúpili si Balík podpory alebo aktuálnu verziu na CD, zašleme poštou dňa 29. 1. 2010 CD už s opravnou verziou 10.01. Ak ste si zakúpili aj publikáciu Ročné zúčtovanie dane za rok 2009, bude priložená v zásielke.

Ospravedlňujeme sa Vám za vzniknuté komplikácie.
janaGT
27.01.10,12:44
Časť z e-mailu, ktorý mi prišiel:

Distribúcia verzie

Uvedené chyby práve odstraňujeme a preto vydáme opravnú verziu OLYMP 10.01. Predpokladaný dátum zverejnenia verzie je 28./29. 1. 2009. O vydaní Vás budeme informovať e-mailom.

Z uvedeného dôvodu sme pozastavili distribúciu verzie 10.00 na CD. Všetkým zákazníkom, ktorí uhradili preddavkovú faktúru a zakúpili si Balík podpory alebo aktuálnu verziu na CD, zašleme poštou dňa 29. 1. 2010 CD už s opravnou verziou 10.01. Ak ste si zakúpili aj publikáciu Ročné zúčtovanie dane za rok 2009, bude priložená v zásielke.

Ospravedlňujeme sa Vám za vzniknuté komplikácie.

to je súčasťou mailu, ktorý som skopírovala ddo predch.príspevku. ASsi sme to dostali všetci používatelia olympu.
janaGT
28.01.10,18:12
dala sa vám stiahnuť v poriadku verzia, ktorú sme dneska dostali v mailoch? Myslím tú opravenú 10.01. Mne ju sťahovalo ale nechcelo mi to vôbec dokončiť, zastalo to niečo pred 100 % a asi 15 minút sa to ani nepohlo.
tinaM
28.01.10,18:14
dala sa vám stiahnuť v poriadku verzia, ktorú sme dneska dostali v mailoch? Myslím tú opravenú 10.01. Mne ju sťahovalo ale nechcelo mi to vôbec dokončiť, zastalo to niečo pred 100 % a asi 15 minút sa to ani nepohlo.
Mne to nešlo vtedy, keď som túto verziu sťahovala priamo v OLYMPE.
Stiahla som si ju zo stránky Krosu a tak mi to išlo.
janaGT
28.01.10,18:28
Mne to nešlo vtedy, keď som túto verziu sťahovala priamo v OLYMPE.
Stiahla som si ju zo stránky Krosu a tak mi to išlo.

ja som ju tiež priamo v olympe :rolleyes: to majú zasa novinku, že nám to takto nepôjde :confused::confused::confused:
Aňuška
28.01.10,18:43
mne to išlo v pohode z Olympu
tinaM
28.01.10,18:44
ja som ju tiež priamo v olympe :rolleyes: to majú zasa novinku, že nám to takto nepôjde :confused::confused::confused:
Ak budeš mať nainštalovanú 10.01, ´pri nových zmenách to pôjde aj v Olympe.
Daniela81
03.02.10,15:31
Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!
Paula
03.02.10,15:46
Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!


Po vygenerovaní mzdy klikni na zrážky a potom "pridaj". Vyber si z názvu zrážky "pohyblivé zrážky". Tam, kde je výpočet zrážky, si nevyberaj z ponuky, len napíš sumu. Potom vpravo. kde je čiastka, len klikni, suma sa Ti prenesie. Do popisu zrážky si daj napr.: stravné lístky. Z ponuky vyplatiť zaklikávam "v hotovosti".

Neprenášam však mzdy do účtovníctva, napísala som len postup, ako urobiť zrážku pri stravných lístkoch.
Daniela81
03.02.10,16:23
Dakujem za odpoved. Rozumiem ako robit zrazky zo mzdy. Slo mi skor o to rozuctovanie..
Aňuška
03.02.10,20:11
Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!
Môžete si nastaviť v personalistike u každého zamestnanca:
- zrážky
- pridaj
- kliknete na trojuholníček v okienku názov zrážky a vyberiete stravné
- v okienku výpočet dáte čiastku na deň (ak strhávate napr. stravné za január v januárovej výplate) a dáte sumu za jeden SL. Program podľa odpracovaných dní vypočíta pri generovaní výplaty celkovú sumu za SL

alebo
dáte čiastku 0 a potom pri generovaní výplaty si dosadzujete konkrétnu sumu sama za všetky SL zamestnanca (napr. ak dávate stravné popredu v januárovej výplate na február)

Program automaticky zaúčtuje 331/335. Ak chcete konkrétnu analytiku, alebo iné účtovanie, tak v personalistike pri zadávaní stravného sú kolonky pre účtovanie, ktoré vyplníte.
Samozrejme, že stiahne stravné aj zo mzdy, čo uvidíte na výplatnej páske (zakliknite si v personalistike u stravného "vyplatiť v hotovosti").
janaGT
04.02.10,05:51
skúšali ste robiť aj RZZP? Mne tam stále vychádzajú veľmi veľké nedoplatky
blondy
04.02.10,06:02
Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!
Po vygenerovaní mzdy môžeš stravné aj naimportovať z excelu, pokiaľ máš viacej zamestnancov, je to dobrá vec...
ZEvina
04.02.10,08:29
skúšali ste robiť aj RZZP? Mne tam stále vychádzajú veľmi veľké nedoplatky

Mne tam zasa vypočítava strašne veľké preplatky. Upravený vymeriavací základ 2006,17? :eek::eek::eek:
janka67
04.02.10,09:22
Mne tam zasa vypočítava strašne veľké preplatky. Upravený vymeriavací základ 2006,17? :eek::eek::eek:

http://www.kros.sk/19066

"v aktuálnej verzii programu Olymp 10.01 sú aktualizované tlačivá k ročnému zúčtovaniu zdravotného poistenia pre rok 2009 iba doklad o príjme a žiadosť o vykonanie RZZP (farebné modré tlačivá). Ostatné tlačivá k RZZP za rok 2009 a tiež samotný výpočet RZZP za rok 2009 budú aktualizované v programe Olymp vo verzii 10.10, ktorá by mala vyjsť koncom februára resp. začiatkom marca 2010."
janaGT
04.02.10,10:02
skúšali ste robiť aj RZZP? Mne tam stále vychádzajú veľmi veľké nedoplatky

opravujem preplatky znamienkom -
Daniela81
04.02.10,18:19
Môžete si nastaviť v personalistike u každého zamestnanca:
- zrážky
- pridaj
- kliknete na trojuholníček v okienku názov zrážky a vyberiete stravné
- v okienku výpočet dáte čiastku na deň (ak strhávate napr. stravné za január v januárovej výplate) a dáte sumu za jeden SL. Program podľa odpracovaných dní vypočíta pri generovaní výplaty celkovú sumu za SL

alebo
dáte čiastku 0 a potom pri generovaní výplaty si dosadzujete konkrétnu sumu sama za všetky SL zamestnanca (napr. ak dávate stravné popredu v januárovej výplate na február)

Program automaticky zaúčtuje 331/335. Ak chcete konkrétnu analytiku, alebo iné účtovanie, tak v personalistike pri zadávaní stravného sú kolonky pre účtovanie, ktoré vyplníte.
Samozrejme, že stiahne stravné aj zo mzdy, čo uvidíte na výplatnej páske (zakliknite si v personalistike u stravného "vyplatiť v hotovosti").
Veľmi pekne ďakujem za radu! Pomohlo.
Daniela81
04.02.10,18:20
Po vygenerovaní mzdy môžeš stravné aj naimportovať z excelu, pokiaľ máš viacej zamestnancov, je to dobrá vec...
Ďakujem za tip!
tonkat
06.02.10,14:49
Prosím o riešenie: Mám novú verziu 10.01 Olymp. Po zadaní dovolenky od 04.1. do 07.01.2010 v mzde pracovníka a po potvrdení mi vypíše hlášku: "Zamestnanec pracoval vo sviatok. Ak nechce čerpať náhr. voľno, je treba pridať mzdové zvýhodnenie....". Ale on nepracoval vo sviatok, - t.j. 6.1.!!! Neviem, prečo mi to hlási. Sviatok máme nastavený, že sa platí mesačnou mzdou. Neviete mi pomôcť? Ďakujem krásne
truch
06.02.10,15:40
Prosím o riešenie: Mám novú verziu 10.01 Olymp. Po zadaní dovolenky od 04.1. do 07.01.2010 v mzde pracovníka a po potvrdení mi vypíše hlášku: "Zamestnanec pracoval vo sviatok. Ak nechce čerpať náhr. voľno, je treba pridať mzdové zvýhodnenie....". Ale on nepracoval vo sviatok, - t.j. 6.1.!!! Neviem, prečo mi to hlási. Sviatok máme nastavený, že sa platí mesačnou mzdou. Neviete mi pomôcť? Ďakujem krásne
Skús zadať dovolenku od 4. do 5. a 7.1. daj zvlášť, možno to pomôže
tonkat
06.02.10,16:13
Ďakujem, ale nepomohlo to. Robí mi to u zamestnancov, ktorí majú zmenový kalendár. Možno to nejako súvisí?!?
UFO.ar
06.02.10,16:44
Áno, môže to s tým súvisieť. Pozrite si nastavenie zmien v personalistike - v zmenovom kalendári, ako ho máte definovaný - aj pre sviatky, alebo nie. Prípadne si overte ešte nastavenie spôsobu platenia sviatku v mzdových údajov (mesačnou mzdou, alebo priemerom). Neviem, možno, že to pomôže - skúste ...
Alena
tonkat
06.02.10,19:15
Už som to pozerala, zmenový kalendár mám nastavený bez sviatkov, lebo tie sú platené v mesačnej mzde. Skúšala som to aj zmeniť, tak aby boli definované v zmen. kal., ale nepomohlo mi to. Pátram ďalej. Ďakujem za ochotu.
blondy
07.02.10,07:06
Už som to pozerala, zmenový kalendár mám nastavený bez sviatkov, lebo tie sú platené v mesačnej mzde. Skúšala som to aj zmeniť, tak aby boli definované v zmen. kal., ale nepomohlo mi to. Pátram ďalej. Ďakujem za ochotu.
Mne toto robila pri zamestnancovi s iným fondom bol na 37 hodin. urobila som si nový kalendár, na 37 hodín. a zadala tomuto zamestnancovi. Vypisovalo mi to presne túto hlášku, a tak som po porade s krosom, mu dala klasický kalendár 40 a v personalistike v pracovných pomeroch zadala úväzok na 0,925 a prerátalo mi to na 37 hodín a 5 dní. Keď to bolo takto zadané, mzda sa prepočítala správne aj na úväzok a žiadna hláška o sviatku nebola...
tonkat
07.02.10,13:34
Mne toto robila pri zamestnancovi s iným fondom bol na 37 hodin. urobila som si nový kalendár, na 37 hodín. a zadala tomuto zamestnancovi. Vypisovalo mi to presne túto hlášku, a tak som po porade s krosom, mu dala klasický kalendár 40 a v personalistike v pracovných pomeroch zadala úväzok na 0,925 a prerátalo mi to na 37 hodín a 5 dní. Keď to bolo takto zadané, mzda sa prepočítala správne aj na úväzok a žiadna hláška o sviatku nebola...
Ďakujem, Blondy za radu, idem to vyskúšať.
Pekný zvyšok nedele
blondy
07.02.10,13:43
Držím palce :)
iriska
08.02.10,14:05
prosím vás, mám nového zamestnanca a zadala som mu (na výzvu programu) nesprávny priemer na sviatky, ako, resp. kde ho môžem opraviť??
ďakujem
blondy
08.02.10,16:38
prosím vás, mám nového zamestnanca a zadala som mu (na výzvu programu) nesprávny priemer na sviatky, ako, resp. kde ho môžem opraviť??
ďakujem
pri výpočte mzdy si všimni tri pozdlžne stĺpce naľavo tabuľky(zložky mzdy, zrážky a ostatné). a klikni na ostatné a tam oprav dovolenkový priemer:)
Aňuška
10.02.10,18:16
Na doplnenie pridám, že táto tvoja oprava sa zobrazí červene, tak sa nezľakni. Len upozorňuje, že si údaj opravila "ručne".
lydus2001
11.02.10,17:59
ahojte, dnes som začala robiť mzdy v Olympe, mám ešte len demoverziu.
Naša fi má určený časový fond 37,5 hod/5dní, opravila som si to aj v Organizácia - Podnik, aj v jednotlivých PP, ale stále mi to ťahá 8 hodín na deň, a teda aj keď mal Zc 2 dni dovolenku, tak mu to vyhadzuje, že mal dovolenku 16 hodín. V predošlom programe sme to mali evidované ako 15 hodín (2 x 7,5) a rada by som to aj tu takto nastavila, ak by to šlo.
ďakujem za každú radu
janka67
12.02.10,05:50
ahojte, dnes som začala robiť mzdy v Olympe, mám ešte len demoverziu.
Naša fi má určený časový fond 37,5 hod/5dní, opravila som si to aj v Organizácia - Podnik, aj v jednotlivých PP, ale stále mi to ťahá 8 hodín na deň, a teda aj keď mal Zc 2 dni dovolenku, tak mu to vyhadzuje, že mal dovolenku 16 hodín. V predošlom programe sme to mali evidované ako 15 hodín (2 x 7,5) a rada by som to aj tu takto nastavila, ak by to šlo.
ďakujem za každú radu

Treba vytvoriť nový pracovný kalendár
mzdy - kalendár - pracovné kalendáre - pridaj ...:)

A v personalistike pri zadávaní alebo oprave údajov jednotlivých zamestnancov v záložke mzdové údaje treba prevziať cez F7 tento pracovný kalendár.
lydus2001
12.02.10,06:24
super, ďakujem veľmi pekne :)
Robina
16.02.10,10:18
Potrebovala by som poradiť za mzdy v Olympe: pri mesačnej mzde je minimálny odvod správny ak mi dá sumu 43,07 a v SP sumu 106 /spolu aj za zamestnanca aj zamestnávateľa/. Volala som hotline, ale malo by to byť správne. Ja som sa asi doplietla so SZČO /minimálny odvod/ a teraz stresujem, že mám zle výplaty. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
blondy
16.02.10,11:51
Potrebovala by som poradiť za mzdy v Olympe: pri mesačnej mzde je minimálny odvod správny ak mi dá sumu 43,07 a v SP sumu 106 /spolu aj za zamestnanca aj zamestnávateľa/. Volala som hotline, ale malo by to byť správne. Ja som sa asi doplietla so SZČO /minimálny odvod/ a teraz stresujem, že mám zle výplaty. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
Pri mesačnej hrubej mzde 307,70 eur máš odvody správne
truch
16.02.10,13:01
Dnes sa mi nič nedarí:confused::confused:
Pri inventúre účtu 336 som zistila rozdiel 0,5€. Po hodinovom hľadaní som našla rozdiel v XI/09, odviedli sme o 0,5€ viac do SP./jasné, že som najprv kontrolovala december a pekne od januára/ Pôvodný príkaz vykazoval sumu o 0,5€ vyššiu, ako bolo vo výkaze. Po znovuvygenerovaní príkazu už bola suma správna, taká ako je vo výkaze. Takže máme preplatok.
Po konzultácii s Krosom, som zistila, že mám v novembri aj zle daň. Všetko to má na svedomí jedna novembrová DOVP. V novembrovej výplate odvedenej v decembri, bola odvedená preddavková daň/ v jednej sume spolu so zrážkovou/. Pani z Krosu kontrolovala či máme dobre nastavené čísla účtu pre zrážkovú daň a všetko bolo v poriadku. V decembrovej výplate, v januári mi program automaticky znížil odvedené preddavky a odviedol zrážkovú daň. V hlásení preddavkov za 4 Q.2009 mám zrazenú zrážkovú daň, ale úhrada je až v hlásení za 1Q 2010. Pani mi povedala, že je to OK, ale už som taká zmagorená, že ozaj neviem:confused::confused:
liba2
16.02.10,13:18
Dnes sa mi nič nedarí:confused::confused:
Pri inventúre účtu 336 som zistila rozdiel 0,5€. Po hodinovom hľadaní som našla rozdiel v XI/09, odviedli sme o 0,5€ viac do SP./jasné, že som najprv kontrolovala december a pekne od januára/ Pôvodný príkaz vykazoval sumu o 0,5€ vyššiu, ako bolo vo výkaze. Po znovuvygenerovaní príkazu už bola suma správna, taká ako je vo výkaze. Takže máme preplatok.
Po konzultácii s Krosom, som zistila, že mám v novembri aj zle daň. Všetko to má na svedomí jedna novembrová DOVP. V novembrovej výplate odvedenej v decembri, bola odvedená preddavková daň/ v jednej sume spolu so zrážkovou/. Pani z Krosu kontrolovala či máme dobre nastavené čísla účtu pre zrážkovú daň a všetko bolo v poriadku. V decembrovej výplate, v januári mi program automaticky znížil odvedené preddavky a odviedol zrážkovú daň. V hlásení preddavkov za 4 Q.2009 mám zrazenú zrážkovú daň, ale úhrada je až v hlásení za 1Q 2010. Pani mi povedala, že je to OK, ale už som taká zmagorená, že ozaj neviem:confused::confused:
Ak namiesto hlásenia myslíš Prehľad..., tak to je správne. Zrážková daň sa uvádza v prehľade v tom mesiaci, v ktorom bola odvedená, teda za december bola odvedená v januári.
truch
16.02.10,14:54
Ak namiesto hlásenia myslíš Prehľad..., tak to je správne. Zrážková daň sa uvádza v prehľade v tom mesiaci, v ktorom bola odvedená, teda za december bola odvedená v januári.
To áno, ale DOVP bola vyplatená 1.12.2009 v novembrovej mzde, tak mala byť asi odvedená v decembri, nie až v januári. Uvidím čo bude, skúsila som urobiť ročný prehlad za 2009 a tam mi pekne sedia preddavky ale zrážková daň nesedí, lebo bola zaplatená až 4.1.2010. Ešte že je to malá suma a nebude nám vyrúbená pokuta.:---:---
Robina
16.02.10,16:53
Pri mesačnej hrubej mzde 307,70 eur máš odvody správne

ďakujem, len teraz som sa dostala opäť k práci. Potešila si ma, lebo som sa sama vystresovala.
clabea
22.02.10,07:46
Dobry den, som uplny zaciatocnik v olympe. zatial som si vytvorila firmu len skusobne a teraz ju chcem zmazat, ale pyta odo mna heslo, o ktorom nic neviem. tak som si chcela vytvorit vlastny ucet s heslom, ale moznost uzivatelia sa mi neda ani otvorit. nema s tym niekto skusenosti, pripadne, kam sa mozem obratit, aby som si heslo zistila. pan, co instaloval olymp mi tvrdi, ze on tam ziadne heslo nezadal. a prosim, nesmejte sa mi, dakujem :o)
truch
22.02.10,08:00
Dobry den, som uplny zaciatocnik v olympe. zatial som si vytvorila firmu len skusobne a teraz ju chcem zmazat, ale pyta odo mna heslo, o ktorom nic neviem. tak som si chcela vytvorit vlastny ucet s heslom, ale moznost uzivatelia sa mi neda ani otvorit. nema s tym niekto skusenosti, pripadne, kam sa mozem obratit, aby som si heslo zistila. pan, co instaloval olymp mi tvrdi, ze on tam ziadne heslo nezadal. a prosim, nesmejte sa mi, dakujem :o)
Skús Meno zadaj: správca a heslo nezadaj/bez hesla/, možno sa dostaneš
clabea
22.02.10,08:41
ide to, dakujem. a prajem pekny den :)
Lubica H
22.02.10,10:08
dobrý deň, už niekto pridával do výpočtu mzdy aj položku zamestnanecká prémia? ide mi o NČZD - mám si ju v danom mesiaci ručne zrušiť pri výpočte mzdy, keďže automaticky sa mi neoduplatní zadaním zamestaneckej prémie?
truch
01.03.10,07:43
[QUOTE=Lubica H;1307902]dobrý deň, už niekto pridával do výpočtu mzdy aj položku zamestnanecká prémia? ide mi o NČZD - mám si ju v danom mesiaci ručne zrušiť pri výpočte mzdy, keďže automaticky sa mi neoduplatní zadaním zamestaneckej prémie?[/QUOTE
Dnes som robila výplaty aj s RZ. Nič som neupravovala a program mi sám vypočítal ZP u tých, ktorým patrila. Zadávala som v RZ len životné poistky a odpočet na manželku.
hanelie
04.03.10,13:54
prosím o radu:

Hlásenie o vyučtovaní dane ---nezobrazuje mi jednu dohodárku /dôchodkyňa, zrážková daň / ostatní takíto zci sú v hlásení uvedení

kontrolovala som si ju v iných sekciach a tam figuruje - vystavovala som jej potvrdenie o zd. mzde / nepožiadala o RZD /
1. mzdový list ...áno v poriadku
2.zoznam pracovníkov pre nárok ZP .....je uvedená v zozname, ale nemá nárok
3. skúšala som ju nájsť v RZD - tam figuruje, ale len v nulových číslach

ďakujem :)
Paula
04.03.10,14:15
prosím o radu:

Hlásenie o vyučtovaní dane ---nezobrazuje mi jednu dohodárku /dôchodkyňa, zrážková daň / ostatní takíto zci sú v hlásení uvedení

kontrolovala som si ju v iných sekciach a tam figuruje - vystavovala som jej potvrdenie o zd. mzde / nepožiadala o RZD /
1. mzdový list ...áno v poriadku
2.zoznam pracovníkov pre nárok ZP .....je uvedená v zozname, ale nemá nárok
3. skúšala som ju nájsť v RZD - tam figuruje, ale len v nulových číslach

ďakujem :)


Myslíš v časti V.? Tam patria len tí, ktorí mali aj (alebo iba) daň preddavkovú (hoci aj nulovú).
hanelie
04.03.10,14:20
áno v časti V

v časti lll figurujú v súčte zrážkovej dane aj tie jej sumy, ale bude to tak ako hovoríš - len preddavkoví :)
ďakujem za ubezpečenie pauluška
Lubica H
08.03.10,09:43
dobrý deň, už niekto pridával do výpočtu mzdy aj položku zamestnanecká prémia? ide mi o NČZD - mám si ju v danom mesiaci ručne zrušiť pri výpočte mzdy, keďže automaticky sa mi neoduplatní zadaním zamestaneckej prémie?


mimotemyuž som to konečne pochopila na základe iného príspevku - čiže, aj keď si zamestnanec uplatňuje zamestnaneckú prémiu, má nárok aj na NČZD. iba o iné položky znižujúce základ dane by nemal nárok pri súčasnom vyplatení zamestnaneckej prémie (napr. nezdaniteľná časť na manžela/ku). pripájam aj link, na základe ktorého som to pochopila.

http://www.porada.sk/1315176-post67.html

čiže, pri výpočte mzdy nič neruším, len pridávam položku "zamestnanecká prémia"
blondy
08.03.10,09:54
mimotemyuž som to konečne pochopila na základe iného príspevku - čiže, aj keď si zamestnanec uplatňuje zamestnaneckú prémiu, má nárok aj na NČZD. iba o iné položky znižujúce základ dane by nemal nárok pri súčasnom vyplatení zamestnaneckej prémie (napr. nezdaniteľná časť na manžela/ku). pripájam aj link, na základe ktorého som to pochopila.

http://www.porada.sk/1315176-post67.html

čiže, pri výpočte mzdy nič neruším, len pridávam položku "zamestnanecká prémia"
nemusíš ani pridávať ručne položku. Pokiaľ si RZD robila v Olympe, máš pri generovaní výplaty možnosť zakliknúť " pridať zúčtovanie preddavku na daň, DB a ZP (ak existuje). Takto sa ti to samé naiportuje do výplaty
ZEvina
10.03.10,14:28
Ahojte, mám k vám takúto prosbu: Jedna pracovníčka od nás odišla k 31.11.2009. Boli sme jej posledný zamestnávateľ, tak ma požiadala o RZD. Všetko OK, až na to, že v prehľade za I.Q 2010jej preplatok dane nezapočítava! Keď vyhodím dátum skončenia PP, tak áno, ale to asi nebude dobre. Máte niekto takého pracovníka, čo u vás skončil a robíte mu RZD? Vďaka za pomoc. Eva
sway
10.03.10,14:31
Ahojte, mám k vám takúto prosbu: Jedna pracovníčka od nás odišla k 31.11.2009. Boli sme jej posledný zamestnávateľ, tak ma požiadala o RZD. Všetko OK, až na to, že v prehľade za I.Q 2010jej preplatok dane nezapočítava! Keď vyhodím dátum skončenia PP, tak áno, ale to asi nebude dobre. Máte niekto takého pracovníka, čo u vás skončil a robíte mu RZD? Vďaka za pomoc. Eva

a spravila si jej výplatu v ktorej jej preplatok vraciaš? - napriek tomu, že už má ukončený HPP sa dá výplata spraviť a ja si myslím, že potom ho tam zahrnie... skús...;)
lydus2001
10.03.10,20:06
ahojte poraďáci, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s kopirovaním mzdových údajov z programu Softip Profit do Olympu. Keď som bola na školení, tak vraveli, že sa to dá a mne by to teraz veľmi pomohlo, lebo tá "úžasná" firma Softip, nám k 17.03. zablokuje prístup k všetkým údajom a preto potrebujem čím skôr vyriešiť, ako si k týmto údajom zachovať prístup. Za všetky rady vopred ďakujem.
dara
10.03.10,21:51
Ahojte, chcem sa spýtať, dôchodkyňa pracovala v roku 2009 na základe dohody o výpomoci, daň bola zdanená preddavkom. Teraz som jej vystavovala potvrdenie o príjme, aby sa mohlo urobiť DP. Chcem však vytlačiť hlásenie o zrazenej dani a narazila som na problém. Neviem prečo, ale dań sme odviedli, mám vystavené aj prevodné príkazy a v hlásení mi to stále hádže ako neodvedené a teda so znamienkom + ako nedoplatok, kde robím chybu, už som poskúšala popozerať všetko možné. Ešte jeden dotaz prečo sa nedajú v olympe aj samostatne vystvárať potvrdenie o príjme alebo minimálne upraviť takto už Vám zbehne hotové zostava bez možnosti modifikácie, ďakujem moc
veronikasad
10.03.10,21:53
Ahojte, chcem sa spýtať, dôchodkyňa pracovala v roku 2009 na základe dohody o výpomoci, daň bola zdanená preddavkom. Teraz som jej vystavovala potvrdenie o príjme, aby sa mohlo urobiť DP. Chcem však vytlačiť hlásenie o zrazenej dani a narazila som na problém. Neviem prečo, ale dań sme odviedli, mám vystavené aj prevodné príkazy a v hlásení mi to stále hádže ako neodvedené a teda so znamienkom + ako nedoplatok, kde robím chybu, už som poskúšala popozerať všetko možné. Ešte jeden dotaz prečo sa nedajú v olympe aj samostatne vystvárať potvrdenie o príjme alebo minimálne upraviť takto už Vám zbehne hotové zostava bez možnosti modifikácie, ďakujem moc
Dohoda o výpomoci je čo ? Pod akou položkou si to nahrávala do OLYMPU ? Ide o zrážkovú alebo preddavkovú daň a za ktorý mesiac ?
dara
10.03.10,22:55
preddavková daň, taká možnosť tam ani neni, ale už mi to funguje
LUBY
12.03.10,08:15
Prosím o radu - v tlačových zostavách mi stále tlačí meno predchádzajúcej mzdárky... vo firme mám nastavené nové údaje, ked kontrolujem údaje o vytvorení dokumentu, sú tam nové údaje, ale na vytlačenom papieri sú staré údaje.............viete prosím pomôcť??
sway
12.03.10,08:19
Prosím o radu - v tlačových zostavách mi stále tlačí meno predchádzajúcej mzdárky... vo firme mám nastavené nové údaje, ked kontrolujem údaje o vytvorení dokumentu, sú tam nové údaje, ale na vytlačenom papieri sú staré údaje.............viete prosím pomôcť??

opravila si si v :
organizácia
podnik
vľavo záložka INÉ - tam treba dať Tvoje údaje a malo by to byť OK....;)
musíš to opraviť v aktuálnom mesiaci !!! v ktorom si otvorená cez kalendár...;)
LUBY
12.03.10,08:25
musíš to opraviť v aktuálnom mesiaci !!! v ktorom si otvorená cez kalendár...;)[/QUOTE]



V tomto bol problém, ďakujem, už je to v poriadku:)
ZuzkaOE
21.03.10,09:55
Pekný deň prajem,
Skúšali ste si už niekto tlačiť prehľad o zrazených preddavkoch za 1.Q.2010 ? Ja som si chcela vytlačiť ten informatívny, no akosi mi to neprenieslo údaje z výplat za 01/2010 a 02/2010 do daného prehľadu. Doteraz som s tým problém nemala, a vždy mi to fungovalo, no po upgrade na verziu 10.11 mám prehľad prázdny a jediné, čo sa mi tam zobrazuje je Vyplatená suma zamestnaneckej prémie a nič iné....
máte ešte niekto tento problém? ... alebo žeby som si tam omylom niečo prestavila? ... ako tam mám teraz tie údaje dostať? ...

Vopred ďakujem za vaše podnety a pomoc :)

... dokonca mi to nezobrazuja ani prehľady za predchádzajúce obdobia ... všetky prehľady sú prázdne ... :-(
L-M
22.03.10,08:17
Prosím pekne o radu- ak má zamestnanec príjem zo SF- preplatené lístky na kult.podujatie- je to nepeňažný príjem (521)?
Keďže mi táto suma nevstúpi ani do čistej mzdy a napriek tomu zamestnanec peniaze dostane- ako to riešiť v PP- a exporte do Alfy ako refundácia zo SF cez pokladňu- aký dokument sa dá k tomuto vytlačiť pre zaúčtovanie do Alfy? Viem , že tu miešam obidva programy ,ale spolu to súvisí.
Veĺmi pekne vopred ďakujem za radu
blondy
22.03.10,08:26
Pekný deň prajem,
Skúšali ste si už niekto tlačiť prehľad o zrazených preddavkoch za 1.Q.2010 ? Ja som si chcela vytlačiť ten informatívny, no akosi mi to neprenieslo údaje z výplat za 01/2010 a 02/2010 do daného prehľadu. Doteraz som s tým problém nemala, a vždy mi to fungovalo, no po upgrade na verziu 10.11 mám prehľad prázdny a jediné, čo sa mi tam zobrazuje je Vyplatená suma zamestnaneckej prémie a nič iné....
máte ešte niekto tento problém? ... alebo žeby som si tam omylom niečo prestavila? ... ako tam mám teraz tie údaje dostať? ...

Vopred ďakujem za vaše podnety a pomoc :)

... dokonca mi to nezobrazuja ani prehľady za predchádzajúce obdobia ... všetky prehľady sú prázdne ... :-(
Tiež mám túto verziu 10.11. Skúšala som tlačiť prehľad za 1Q/10 a všetky údaje sú správne. Skús si dať prepočítať výplaty. Možno to pomôže :confused:
L-M
22.03.10,13:05
Prosím pekne o radu- ak má zamestnanec príjem zo SF- preplatené lístky na kult.podujatie- je to nepeňažný príjem (521)?
Keďže mi táto suma nevstúpi ani do čistej mzdy a napriek tomu zamestnanec peniaze dostane- ako to riešiť v PP- a exporte do Alfy ako refundácia zo SF cez pokladňu- aký dokument sa dá k tomuto vytlačiť pre zaúčtovanie do Alfy? Viem , že tu miešam obidva programy ,ale spolu to súvisí.
Veĺmi pekne vopred ďakujem za radu
Prosím vie mi niekto poradiť?
Manual
22.03.10,13:42
Pekný deň prajem,
Skúšali ste si už niekto tlačiť prehľad o zrazených preddavkoch za 1.Q.2010 ? Ja som si chcela vytlačiť ten informatívny, no akosi mi to neprenieslo údaje z výplat za 01/2010 a 02/2010 do daného prehľadu. Doteraz som s tým problém nemala, a vždy mi to fungovalo, no po upgrade na verziu 10.11 mám prehľad prázdny a jediné, čo sa mi tam zobrazuje je Vyplatená suma zamestnaneckej prémie a nič iné....
máte ešte niekto tento problém? ... alebo žeby som si tam omylom niečo prestavila? ... ako tam mám teraz tie údaje dostať? ...

Vopred ďakujem za vaše podnety a pomoc :)

... dokonca mi to nezobrazuja ani prehľady za predchádzajúce obdobia ... všetky prehľady sú prázdne ... :-(
Zuzanka, všetko funguje správne (aspoň u mňa). Pekne vyplní na strane č.2 aj sumu a účet na vrátenie zamest. prémie a časti daň. bonusu.
Máš vytvorené prevodné príkazy ? Pretože tie sú rozhodujúce pre vyplnenie Prehľadu.
rodina1
22.03.10,14:50
Prosím pekne o radu- ak má zamestnanec príjem zo SF- preplatené lístky na kult.podujatie- je to nepeňažný príjem (521)?
Keďže mi táto suma nevstúpi ani do čistej mzdy a napriek tomu zamestnanec peniaze dostane- ako to riešiť v PP- a exporte do Alfy ako refundácia zo SF cez pokladňu- aký dokument sa dá k tomuto vytlačiť pre zaúčtovanie do Alfy? Viem , že tu miešam obidva programy ,ale spolu to súvisí.
Veĺmi pekne vopred ďakujem za radu
Ja som minulý rok na konci roka dávala zamestnancom zo SF príspevok na dopravu. Z tejto sumy by mi išla len preddavková daň, ale keďže sú u nás nízke mzdy, tak žiadna nebola. Čiže zamestnanci dostali vo výplate aj tento príspevok. Spravila som si klasicky export do Alfy, a pri výplate som uhradila záväzok. Tento príspevok na dopravu som však v peňažnom denníku neúčtovala (nakoľko nemáme zvlášť účet na SF), ale som len v knihe SF dokladom odpísala čerpanie SF (doprava do zamestnania). Neviem, či ti to takto pomôže.
ZuzkaOE
22.03.10,14:51
.... tak som si to tam musela niečo postláčať ja, šikovnica šikovná :-( .... , pretože, mne netlačí ani prehľady z minulého roka, ktoré sú už dávno zaslané na daňovom úrade :-) :-). Keď si chcem dať tlačiť napr. prehľad za 4.Q.09 ... tiež je prázdny ... a to v ňom voľakedy aj niečo bolo :) ... tak neviem :(
rodina1
22.03.10,14:56
.... tak som si to tam musela niečo postláčať ja, šikovnica šikovná :-( .... , pretože, mne netlačí ani prehľady z minulého roka, ktoré sú už dávno zaslané na daňovom úrade :-) :-). Keď si chcem dať tlačiť napr. prehľad za 4.Q.09 ... tiež je prázdny ... a to v ňom voľakedy aj niečo bolo :) ... tak neviem :(

Nerobíš si zálohy? Ja si robím aj na USB kľúč. Ak by si si zálohu na ňom neprepísala, môžeš z neho údaje obnoviť do aktuálneho programu.
ZuzkaOE
22.03.10,15:16
... robím ... už som aj nad tým rozmýšľala, že to bude ako posledná možnosť .... nakoľko sa mi to stalo po upgrade, tak som si mylsela, že to tam niekde zlyhalo :-) no ako vidím, nie :).

Tak aj tak vďaka všetkým :-)
veronikasad
22.03.10,15:17
... robím ... už som aj nad tým rozmýšľala, že to bude ako posledná možnosť .... nakoľko sa mi to stalo po upgrade, tak som si mylsela, že to tam niekde zlyhalo :-) no ako vidím, nie :).

Tak aj tak vďaka všetkým :-)
si nastavená v správnom mesiaci ?
ZuzkaOE
22.03.10,15:29
... nemám tu teraz soft po ruke, no večer po práci sa na to pozriem, čo som tam mohla poprestavovať :-(
veronikasad
22.03.10,15:31
... nemám tu teraz soft po ruke, no večer po práci sa na to pozriem, čo som tam mohla poprestavovať :-(
pred tlačou sa ti zobrazí šedá tabulka, v ktorej si skontroluj obdobie, za ktoré chceš výkaz tlačiť.
ZuzkaOE
22.03.10,15:38
.... tam som si zaškrtla že chcem tlačiť prehľad za 1.Q.2010 (teraz podľa nového som si vybrala možnosť - informatívny) ... len mám taký pocit, že tam, kde sa pri tlači ešte zobrazuje tá možnosť výberu že ... podľa pracovníkov, resp. stredísk .... že tam mi to ani nedalo žiadnu možnosť výberu, nebolo tam nič vysvietené .... teraz si to ale neviem celkom predstaviť, nokoľko som v práci a nemám tu prístup k Olympu :-)
L-M
24.03.10,07:44
Ja som minulý rok na konci roka dávala zamestnancom zo SF príspevok na dopravu. Z tejto sumy by mi išla len preddavková daň, ale keďže sú u nás nízke mzdy, tak žiadna nebola. Čiže zamestnanci dostali vo výplate aj tento príspevok. Spravila som si klasicky export do Alfy, a pri výplate som uhradila záväzok. Tento príspevok na dopravu som však v peňažnom denníku neúčtovala (nakoľko nemáme zvlášť účet na SF), ale som len v knihe SF dokladom odpísala čerpanie SF (doprava do zamestnania). Neviem, či ti to takto pomôže.
Ďakujem pekne Jarka, ale to mi asi nepomôže, neviem si s tým rady.
Keď dám kód512- to je príspevok zo SF zdaňovaný preddavkom- tak je to o.k. Aj pri exporte do alfy mi to tam hodí, ale je to aj v čistej mzde. SF súčasť pokladne, tak refund. som riešila ako zálohu v hotovosti. Tak je to o.k.- ale keď preplácanie lístkov na podujatia má byť nepeňažný príjem- 521- tak potom neviem ako na to?????
Ale keď dám nepeňažný príjem- 521- tak sa to v čistej mzde nezobrazí- v mzdovom liste to mám ako fiktívny príjem zo SF. Ale ten zamestnanec dostane peniaze za tie preplatené lístky- mám v tom úplne chaos.
Či len vytvoriť dajakú tabuľku s menom a sumou- a v PD to účtujem takto- SF súčasť pokladne- tvorba SF- ID a čerpanie VPD-aby sa mi znížil stav v pokladni a v knihe SF ako čerpanie.

Neviete mi to prosím niekto vysvetliť?
rodina1
24.03.10,07:47
Neviem, ale keď mu tie lístky preplatíš, tak by to mal byť peňažný príjem? Podľa mňa je nepeňažný príjem napr. kolekcia na konci roka, alebo keď mu tie lístky dávaš ty a vlastne mu ich nepreplácaš a pod.
L-M
24.03.10,08:22
Ďakujem pekne Jarka, ale to mi asi nepomôže, neviem si s tým rady.
Keď dám kód512- to je príspevok zo SF zdaňovaný preddavkom- tak je to o.k. Aj pri exporte do alfy mi to tam hodí, ale je to aj v čistej mzde. SF súčasť pokladne, tak refund. som riešila ako zálohu v hotovosti. Tak je to o.k.- ale keď preplácanie lístkov na podujatia má byť nepeňažný príjem- 521- tak potom neviem ako na to?????
Ale keď dám nepeňažný príjem- 521- tak sa to v čistej mzde nezobrazí- v mzdovom liste to mám ako fiktívny príjem zo SF. Ale ten zamestnanec dostane peniaze za tie preplatené lístky- mám v tom úplne chaos.
Či len vytvoriť dajakú tabuľku s menom a sumou- a v PD to účtujem takto- SF súčasť pokladne- tvorba SF- ID a čerpanie VPD-aby sa mi znížil stav v pokladni a v knihe SF ako čerpanie.

Neviete mi to prosím niekto vysvetliť?

Volala som do Olympu a rieši sa to tou 512- pri preplácaní vstupeniek, pretože tie peniažky sa mu vyplatia, tak to som rada a tým pádom mi je to jasné a mám to o.k. :);)
rodina1
24.03.10,08:23
Volala som do Olympu a rieši sa to tou 512- pri preplácaní vstupeniek, pretože tie peniažky sa mu vyplatia, tak to som rada a tým pádom mi je to jasné a mám to o.k. :);)
Som rada, že sa potvrdila aj moja predchádzajúca odpoveď v príspevku č. 336
L-M
24.03.10,08:24
Neviem, ale keď mu tie lístky preplatíš, tak by to mal byť peňažný príjem? Podľa mňa je nepeňažný príjem napr. kolekcia na konci roka, alebo keď mu tie lístky dávaš ty a vlastne mu ich nepreplácaš a pod.
Presne takto som to chápala aj ja, ale všade som tu čítala- že preplatenie vst.-nepeňažný príjem, tak ma to úplne zmiatlo. :rolleyes:
Ďakujem Jarka za ochotu.
Prajem krásny deň :)
L-M
24.03.10,08:26
mimotemy Túším píšeme súčasne Jarka :D
KEJKA
01.04.10,07:47
[QUOTE=Lubica H;1307902]dobrý deň, už niekto pridával do výpočtu mzdy aj položku zamestnanecká prémia? ..............?[/QUOTE
Dnes som robila výplaty aj s RZ. Nič som neupravovala a program mi sám vypočítal ZP u tých, ktorým patrila. Zadávala som v RZ len životné poistky a odpočet na manželku.
nadväzujem na tento príspevok, verzia 10.11.
zadala som prevodné príkazy, zistila som nasledovné:
RZD odpočítava od preddavkovej dane, tá je teraz nulová, zostal mi rozdiel do apríla-odpočítam si od dane za aprílové mzdy.
ZP odpočítava od dane zrážkou. Nakolko ZP bola vyššia ako daň zrážkou, hodilo mi rozdiel do položky "vyžiadať" a aj "vyžiadaná" a vygenerovalo jednoduchý príkaz na poukázanie rozdielu..... príkazca je DU a jeho účet, príjemcom mám byť ja.
Tento príkaz samozrejme ignorujem.

Q-prehľad - rozdiel je vykazany na riadku "ZP vyplatená z prostriedkov zamestnávateľa" a zaškrtnutá žiadosť o poukázanie tejkto čiastky.
tým sa ten J-príkaz vysvetľuje.
===========================
moja otázka - môže sa ZP započítať na preddavkovú daň?
Ide o 7,50 EUR, vyrovnala by som to v aprílmzdách 2010-zaplatila zasa menej.
teda Qprehľad by som upravila, 7,50 nežiadala,
O rozdiel RZD by som znížila preddavkovú daň v apríli
o zvyšok ZP by som zaplatila menej zrážkovú daň v apríli.
============================
Môže to takto byť? poradí si s tým OLYMP a aj správca dane?
truch
01.04.10,13:00
Kejka, dnes som robila výplaty za 3/2010, vygenerovalo mi 2 príkazy typu J, jeden na ZP a druhý na bonus. Volala som do Krosu, povedali, že je to v poriadku, nakoľko sme mali v RZ preplatky. Program vygeneruje príkazy typu J a zároveň v hlásení za 1Q na strane 2 vypíše žiadosť na vrátenie aj ZP, aj bonusu.
KEJKA
01.04.10,14:12
Kejka, dnes som robila výplaty za 3/2010, vygenerovalo mi 2 príkazy typu J, jeden na ZP a druhý na bonus. Volala som do Krosu, povedali, že je to v poriadku, nakoľko sme mali v RZ preplatky. Program vygeneruje príkazy typu J a zároveň v hlásení za 1Q na strane 2 vypíše žiadosť na vrátenie aj ZP, aj bonusu.
ďakujem presne to som popísala vo svojom príspevku. Moja otázka smeruje k tomu, či môžem zvoliť inú stratégiu, zopakujem:
môžem tento postup od Krosu zrušiť, nežiadať preplatok, ale si ho odpočítať v nasledujúcomm mesiaci?
truch
01.04.10,14:42
ďakujem presne to som popísala vo svojom príspevku. Moja otázka smeruje k tomu, či môžem zvoliť inú stratégiu, zopakujem:
môžem tento postup od Krosu zrušiť, nežiadať preplatok, ale si ho odpočítať v nasledujúcomm mesiaci?
Ja myslím, že môžeš, pani mi povedala, že keď sa generuje výpis, nemá sa niečo zaškrtnúť,/neviem čo, už som doma a soft je v robote/ mne to urobilo automaticky, zrejme to majú prednadstavené. Ja to nechám takto, pred dvoma rokmi som to zmenila a mala som problémy s hlásením.
KEJKA
01.04.10,17:13
Ja myslím, že môžeš, pani mi povedala, že keď sa generuje výpis, nemá sa niečo zaškrtnúť,/neviem čo, už som doma a soft je v robote/ mne to urobilo automaticky, zrejme to majú prednadstavené. Ja to nechám takto, pred dvoma rokmi som to zmenila a mala som problémy s hlásením.
odskúšala som tvoju indíciu.
Pri generovaná prevodného príkazu treba zrušiť zaškrtnuté políčko "poukázanie ZP".
Vygenerujem mi ten istý Q-výkaz, len tú vyplatenú čiastku z prostriedkov zamestnávateľa už nedá do žiadosti o vrátenie. A nevygeneruje ani ten prevodný príkaz, čo som spomínala.
Takže ja to nechám takto a vyriešim si preplatok ďalší mesiac.

Ďakujem za spoluprácu.
ankajanko
05.04.10,16:30
Neviete mi poradiť, ako vyžiadam /či vôbec sa to dá/ z daňového úradu ,vyplatenú zam. prémiu? Učtujem v Olympe a neviem sa dopracovať k tlačivu na vrátenie vyplatenej sumy. Robila som štvrťročné hlásnie ale tam mi ukazuje len daňový bonus na vyžiadanie.
KEJKA
05.04.10,16:49
Neviete mi poradiť, ako vyžiadam /či vôbec sa to dá/ z daňového úradu ,vyplatenú zam. prémiu? Učtujem v Olympe a neviem sa dopracovať k tlačivu na vrátenie vyplatenej sumy. Robila som štvrťročné hlásnie ale tam mi ukazuje len daňový bonus na vyžiadanie.
ja som riešila opačný prípad, nechcem vyžiadať ZP.

Ja myslím, že môžeš, pani mi povedala, že keď sa generuje výpis, nemá sa niečo zaškrtnúť,/neviem čo, už som doma a soft je v robote/ mne to urobilo automaticky, zrejme to majú prednadstavené. Ja to nechám takto, pred dvoma rokmi som to zmenila a mala som problémy s hlásením.

[QUOTE=KEJKA;1361479]......................
Pri generovaná prevodného príkazu treba zrušiť zaškrtnuté políčko "poukázanie ZP".
Vygenerujem mi ten istý Q-výkaz, len tú vyplatenú čiastku z prostriedkov zamestnávateľa už nedá do žiadosti o vrátenie. A nevygeneruje ani ten prevodný príkaz, čo som spomínala.
/QUOTE]

Takže daj si vygenerovať znova prevodný príkaz, ale všimni si možnostiu a zaškrtni že chceš vrátiť ZP. Do prevodných príkazov ti dá osobitný PP pre CDU a na základe toho ti vyplní príslušnú časť Q.prehľadu aj s číslom účtu.
Maruška54
05.04.10,17:12
Neviete mi poradiť, ako vyžiadam /či vôbec sa to dá/ z daňového úradu ,vyplatenú zam. prémiu? Učtujem v Olympe a neviem sa dopracovať k tlačivu na vrátenie vyplatenej sumy. Robila som štvrťročné hlásnie ale tam mi ukazuje len daňový bonus na vyžiadanie.
na potvrdení o podaní prehľadu je kolonka - poukázanie rozdielu zamestnaneckej prémie
ankajanko
05.04.10,17:41
Maruška 54 ďakujem. Problém bol v tom, že som nemala stiahnutú najnovšiu aktualizáciu programu. Keď som to stiahla, ihneď sa vytlačilo nové tlačivo kde je už aj zam. prémia.
thalia13
13.04.10,11:18
Ahojte prosím o radu k prehľadu za 1 Q v 02/2010 som robila ročne zučtovanie, v prehlade mi dáva v III časti rekapitulácia 02/2010 do riadku B zrážkovu daň a o to mi potom zníži DBonus. Pritom ta zrážková daň bola riadne zaplatená. V 03/2010 mi to dáva už poriadne. Je to chyba programu alebo to tak má byť. Podľa môjho názoru by to tam nebolo byť lebo su to dva rôzne mesiace. Dakujem vopred za pomoc
rasub
27.04.10,09:24
Ahojte, neviete náhodou akú mám chybu ,keď chcem tlačiť štvrťročný prehľad
o zrazených preddavkoch v Olympe , nevytlačí mi na prvej strane dobre názov organizácie
napr. namiesto š mi vytlačí _. Nestalo sa to už náhodou niekomu?Niečo mám zle nastavené ale neviem čo. Ďakujem za každú radu
blondy
27.04.10,09:28
skús si to vyexportovať do PDFka,otvoriť v PDFku a tam vytlačiť. Možno pomôže ... :)
liba2
27.04.10,09:34
od včera je nová verzia 10.12. Robili zmeny práve v prehľade, tak stiahni update a skús tlačiť potom.
Maruška54
27.04.10,09:37
toto je skopírované zo stránky KROSU

Ak je dokument na obrazovke zobrazený chybne, alebo aj keď je zobrazený správne, ale po vytlačení sú v ňom chyby (je bez diakritiky, alebo urezaný).
Otvoriť [18.03.2009] Vo vlastnostiach tlačiarne nastavte tlačenie písma ako grafiky. Ak to nepomôže, zistite, či máte na počítači nainštalovaný najnovší ovládač...
Zavrieť

[18.03.2009]
Vo vlastnostiach tlačiarne nastavte tlačenie písma ako grafiky. Ak to nepomôže, zistite, či máte na počítači nainštalovaný najnovší ovládač tlačiarne, ktorú používate. V opačnom prípade si ho vyžiadajte od predajcu tlačiarne alebo ho stiahnite a nainštalujte z internetovej stránky jej výrobcu.
rasub
27.04.10,09:43
práveže som si stiahla novú verziu a nejde mi to poriadne vytlačiť, len tá prvá strana, aj tak dík za rady, a ako to mám vyexportovať do PDF
blondy
27.04.10,09:49
Keď si dáš výstup na obrazovku, na hornej lište máš ikonku tlačiarne a ešte ďaľšie dve ikonky - jedna z nich (obálka) je export. Tam si vyberieš export do PDF. Ale asi ti takto vyexportuje prehľad len informatívny. Originál sa ti vyexportuje - len prázdne tlačivo prehľadu.
jonnie
27.04.10,13:50
Ahojte,
zacinam v Olympe - a prebrala som mzdy od inej firmy. Robim o.i. aj vyplatu pre zamestnanca na 1/2 uvazok. Vsetky odvody pocita z mzdy, ale na zdravot.poist. rata o 0,05 viac. Neviete mi povedat,ci je stanoveny iny min.vymer.zaklad? Neviem sa k tomu dopatrat. Vdaka.
tinkas
29.04.10,07:47
prosím Vás viete mi poradit?
ak vo výplate udám zložky mzdy A10, prečo mi nevypočíta čiastku, ked mi poníži počet odrobených hodín za mesiac:

mesačná mzda...307,70....počet dní/hodín v mesiaci marec 23/184....čiastka 307,70

ked pridám A10 na 3 dni

mesač. mzda...307,70......20dni/160h.......čiastka 267,57
náhradné volno.....3dni/24hod...čiastka 0eur...

Idem mi o to, že naši vodiči ked nejazdia dava sa im za ten den náhradné volno, ale platené...prečo sa mi teda ponízi mesačná mzda na výplatu?
neviem či som to dobre popísala..
jonnie
29.04.10,11:45
Mas tam dobry format? A10 je o niecom inom - ci sa mylim? alebo zavolat Kros-hotline...
japis
29.04.10,12:16
treba asi použiť A_50 prac.voľno-platené
mzdarka renca
20.05.10,18:55
Chcem vytlačiť opravné mesačné výkazy, ešte som to nerobila a potrebujem, aby druh výkazu nebol nový N, ale opravný O. Vie mi niekto poradiť ako to spraviť, lebo po jednej oprave potrebujem vytlačiť opravný výkaz a stále tam mám N a prepísať sa to v tomto programe nedá.

Ďakujem
KEJKA
20.05.10,19:35
ja som to kedysi riešila asi to teda neopravili. OLYMP vraj opravné nepozná - teda nie ako tlačové výstupy. Elektronicky sa dajú generovať aj podať opravné výkazy.
jozka56
20.05.10,19:42
Renča vytlač, zmaž N a napíš O.
mzdarka renca
20.05.10,19:53
Ďakujem dievčatá, ale iné programy to umožňujú........mali by s tým v krose niečo robiť:)
clabea
25.05.10,06:33
Dobry den. Chcem sa spytat, ci je spravne, ked zamestnanec ma mesacnu mzdu 308 €, ale mal dovolenku, tak mu HM klesla na 307,74 co je menej ako 307,70 a odvody ZP pocita z 307,70 a ostatne ako starobne, invalidne atd z HM cize z 307,47. Operatorka v krose mi povedala, ze je spravne, ked ZP mi nepocita z HM, ale z toho minima, ale neviem, ci je spravne, ked tie ostatne odvody pocita z HM aj ked je nizsia ako minimalna. Dakujem
Aňuška
25.05.10,07:11
Dobry den. Chcem sa spytat, ci je spravne, ked zamestnanec ma mesacnu mzdu 308 €, ale mal dovolenku, tak mu HM klesla na 307,47 co je menej ako 307,70 a odvody ZP pocita z 307,70 a ostatne ako starobne, invalidne atd z HM cize z 307,47. Operatorka v krose mi povedala, ze je spravne, ked ZP mi nepocita z HM, ale z toho minima, ale neviem, ci je spravne, ked tie ostatne odvody pocita z HM aj ked je nizsia ako minimalna. Dakujem

Podľa § 134 odst. 5 Zákonníka práce by si mala zvýšiť dovolenkový priemer na minimálnu mzdu. Preto odporúčam po vygenerovaní výplaty kliknúť na záložku "Ostatné" a do okienka "Výpočtové priemery dovol. " opraviť priemer podľa minim. mzdy.
veronikasad
25.05.10,07:14
Dobry den. Chcem sa spytat, ci je spravne, ked zamestnanec ma mesacnu mzdu 308 €, ale mal dovolenku, tak mu HM klesla na 307,74 co je menej ako 307,70 a odvody ZP pocita z 307,70 a ostatne ako starobne, invalidne atd z HM cize z 307,47. Operatorka v krose mi povedala, ze je spravne, ked ZP mi nepocita z HM, ale z toho minima, ale neviem, ci je spravne, ked tie ostatne odvody pocita z HM aj ked je nizsia ako minimalna. Dakujem
307,74 je menej ako 307,70 € ?
clabea
25.05.10,08:17
307,74 je menej ako 307,70 € ?

to bol preklep, ale je tam este raz uvedena suma 307,47 a tato je menej ako 307, 70
veronikasad
25.05.10,08:54
307,74 je menej ako 307,70 € ?

to bol preklep, ale je tam este raz uvedena suma 307,47 a tato je menej ako 307, 70

pozri § 134 odst. 5 ZP

Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
§ 134
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)


(5) Ak je priemerný zárobok zamestnanca nižší ako minimálna mzda, na ktorú by zamestnancovi vznikol nárok v kalendárnom mesiaci, v ktorom vznikla potreba priemerný zárobok použiť, zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tejto minimálnej mzde. Ak u zamestnávateľa nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve a priemerný zárobok zamestnanca je nižší ako príslušný minimálny mzdový nárok (§ 120 ods. 4), zvýši sa priemerný zárobok na sumu zodpovedajúcu tomuto minimálnemu mzdovému nároku. Ak zamestnávateľ skráti ustanovený týždenný pracovný čas podľa § 85 ods. 5, zamestnávateľ zvýši priemerné zárobky dotknutých zamestnancov nepriamo úmerne skráteniu týždenného pracovného času odo dňa účinnosti tejto zmeny; opačný postup zamestnávateľ uplatní v prípade predĺženia ustanoveného týždenného pracovného času.

Postup v OLYMPe ti uviedla Aňuška v prísp. č. 366
clabea
26.05.10,07:10
Dakujem za rady. Pytala som sa preto, lebo ked sa pocitali mzdy v starom programe, tak odvody na zdravotne poistenie, ale aj ine odvody pocitalo z hrubej mzdy, ktora bola nizsia ako minimalna (zamestnanec cerpal dovolenku, preto mu poklesla). A v olympe mi odvod na zdravotne poistenie nepocita z tej nizsej hrubej mzdy, ale automaticky si to zvysilo na minimalnu mzdu. Ostatne odvody pocita tak, ako v starom programe. Teraz nam vznikol rozdiel v odvodoch a neviem ako to napravit. Bolo by spravne, keby som v zrazkach v zdravotnom poisteni nahrubo opravila zaklad z ktoreho sa pocita? Prepisala by som tu minimalnu mzdu 307,70 na 307,47. Mozem to aj tak opravit? Alebo to mam vypocitane spravne a opravit - dorovnat mzdy so starym programom sa moze aj inym sposobom.
veronikasad
26.05.10,07:15
Dakujem za rady. Pytala som sa preto, lebo ked sa pocitali mzdy v starom programe, tak odvody na zdravotne poistenie, ale aj ine odvody pocitalo z hrubej mzdy, ktora bola nizsia ako minimalna (zamestnanec cerpal dovolenku, preto mu poklesla). A v olympe mi odvod na zdravotne poistenie nepocita z tej nizsej hrubej mzdy, ale automaticky si to zvysilo na minimalnu mzdu. Ostatne odvody pocita tak, ako v starom programe. Teraz nam vznikol rozdiel v odvodoch a neviem ako to napravit. Bolo by spravne, keby som v zrazkach v zdravotnom poisteni nahrubo opravila zaklad z ktoreho sa pocita? Prepisala by som tu minimalnu mzdu 307,70 na 307,47. Mozem to aj tak opravit? Alebo to mam vypocitane spravne a opravit - dorovnat mzdy so starym programom sa moze aj inym sposobom.
odvody do ZP a SP pri mesačnej mzde nemôžu byť nižšie ako minimálna mzda - nemôžeš opravovať min.mzdu na 307,47. Výpočet OLYMPu je správny.
clabea
26.05.10,07:31
odvody do ZP a SP pri mesačnej mzde nemôžu byť nižšie ako minimálna mzda - nemôžeš opravovať min.mzdu na 307,47. Výpočet OLYMPu je správny.

A akym sposobom by som mohla teda vyrovnat ten rozdiel? Lebo do marca sa pocitalo na starom programe a ten vsetky odvody pocital z hrubej mzdy, aj ked poklesla pod minimum. Mame jedneho zamestnanca, ktory plati vyzivne (v olympe to mam zadane ako zrazku nariadenu sudom, prednostnu pohladavku) a kvoli tomu rozdielu mi vypocitalo aj to vyzivne inak. Je to par centov, ale predsa je to rozdiel. A tie peniaze uz boli uhradene, takze by som to mala nejako dorovnat asi ja. Alebo mate aj ine navrhy?
KEJKA
26.05.10,13:52
vygeneruj mzdy nanovo, aj výkazy nanovo a rozdiel vyrovnaj spolu s majovymi mzdami. Opravené výkazy pošli.
tinkas
26.05.10,17:17
prosím Vás ked bol zamestnanec na pohrebe akú zložku mzdy vybrat?
tinkas
27.05.10,05:39
viete mi poradiť?
liba2
27.05.10,05:45
prosím Vás ked bol zamestnanec na pohrebe akú zložku mzdy vybrat?§ 141 ods.2 ZP: Dôležité osobné prekážky v práci
"d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb, "
truch
27.05.10,05:52
Podľa toho komu zamestnanec ide na pohreb. Ak rodinnému príslušníkovi, potom položka 360-prac.voľno platené ZP §141 ods.2 písm. d
Ak požiada o PV a ide na pohreb nie rodinného príslušníka potom položka A15 prac. voľno bez náhrady mzdy
tinkas
27.05.10,05:53
ďakujem...
nina100
28.05.10,11:27
Prosím vás o radu - pri tvorbe mzdy zamestnanca mi z jeho mzdy nevypočíta zrážky - iba preddavkovú dan, ZP, úrazové poistenie.
Len u toho jedného, ostatným všetko funguje ako má.. kde môžem pátrať po nejakej chybe? niečo mám zaškrtnuté čo nemám mať a neviem si to nájsť, nemali ste s tým niekedy problém? dakujem
veronikasad
28.05.10,11:30
Prosím vás o radu - pri tvorbe mzdy zamestnanca mi z jeho mzdy nevypočíta zrážky - iba preddavkovú dan, ZP, úrazové poistenie.
Len u toho jedného, ostatným všetko funguje ako má.. kde môžem pátrať po nejakej chybe? niečo mám zaškrtnuté čo nemám mať a neviem si to nájsť, nemali ste s tým niekedy problém? dakujem
akú zložku mzdy máš zadanú ?
nina100
28.05.10,13:15
akú zložku mzdy máš zadanú ?

hodinovú mzdu
sway
30.05.10,18:28
akú zložku mzdy máš zadanú ?

Neviem o aké zrážky sa jedná, ale napríklad stravné, mzdu na účet a podzrážky si musíš zadať zamestnancovi v PERSONALISTIKE !!!
potom pri generácii mzdy sa ti natiahnú aj do aktuálnej výplaty.;)
nina100
31.05.10,05:02
Neviem o aké zrážky sa jedná, ale napríklad stravné, mzdu na účet a podzrážky si musíš zadať zamestnancovi v PERSONALISTIKE !!!
potom pri generácii mzdy sa ti natiahnú aj do aktuálnej výplaty.;)

dakujem za odpoved, jedná sa o zrážky - poistné. Pri tvorbe mzdy nevypočítava odvody. Sú tam uvedené iba tie čo som písala hore.. inak nič iné.
veronikasad
31.05.10,05:23
Prosím vás o radu - pri tvorbe mzdy zamestnanca mi z jeho mzdy nevypočíta zrážky - iba preddavkovú dan, ZP, úrazové poistenie.
Len u toho jedného, ostatným všetko funguje ako má.. kde môžem pátrať po nejakej chybe? niečo mám zaškrtnuté čo nemám mať a neviem si to nájsť, nemali ste s tým niekedy problém? dakujem
aký typ prac. pomeru máš zadaný v pracovnom kalendári a personalistike ? Neide náhodou o nejaký typ dohody a namiesto ZP (zdr. poistenia )garančné poistenie ?
nina100
31.05.10,05:52
aký typ prac. pomeru máš zadaný v pracovnom kalendári a personalistike ? Neide náhodou o nejaký typ dohody a namiesto ZP (zdr. poistenia )garančné poistenie ?

nie, nie.. toto som si kontrolovala hned .. je tam HPP, neviem si s tým rady.
Jana_clenka
31.05.10,06:22
A nefiguruje ako dôchodca ?
nina100
31.05.10,08:32
A nefiguruje ako dôchodca ?

fakujem Janka za odpoved ale nefiguruje.., tiež ma to napadlo .. má 58r. ,všetko som v personalistike pozrela, skontrolovala a predsa :(
VieraPopluharova
31.05.10,08:43
Zrus si ho uplne a odznova si ho nahod v personalistike, pozorne citaj vsetky polozky na obrazovke, navedie Ta to same, ak Ti to nepojde, tak sa este ozvi , skusim si nahodit akoby noveho zamestnanca a presne Ti nadiktujem kroky, ale mozem to az vecer ak Ti to pomoze.
nina100
31.05.10,09:09
Vierka dakujem, ešte dodám, že vo výkazoch do SP a ZP nefiguruje počet dní poistenia - vypisuje 0 dní... s čím by to mohlo súvisieť ?
Robina
31.05.10,14:18
Potrebovala by som poradiť v nasledujúcom: normálne som zadala zamestnankyňu v personalistike, na ďalší mesiac išla na PN a teraz keď som vygenerovala mzdy tak mi potiahlo vymeriavací základ pre NP a GP iný /nižší/ ako pre ostatné druhy poistení. Neviem prísť na chybu celý deň - prešla som celú personalistiku a nechápem. V zadaní má mesačnú mzdu, odmenu a PN-ku. Nevedeli by ste mi poradiť, prosím?
veronikasad
31.05.10,14:21
Potrebovala by som poradiť v nasledujúcom: normálne som zadala zamestnankyňu v personalistike, na ďalší mesiac išla na PN a teraz keď som vygenerovala mzdy tak mi potiahlo vymeriavací základ pre NP a GP iný /nižší/ ako pre ostatné druhy poistení. Neviem prísť na chybu celý deň - prešla som celú personalistiku a nechápem. V zadaní má mesačnú mzdu, odmenu a PN-ku. Nevedeli by ste mi poradiť, prosím?
uveď výšku mesačnej mzdy, odmeny a deň nástupu na PN
Robina
31.05.10,14:25
nástup do zamestnania 19.04.2010
nástup na PN 22.04.2010
mesačná mzda 400
odmena 400
Robina
31.05.10,14:28
opravujem v tom pôvodnom zadaní som dala zle, že na ďalší mesiac išla na PN ale ona išla v hneď v prvom mesiaci - už som myslela dopredu a napísala som zle.
VieraPopluharova
31.05.10,14:54
Vierka dakujem, ešte dodám, že vo výkazoch do SP a ZP nefiguruje počet dní poistenia - vypisuje 0 dní... s čím by to mohlo súvisieť ?

Pozriem sa na to a napisem, ja mam vsetko ok.:)
Robina
31.05.10,17:54
neporadí mi nikto?
Aňuška
01.06.10,06:25
Potrebovala by som poradiť v nasledujúcom: normálne som zadala zamestnankyňu v personalistike, na ďalší mesiac išla na PN a teraz keď som vygenerovala mzdy tak mi potiahlo vymeriavací základ pre NP a GP iný /nižší/ ako pre ostatné druhy poistení. Neviem prísť na chybu celý deň - prešla som celú personalistiku a nechápem. V zadaní má mesačnú mzdu, odmenu a PN-ku. Nevedeli by ste mi poradiť, prosím?

Nakoľko max. VZ pre NP a GP je iný (max.1084,55) ako u SP, IP a PvN (max. 2892,12), tak to máš v poriadku, ak nástup bol do PP 19.4.2010 a PN od 22.4.2010.
Program prepočítava z max. VZ podľa kalendárnych dní.
Robina
01.06.10,06:31
áno, ďakujem veľmi pekne za potvrdenie - našla som to v zákone o soc. poistení par. 138 ods. 19, lebo sa prepočítava za odpracované dni /3/. Už mi padok kameň zo srdca.
Ivenka
15.06.10,09:59
A zasa ten OLYMP. Mám blbú otázku, kde si mam zadať IČZ pre Sociálnu poisťovňu. Nikde to neviem nájsť. Za pomoc ďakujem pekne.
LUBY
15.06.10,10:05
Otvor si Organizácia, Podnik a vpravo dole je kolónka pre identifikačné číslo zamestnávateľa
rodina1
15.06.10,10:05
A zasa ten OLYMP. Mám blbú otázku, kde si mam zadať IČZ pre Sociálnu poisťovňu. Nikde to neviem nájsť. Za pomoc ďakujem pekne.
Organizácia - Podnik - v časti, kde zadávaš číslo účtu pre výplatu miezd je vpravo kolónka - Identifikačné číslo zamestnávateľa
Ivenka
15.06.10,10:13
Jáááj, šak to máš pravdu. Vďaka moc. Aj návodnu knižku som si zobrala. Ďakujem.
rodina1
15.06.10,10:24
Jáááj, šak to máš pravdu. Vďaka moc. Aj návodnu knižku som si zobrala. Ďakujem.

Vidíš, aké dôležité je študovať návod.
Ivenka
15.06.10,10:30
Ten návod je blbý a ja z neho ešte blbšia. Môžem Ťa ešte poprosiť? Pozerám si tu vystupné zostavy. Kedysi bola taká zostava Sumarizácia položiek miezd, potrebujem mať všetko na jednom papieri pre PU-hrubé mzdy, odvody, daň. Pozerám, hľadám ale nič mi nevyhovuje a v NÁVODE pre blbých som nič nenašla. Ďakujem za ochotu pomôcť.
rodina1
15.06.10,14:30
Ten návod je blbý a ja z neho ešte blbšia. Môžem Ťa ešte poprosiť? Pozerám si tu vystupné zostavy. Kedysi bola taká zostava Sumarizácia položiek miezd, potrebujem mať všetko na jednom papieri pre PU-hrubé mzdy, odvody, daň. Pozerám, hľadám ale nič mi nevyhovuje a v NÁVODE pre blbých som nič nenašla. Ďakujem za ochotu pomôcť.
Možno ti pomôže zostava - Rekapitulácia výplatných pások:
Dokumenty - Rekapitulácia výplat - Rekapitulácia výplatných pások
Alebo Rekapitulácia podľa pracovníkov:
Dokumenty - Rekapitulácia výplat - Rekapitulácia výplatných pások
KEJKA
15.06.10,14:33
Možno ti pomôže zostava - Rekapitulácia výplatných pások:
Dokumenty - Rekapitulácia výplat - Rekapitulácia výplatných pások
Alebo Rekapitulácia podľa pracovníkov:
Dokumenty - Rekapitulácia výplat - Rekapitulácia výplatných pások
a odvody zasa "mesačné odvody - podrobné"
Kombináciou tých dvoch zostáv sa zapčtuje všetko.
Alebo sa pohrať s predkontačnou tabuľkou a vylezie ti komplet účtovanie.
Mne nevyhovuje, účtujem zjednodušeným spôsobom.
Ivenka
13.07.10,10:18
Dievčatá som tu opäť, vopred ďakujem. Pracovník ukončil PP 15.3.2010 . Zrážky za SL som robila za 1-3/10. Ale ZĽ sa "rozhodol", že im SL nedá. Skúsila som dať mínusom zrážku ale vypočítalo mi to aj mzdu. Je niečo takéto možné v Olympe ?
veronikasad
13.07.10,10:57
Dievčatá som tu opäť, vopred ďakujem. Pracovník ukončil PP 15.3.2010 . Zrážky za SL som robila za 1-3/10. Ale ZĽ sa "rozhodol", že im SL nedá. Skúsila som dať mínusom zrážku ale vypočítalo mi to aj mzdu. Je niečo takéto možné v Olympe ?
Tak mu ich vyplať z pokladne. Len nerozumiem, prečo mal v januári zamestnanec strhnuté zo mzdy za to, čo nedostal ...
Ivenka
13.07.10,11:56
Len som si myslela, že to musí isť aj cez mzdy. Zamestnanci majú podpísaný súhlas, že dostavajú SL pozadu. Čiže som v 2/10 urobila výplaty za 1/10 atď. a potom "spoločníci" odišli a lístky nedostali. Pruser ale vysporiadať to musím. A vďaka.
Llívia
16.07.10,05:31
Zamestnanec končí k 18.7.2010 pracovný pomer. Zostáva mu preplatiť 1,5 dňa RD. Do výplat som zadala zložku mzdy 311 Preplatené nevyčerpanie RD. Keď chcem mzdu uložiť, program ma upozorňuj, že pracovník má prekročený FPČ o 12 hod. Mám niekde chybu, resp. kde mám hľadať chybu?
(Zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou a v zložke mzdy 10 mi sedí aj počet odpracovaných dní, aj počet odpracovaných hodín podľa skutočne odpracovaných. Odpracoval 9 dní = 72 hod. + 5 dní (3+2 víkend) bol PN.)
rodina1
16.07.10,09:29
Zamestnanec končí k 18.7.2010 pracovný pomer. Zostáva mu preplatiť 1,5 dňa RD. Do výplat som zadala zložku mzdy 311 Preplatené nevyčerpanie RD. Keď chcem mzdu uložiť, program ma upozorňuj, že pracovník má prekročený FPČ o 12 hod. Mám niekde chybu, resp. kde mám hľadať chybu?
(Zamestnanec je odmeňovaný mesačnou mzdou a v zložke mzdy 10 mi sedí aj počet odpracovaných dní, aj počet odpracovaných hodín podľa skutočne odpracovaných. Odpracoval 9 dní = 72 hod. + 5 dní (3+2 víkend) bol PN.)
Takúto podobnú otázku som čítala na stránke Krosu. Tam odpovedali, že pri preplatení dovolenky pri ukončení PP stačí zadať dovolenku zložkou mzdy 311 a uviesť len počet dní a čiastku. Počet hodín nie. Tak skús.
Llívia
16.07.10,10:58
Takúto podobnú otázku som čítala na stránke Krosu. Tam odpovedali, že pri preplatení dovolenky pri ukončení PP stačí zadať dovolenku zložkou mzdy 311 a uviesť len počet dní a čiastku. Počet hodín nie. Tak skús.

Ďakujem, hodiny som vymazala a funguje to. Kros by mal pri tejto položke nastaviť, aby program automaticky nerátal hodiny - potom nebude problém :)
Ivenka
23.07.10,08:11
Potrebovala by som si overiť. Robím Q.Prehľad. A keďže nerobím PU v Omege tak potom musím dátumi uhrad odvedenej dane dopísať ručne ? Alebo je možný niekde vstup do prehľadu. Ďakujem.
truch
23.07.10,08:20
Dátumy berie z vygenerovaného prevodného príkazu, program ich doplní do prehľadu.
Ivenka
23.07.10,08:26
Mam vygenerovane PP. Ale pre DU tam nemám nič a pritom mam daň aj preddavkovú aj zrážkovu. Kde môžem mať chybu ? Našla som tam vstup v PP, mám tam potom vojsť a doplniť dátum úhrady? Asi robím niečo zlé. Ďakujem.
janka67
23.07.10,08:33
Organizácia - bankové účty - druh - vyber všetky - máš tam zadané údaje daňového úradu pre preddavkovú a zrážkovú daň?
Ak nie, treba cez pridaj doplniť požadované údaje, osobitne pre preddavkovú a osobitne pre zrážkovú daň.
Ivenka
23.07.10,08:40
Áno, áno už som to pochopila. Vďaka Truch, vďaka Janka :)
ALEXOLIVER
26.07.10,08:07
ahojte, robili ste niekto v Olympe ukončenie pracovného pomeru dohodou? Ak mi zamestnanec nedal zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania, ako mu ho teraz ja vystavím? A kde treba opraviť počet dní dovolenky, musím mu vlastne opraviť ročný výmer na pomerný počet mesiacov, končí 31.7. A čo je ešte potrebné v programe pri ukončení PP urobiť? Odhlášky zo ZP, Registračný list - odhláška, ELDZ, Zápočtový list? Ďakujem za rady.
Llívia
26.07.10,08:09
ahojte, robili ste niekto v Olympe ukončenie pracovného pomeru dohodou? Ak mi zamestnanec nedal zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania, ako mu ho teraz ja vystavím? A kde treba opraviť počet dní dovolenky, musím mu vlastne opraviť ročný výmer na pomerný počet mesiacov, končí 31.7. A čo je ešte potrebné v programe pri ukončení PP urobiť? Odhlášky zo ZP, Registračný list - odhláška, ELDZ, Zápočtový list? Ďakujem za rady.

Zápočtový list môžeš s kľudným svedomím vystaviť len za obdobie, kedy bol u vás zamestnaný. :) Sama som to tak vždy robila, lebo správnosť predložených zápočtových listov si overiť neviem.
truch
26.07.10,08:17
ahojte, robili ste niekto v Olympe ukončenie pracovného pomeru dohodou? Ak mi zamestnanec nedal zápočtový list z predchádzajúceho zamestnania, ako mu ho teraz ja vystavím? A kde treba opraviť počet dní dovolenky, musím mu vlastne opraviť ročný výmer na pomerný počet mesiacov, končí 31.7. A čo je ešte potrebné v programe pri ukončení PP urobiť? Odhlášky zo ZP, Registračný list - odhláška, ELDZ, Zápočtový list? Ďakujem za rady.
Všetko to, čo si napísal:)
ALEXOLIVER
26.07.10,08:31
ďakujem Vám pekne za rady
ALEXOLIVER
26.07.10,09:26
prosím Vás ešte otázočka kde sa dá vytlačiť Evidenčný list dôchodkového zabezpečenia?
miriza
26.07.10,09:28
Dokumenty, odvody poistného - sociálna poisťovňa, evidenčný list dôch. poistenia.
Aňuška
26.07.10,09:29
Dokumenty
Odvody poistného - Sociálna poisťovňa
Evidenčný list dôch. poistenia
ALEXOLIVER
26.07.10,09:34
vďaka veľká
truch
29.07.10,08:18
Poprosím o kontrolu, ešte som nemala zamestnanca na PN.
Začiatok 20.7.2010
N01- náhrada príjmu počas PN 25% od 20. do 22.07, zaškrtnem neukončené
N02- náhrada príjmu počas PN 55% od 23. do 29.07, zaškrtnem neukončené
N03- nemocenské dávky od 11 dňa, 55% od 30 do 31.07zaškrtnem neukončené
Vytlačím potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Potvrdenie a čiernu časť PN a prechodku
odovzdám na SP. Vytlačím oznámenie zamestnávateľa o poistencoch, mám tam kód 10 a Z od 20.07.2010 a odošlem do ZP.
Je to OK??treba ešte niečo?? Ďakujem za pomoc Dáša
rodina1
29.07.10,08:23
Poprosím o kontrolu, ešte som nemala zamestnanca na PN.
Začiatok 20.7.2010
N01- náhrada príjmu počas PN 25% od 20. do 22.07, zaškrtnem neukončené
N02- náhrada príjmu počas PN 55% od 23. do 29.07, zaškrtnem neukončené
N03- nemocenské dávky od 11 dňa, 55% od 30 do 31.07zaškrtnem neukončené
Vytlačím potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Potvrdenie a čiernu časť PN a prechodku
odovzdám na SP. Vytlačím oznámenie zamestnávateľa o poistencoch, mám tam kód 10 a Z od 20.07.2010 a odošlem do ZP.
Je to OK??treba ešte niečo?? Ďakujem za pomoc Dáša

Dáška v Olympe si PN najlešpie urobíš, ak si PN zadáš v Personalistike, Pracovné údaje, PN+OČR. Tam zadáš dátum začiatku PN.
Potom ideš do výpočtu miezd, dáš si generovať výplatu tomu zamestnancovi, ktorý má PN-ku a program ti všetko vypočíta, aj náhradu za prvé 3 dni aj ostatné, nič nemusíš zaklikávať.
Ostatné je v poriadku.
Len nezabudni pozrieť, či má zamestnanec všetko podpísané. Teraz neviem, či je to čierna časť PN, ale je to časť IIa.
A nezabudni to potvrdiť aj za zamestnávateľa.
truch
29.07.10,08:37
Jarka, dík moc, skúsila som to podľa tvojho návodu, vyšlo mi to isté, ale tvoj postup je omnoho jednoduchší:):)
Llívia
29.07.10,09:12
Dáška v Olympe si PN najlešpie urobíš, ak si PN zadáš v Personalistike, Pracovné údaje, PN+OČR. Tam zadáš dátum začiatku PN.
Potom ideš do výpočtu miezd, dáš si generovať výplatu tomu zamestnancovi, ktorý má PN-ku a program ti všetko vypočíta, aj náhradu za prvé 3 dni aj ostatné, nič nemusíš zaklikávať.
Ostatné je v poriadku.
Len nezabudni pozrieť, či má zamestnanec všetko podpísané. Teraz neviem, či je to čierna časť PN, ale je to časť IIa.
A nezabudni to potvrdiť aj za zamestnávateľa.

Tak toto som netušila, že PN sa dá zadať aj cez Personalistiku. :)
veronikasad
29.07.10,09:16
Tak toto som netušila, že PN sa dá zadať aj cez Personalistiku. :)
V Olympe by si mala správne postupovať zadávaním cez personalistiku
KEJKA
29.07.10,09:19
odporúčam čítať priebežne aj tipy-triky na stránke krosu-olymp, alebo aj tu rady v témach s predponou KROS.
Všeličo som sa naučila práve vdaka webu.
Teraz sa púšťam do POHODY, kedže nádejný klient má takú podmienku.
veronikasad
29.07.10,09:21
súhlasím, treba si nastaviť posielanie noviniek ...
Llívia
29.07.10,11:57
V Olympe by si mala správne postupovať zadávaním cez personalistiku

V čom je nesprávny postup, keď PN zadám priamo do výplatnej pásky?
Mimochodom, je to postup, ktorý učia na ich školení.
veronikasad
29.07.10,12:06
učili ...Novým postupom máš menej roboty, nezasahuješ do výpočtu mzdy.

http://www.kros.sk/24410
Llívia
29.07.10,17:39
Neviem, odkedy to učia, ale keď som bola pred cca 2,5 rokom na školení, neučili. Zato učili, že do čísla domu môžem dať rímsku číslicu a bude to OK. Jasné, že to OK nebolo, výkaz na sociálku neprešiel. :-(
V konečnom dôsledku je jedno, či to nahodím do personalistiky, alebo do výplaty, výsledok bude rovnaký.
Aňuška
02.08.10,07:00
Výsledok síce bude rovnaký, ale prečo si neuľahčiť prácu, keď to ide? Nemusíš zadávať ručne napr. tri položky, nemusíš dávať pozor pri pokračovaní nemoci, či máš zakliknuté fajočky, nemusíš sledovať, či netrvala nemoc 52 týždňov, toto všetko ti cez personalistiku zabezpečí program.
Llívia
02.08.10,07:57
Áno, je to určite ľahšie. Ale keď som sa dočítala, že "správne" je to cez personalistiku, vyplynulo mi z toho, že môj postup cez mzdy je nesprávny a hneď ma začal oblievať pot, že akú zmenu v programe som nepostrehla. Prvé, čo mi napadlo, bolo, že sa PN-ka zadaná priamo v mzdách nezapíše do iných evidencií (napr. evidencia pracovnej doby, potvrdenie pre podporu v nezamestnanosti). Takže nabudúce pozor na slovíčka. :-)
dara
18.08.10,18:02
prosim Vas surne potrebujem radu. Tlacim vykazy na SP. Avsak ked spustim tlac, vyjde mi iba vykaz s udajmi, a podklad cisty, prosto, ako keby ste dali tlacit do original vykazu a zabudli ste ho dat do tlaciarne a vytlacilo by to na normal papier. dosiel mi farebny toner, moze to byt asi aj tym, ale ked zadsm ciernobielu tlac tak mi to nevytlaci ako komplet vykaz ani tak, co robit?
dara
18.08.10,18:28
posuvam
dara
18.08.10,19:39
posúvam si
Llívia
18.08.10,19:43
prosim Vas surne potrebujem radu. Tlacim vykazy na SP. Avsak ked spustim tlac, vyjde mi iba vykaz s udajmi, a podklad cisty, prosto, ako keby ste dali tlacit do original vykazu a zabudli ste ho dat do tlaciarne a vytlacilo by to na normal papier. dosiel mi farebny toner, moze to byt asi aj tym, ale ked zadsm ciernobielu tlac tak mi to nevytlaci ako komplet vykaz ani tak, co robit?

Keď si v tabuľke, kde si vyberáš, čo chceš tlačiť, tak v strede dolu je tlačidlo "Nastavenia". Máš tam zapnutú voľbu "Tlačiť do originálneho výkazu". Len klikni na text, aby ti zmizla "fajočka". Potom ti program vytlačí výkaz - čiernobiely.
dara
18.08.10,21:56
Ja to všetko mám presne odkliknuté, a netlačí mi ten výkaz čiernobielo? čo robiť?
dara
18.08.10,22:01
Neustále mi to tak tlačí, vyjde mi čistý podklad a na tom čísla, už neviem v čom to môže byť, nemal v Olympe niekto podobný problém?
Llívia
19.08.10,04:29
Neustále mi to tak tlačí, vyjde mi čistý podklad a na tom čísla, už neviem v čom to môže byť, nemal v Olympe niekto podobný problém?

Skús zavolať na ich hotline, že ti program stále tlačí len čísla bez "rámčekov".
(Skutočne v tých "Nastaveniach" nemáš žiadnu "fajočku"?)
kaupke
19.08.10,04:55
Skús zavolať na ich hotline, že ti program stále tlačí len čísla bez "rámčekov".
(Skutočne v tých "Nastaveniach" nemáš žiadnu "fajočku"?)
Lívia Ti radí dobre, skúšala som to , skontroluj si tie nastavenia , a zruš fajočky .
dara
19.08.10,04:55
nemam, prave preto neviem kde je problem, zbytocne pominany papier. uz som im napisala, ozvem sa co poradili.
Llívia
19.08.10,06:25
nemam, prave preto neviem kde je problem, zbytocne pominany papier. uz som im napisala, ozvem sa co poradili.

Ak potrebuješ problém vyriešiť rýchlo, tak im radšej zavolaj. :)
miriza
19.08.10,06:32
Ešte mám otázku je niekde nejaká možnosť vytlačiť niečo ako interný doklad - preúčtovanie DPH, týka sa to najmä zahraničných faktúr, mám aj iný program a tam sa to dá vytlačiť a taktiež sa chcem opýtať či sa dá vytlačiť predkontačný lístok aj na došlú fa.
miriza
19.08.10,06:43
Predkontačné lístky som už našla ........
Llívia
19.08.10,06:47
Pýtať sa a hľadať rady k Omege môžeš tu:
http://www.porada.sk/t1362-omega-zacinam.html
KEJKA
19.08.10,20:48
prosim Vas surne potrebujem radu. Tlacim vykazy na SP. Avsak ked spustim tlac, vyjde mi iba vykaz s udajmi, a podklad cisty, prosto, ako keby ste dali tlacit do original vykazu a zabudli ste ho dat do tlaciarne a vytlacilo by to na normal papier. dosiel mi farebny toner, moze to byt asi aj tym, ale ked zadsm ciernobielu tlac tak mi to nevytlaci ako komplet vykaz ani tak, co robit?


Keď si v tabuľke, kde si vyberáš, čo chceš tlačiť, tak v strede dolu je tlačidlo "Nastavenia". Máš tam zapnutú voľbu "Tlačiť do originálneho výkazu". Len klikni na text, aby ti zmizla "fajočka". Potom ti program vytlačí výkaz - čiernobiely.
priamo na obrazovke to nevidíš, naozaj musíš kliknúť na tlačítko NASTAVENIA.
Napíš čo po kliknutí naň sa ti ukáže /pre našu kontrolu. pomocka, objavia sa ti tri riadky - napíš text prostredného ako odpoved.................
Verím, že chybu odstrániš, ak dôsledne postupuješ podľa rady Lívie.
Ivenka
27.08.10,06:36
Poprosím Vás o radu, keďže mám PN prvýkrát v Olympe. Zadávala som PN cez personalistiku. Len sa mi nepozdáva výpočet.
Začiatok PP 12.7.2010
Začiatok PN 17.8.2010 - trvá k 31.8.2010
Za 7/2010 mala hrubú mzdu 750 Eur.
Program jej vypočíta Denný vym.základ zo mzdy 720,6 Eur.
Prečo, keď RO je od 12.7.-31.7.10, nemá tam byť 750 Eur ?
Ďakujem.
veronikasad
27.08.10,06:58
Poprosím Vás o radu, keďže mám PN prvýkrát v Olympe. Zadávala som PN cez personalistiku. Len sa mi nepozdáva výpočet.
Začiatok PP 12.7.2010
Začiatok PN 17.8.2010 - trvá k 31.8.2010
Za 7/2010 mala hrubú mzdu 750 Eur.
Program jej vypočíta Denný vym.základ zo mzdy 720,6 Eur.
Prečo, keď RO je od 12.7.-31.7.10, nemá tam byť 750 Eur ?
Ďakujem.
Výpočet je správny, hrubá mzda zamestnanca prekročila max. VZ na nem. poistenie.
Ivenka
27.08.10,07:04
Jasnáééééé, ďakujem.
Ivenka
12.10.10,06:30
Ahojte, opäť Vás poprosím o radu skúsenejších. V lete som bojovala s Q prehľadom-pomohli ste mi-vďaka. A teraz keď robím prehľad tak mi dáva do r.8 - Odvedené dátum, kedy som zúčtovala mzdy aj napriek tomu, že som daň neodviedla. Čo s tým ? Mám tie dátumy jednoducho vymazať ? Ďakujem.
sway
12.10.10,06:36
SW dáva dátum ktorý máš uvedený v prevodných príkazoch za daný mesiac, ak si neodviedla je treba vymazať dátumy v prevodných príkazoch a potom znova generovať prehľad.;)
Ivenka
12.10.10,06:40
Ja tie dátumy nemám v PP ono mi ťahá z dátumu vystavenia.
alenad
12.10.10,06:45
Ja tie dátumy nemám v PP ono mi ťahá z dátumu vystavenia.

To sa mi nezdá. Do riadku 008 naozaj ťahá dátum z prevodného príkazu. Skús otvoriť vygenerovaný prevodný príkaz ( ten, v ktorom máš daň ) a vymaž dátum vystavenia, ten ja zároveň i dátumom splatnosti prevodného príkazu ( vľavo hore ). Pre tento výkaz je i dátumom úhrady prevodného príkazu.
Ivenka
12.10.10,06:52
Keď vymažem dátum vygenerovania, tak mi ho zmaže ale ponechá sumu. Asi bude najlepšie to platiť riadne a dátum doplniť podľa skutočnosti. Vďaka za ochotu :).
mzdarka renca
12.10.10,10:17
Ahojte, ja mám už druhý mesiac takýto problém:
ako viete Kros v tlačive prevodných príkazov pre Tatrabanku zmenila rozhranie, resp. spôsob uloženia vyplneného tlačiva. Konzultovala som to aj s Krosom, aj mi poslali na email spôsob, ako to uložiť. Uložila som si to, aj to krásne vidím, ale problém mám taký, že ja mzdy spracované v Olympe posielam emailom klientovi, ktorému tlačivo príde prázdne, alebo ho nevie otvoriť. Kde robím chybu?

Ďakujem
sway
12.10.10,11:11
Ahojte, ja mám už druhý mesiac takýto problém:
ako viete Kros v tlačive prevodných príkazov pre Tatrabanku zmenila rozhranie, resp. spôsob uloženia vyplneného tlačiva. Konzultovala som to aj s Krosom, aj mi poslali na email spôsob, ako to uložiť. Uložila som si to, aj to krásne vidím, ale problém mám taký, že ja mzdy spracované v Olympe posielam emailom klientovi, ktorému tlačivo príde prázdne, alebo ho nevie otvoriť. Kde robím chybu?

Ďakujem

ak môžem poradiť, tlačivo s vždy dám na okno, potom vytlačiť na virtuálnu tlačiareň
Fine Print pdf Factory a z nej uložiť do súboru, ktorý potom môžem poslať klientovi (je dostupná od Krosu, myslím z CD som si ju stiahla) - a nie PDF Creator, lebo jeho tlačivá sú iba na čítanie nie na ukladanie, ak nemáš plnú verziu. Robím to tak z viacerými dokumentami, ktoré mi PDF Creator nevie zobraziť k preposlaniu.;)
veronikasad
12.10.10,11:25
Včera som sa pokúšala vytlačiť registračný list do originálneho tlačiva SP (mala som podpísaný RL FO od klienta). Neprišla som na to - ako.
Poradí mi niekto prosím ...
mzdarka renca
12.10.10,11:35
ak môžem poradiť, tlačivo s vždy dám na okno, potom vytlačiť na virtuálnu tlačiareň
Fine Print pdf Factory a z nej uložiť do súboru, ktorý potom môžem poslať klientovi (je dostupná od Krosu, myslím z CD som si ju stiahla) - a nie PDF Creator, lebo jeho tlačivá sú iba na čítanie nie na ukladanie, ak nemáš plnú verziu. Robím to tak z viacerými dokumentami, ktoré mi PDF Creator nevie zobraziť k preposlaniu.;)

Tento postup mi zaslal Kros, a po jeho prečítaní som prišla na to, kde robím chybu. Nepošlem klientovi všetky uložené (aj prázdne) súbory.:)

- Prevodné príkazy do Tatra banky a Unicredit bank
1. Pri odosielaní prevodných príkazov postupujte podobne ako pri odosielaní prehľadu. Tlačivo „prevodného príkazu“ si
zobrazte z programu Olymp na obrazovke vášho počítača. Dokument sa Vám otvorí v programe Adobe Acrobat ako pdf
tlačivo, ktoré je vyplnené údajmi z programu. V prípade, že máte viac úhrad, tak sa vytvoria viaceré pdf-kové tlačivá.
2. Cez menu Súbor – Uložiť kópiu uložte postupne všetky pdf-kové tlačivá do vami zvoleného adresára vo vašom počítači.
Týmto spôsobom si vytvoríte na disku iba prázdne šablóny originálnych tlačív prevodných príkazov! Preto je potrebné do
toho istého adresára, kde ste si uložili tieto kópie prevodných príkazov, skopírovať tiež súbor „Tlac.fdf“, ktorý je uložený
v adresári C:/Olymp/Reporty/PDF. Ak je vytvorených viac pdf – kových prevodných príkazov je potrebné k ním uložiť aj
viaceré súbory „Tlac.fdf“, ktoré nájdete v adresári v C:/Olymp/Reporty/PDF/Temp. V adresári by malo byť toľko
súborov Tlac.fdf, koľko pdf – kových prevodných príkazov máte uložených.
3. Pre odosielanie pomocou e-mailu je potrebné, aby ste odoslali všetky súbory, ktoré ste si uložili. Príjemca si ich potom uloží
na svojom počítači do jedného adresára. Pre prezeranie vyplneného „prevodného príkazu“ je potrebné otvárať súbor
„tlac.fdf“, aby sa prijímateľovi zobrazilo tlačivo prevodného príkazu aj s vyplnenými údajmi.
- Ak sa pdf tlačivo zobrazí prázdne
V prípade, že sa Vám pri tlači vyššie uvedených dokumentov na obrazovke zobrazí prázdne tlačivo a Acrobat reader Vám zobrazí
hlásenie, že dáta sú blokované je potrebné povoliť zabezpečenie Acrobat readru.
 Ak sa Vám v hornej časti acrobatu pri hlásení zobrazí aj tlačidlo Options, kliknite na toto tlačidlo a vyberte možnosť: Trust
this document always.
 Zabezpečenie môžete vypnúť aj cez menu Acrobat readru:
o v anglickej verzii cez Edit - Preferences - Security (Enhanced) je potrebné odznačiť voľbu Enable Enhanced
Security,
o v slovenskej verzii cez Úpravy - Predvoľby - Zabezpečenie (zvýšené) je potrebné odznačiť voľbu Povoliť zvýšené zabezpečenie.
veronikasad
12.10.10,11:43
Veronika, pri zadávaní tlače si musíš zafajknúť možnosť: Tlačiť do originálneho tlačiva. Potom by ti to malo ísť.
Jarmilka, práve že som nič také nevedela najsť: Kedysi som tlačila výkazy do originálnych tlačív, neviem či to nejak šikovne ukryli.

Môžeš mi prosím napísať bližší postup (možno to už tak skoro nebudem potrebovať, ale poslúži aj iným. Včera som ho prepísala ručne)

Na inom PC mám verziu 9,12 - tam to ide bez problémov, vo verzii 10.50 to neviem nastaviť.
rodina1
12.10.10,11:55
Jarmilka, práve že som nič také nevedela najsť: Kedysi som tlačila výkazy do originálnych tlačív, neviem či to nejak šikovne ukryli.

Môžeš mi prosím napísať bližší postup (možno to už tak skoro nebudem potrebovať, ale poslúži aj iným. Včera som ho prepísala ručne)
Veronika, musela som ísť k druhému počítaču.
Takže:
1) Dokumenty
2) Oznamovacia povinnosť
3) RLFO
4) a to je ten fígel: dole v tom okne, kde máš Názov zostavy, je: okno: Nastavenie, OK a Zruš. Vojdeš do Nastavenie - ponúkne ti Tlač do originálneho tlačiva - zafajkneš a tlačíš.
veronikasad
12.10.10,12:00
Jarmilka, ďakujem veľmi pekne. Vedela som, že sa Kros chce s nami zahrať na skrývačku. Včera som klikala všetko možné, toto ma nenapadlo ...
renata_k
14.10.10,08:01
Prosím skúsenejších o radu, mala som pracovníčku na PN pár dní v 5/10 a celý 6/10. PN-ku som zadala cez presonalistiku. Od 7/10 pracuje, ale pri výpočte mzdy za 7/10 mi Olymp nevypočítal odvody do SP za túto pracovníčku. Odvody do ZP vypočítal, ale na výkaz mi ju dáva s počtom dní 0. Chytá ma čisté zúfalstvo.... :-(((((
blondy
14.10.10,08:07
Prosím skúsenejších o radu, mala som pracovníčku na PN pár dní v 5/10 a celý 6/10. PN-ku som zadala cez presonalistiku. Od 7/10 pracuje, ale pri výpočte mzdy za 7/10 mi Olymp nevypočítal odvody do SP za túto pracovníčku. Odvody do ZP vypočítal, ale na výkaz mi ju dáva s počtom dní 0. Chytá ma čisté zúfalstvo.... :-(((((
z vlastnej skúsenosti ... nahodila si asi skôr mzdu za 07/10 a potom si až zadala koniec PN(30.6.) v personalistike. Treba skúsiť otvoriť 06/10 dať prepočítať mzdy... a potom nahodiť 07. Malo by to už byť dobre. A ďaľšie mesiace ti to už rátalo dobre?
sway
14.10.10,08:09
Prosím skúsenejších o radu, mala som pracovníčku na PN pár dní v 5/10 a celý 6/10. PN-ku som zadala cez presonalistiku. Od 7/10 pracuje, ale pri výpočte mzdy za 7/10 mi Olymp nevypočítal odvody do SP za túto pracovníčku. Odvody do ZP vypočítal, ale na výkaz mi ju dáva s počtom dní 0. Chytá ma čisté zúfalstvo.... :-(((((

skús si pozrieť v mzde za 6/2010 či máš v zadaní PN - ky v poslednom riadku - kedy už mala končiť či nemáš náhodou zakliknuté Neukončené - vtedy by ju SW stále bral ako na PN-ke, nesmie byť zakliknuté neukončené. ;)
renata_k
14.10.10,08:15
Ani ďaľšie mesiace nepočítal dobre jej mzdu. Zakliknutie neukončené si skontrolujem večer na inom comp-e, ale hlavne nerozumiem, prečo zdravotné poistenie Olymp počíta a to by nemal pri PN-ke?! Inak jej mzdu zatiaľ robím tak, že ručne zadávam vymeriavací základ pre všetky poistenia SP. Mzdu potom vypočíta správne, aj prevodný príkaz vypočíta správne, ale nedá mi ju na výkaz do SP vôbec, a do ZP nesprávne...
Indiana
19.10.10,10:05
Ani ďaľšie mesiace nepočítal dobre jej mzdu. Zakliknutie neukončené si skontrolujem večer na inom comp-e, ale hlavne nerozumiem, prečo zdravotné poistenie Olymp počíta a to by nemal pri PN-ke?! Inak jej mzdu zatiaľ robím tak, že ručne zadávam vymeriavací základ pre všetky poistenia SP. Mzdu potom vypočíta správne, aj prevodný príkaz vypočíta správne, ale nedá mi ju na výkaz do SP vôbec, a do ZP nesprávne...
na 100% maš označené neukončené v PN. Vtedy sa odvody na SP nepočítajú, ale na ZP áno - nakoľko zákon pri ZP nepozná pojem vylučiteľná doba. A z akéhokoľvek príjmu, ktorý by si poberala počas PN platíš odvody na ZP.
Ivenka
19.10.10,10:29
Ahojte som tu zasa tak prosím o trpezlivosť a pomoc a ďakujem. Vytlačila som Q Prehľad, mám ho čistí lebo nemám žiadnu daň. Mzdy som zúčtovala, prevodné príkazy vygenerovala ale nemám na prehľade dátumy, kedy boli mzdy zúčtované. Dá sa to niekde nastaviť alebo v takom to prípade to musím dopísať ručne. Ďakujem.
Aňuška
19.10.10,12:54
Ahojte som tu zasa tak prosím o trpezlivosť a pomoc a ďakujem. Vytlačila som Q Prehľad, mám ho čistí lebo nemám žiadnu daň. Mzdy som zúčtovala, prevodné príkazy vygenerovala ale nemám na prehľade dátumy, kedy boli mzdy zúčtované. Dá sa to niekde nastaviť alebo v takom to prípade to musím dopísať ručne. Ďakujem.

V údaji "Organizácia, Podnik, Deň určený na výplatu miezd" zadaj dátum, kedy boli vyplatené mzdy a ak máš v " Dokumentoch" pri tlači zakliknuté "Tlačiť všetky údaje", tak potom tam budeš mať aj dátumy.
Ivenka
27.10.10,17:42
Ako vidím iba ja tu mám problém so mzdami. Čo mám zadať alebo kde aby mi na Q výkaze vypísovalo Daňový úrad ..........
Ďakujem, snáď tu ešte niekto pracuje.
veronikasad
27.10.10,20:09
Ako vidím iba ja tu mám problém so mzdami. Čo mám zadať alebo kde aby mi na Q výkaze vypísovalo Daňový úrad ..........
Ďakujem, snáď tu ešte niekto pracuje.
organizácia - bankové účty - daňový úrad-preddavok - doplniť mesto (=sídlo DU).
Llívia
29.10.10,07:18
Vytlačila som si štvrťročný prehľad. Nezobrazil sa mi v ňom vyplatený daňový bonus. V čom môže byť chyba?
veronikasad
29.10.10,07:20
Vytlačila som si štvrťročný prehľad. Nezobrazil sa mi v ňom vyplatený daňový bonus. V čom môže byť chyba?
odpočítavaš ho od preddavkov, alebo žiadaš o refundáciu na DU ?
Llívia
29.10.10,08:36
odpočítavaš ho od preddavkov, alebo žiadaš o refundáciu na DU ?
Odpočítavam ho z preddavkov.
veronikasad
29.10.10,08:48
Odpočítavam ho z preddavkov.
v ktorom riadku ti chýba ?
Llívia
29.10.10,08:57
v ktorom riadku ti chýba ?
Vo všetkých, t.j. r. č. 5 (následne je chybný súčet v r. 7) + r. A + r. B v III. časti.
veronikasad
29.10.10,09:17
Vo všetkých, t.j. r. č. 5 (následne je chybný súčet v r. 7) + r. A + r. B v III. časti.
Ak bol DB naozaj vyplatený (skontroluj si výpl. pásky, či dieťa náhodou neprekročilo vek 25 rokov, alebo nemáš nastavené ukončenie štúdia), daj si ešte raz vygenerovať prevodné príkazy ...
Llívia
30.10.10,22:08
Ak bol DB naozaj vyplatený (skontroluj si výpl. pásky, či dieťa náhodou neprekročilo vek 25 rokov, alebo nemáš nastavené ukončenie štúdia), daj si ešte raz vygenerovať prevodné príkazy ...
Veronikasad, ďakujem za radu, ale nové generovanie príkazov nepomohlo. DB je na páske (v mzdách) normálne zadaný. V utorok zavolám do Krosu, nech mi s tým poradia.
mzdarka renca
31.10.10,00:40
Vo všetkých, t.j. r. č. 5 (následne je chybný súčet v r. 7) + r. A + r. B v III. časti.

inak, aj mne to robí šarapatu, preto to stáe riešim tak, že vyplním ručne prehľad cez www.drsr.sk Ale v r.A v III. časti mám sumy , ktoré som zrazila a odviedla, inde nikde. Ma štve, že v tak drahom programe musím x vecí robiť ručne!!!!:eek:
mzdarka renca
31.10.10,00:41
Veronikasad, ďakujem za radu, ale nové generovanie príkazov nepomohlo. DB je na páske (v mzdách) normálne zadaný. V utorok zavolám do Krosu, nech mi s tým poradia.

presne tak, aj ja mám všade zrazený a odvedený DB, len v prehľade mi to blbne
Llívia
31.10.10,06:53
Tiež som ho vypĺňala ručne cez www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). V prehľade z Olympu som DB nemala na žiadnom riadku.:eek: Uvidím, čo mi povedia v Krose.
veronikasad
31.10.10,06:57
Baby a v akej verzii robíte ? Nemám mzdy pripojené na net, moje prehlady sú v poriadku, jediné čo v nich dopisujem ručne je dátum úhrady dane, lebo príkazy tlačím bez splatnosti.
Llívia
31.10.10,15:29
Mám poslednú verziu (PC je napojený na net, tak sa mi aktualizácie sťahujú automaticky).
Ivenka
01.11.10,15:35
Príjemný sviatočný deň. Neviem či mám problém v Olympe alebo nemám vedomosť. Pracovník nastúpil 13.9. Má úväzok 1 hod/denne. Do výplaty mi dopočíta doplatok do min.mzdy a odvod do ZP mi tiež počíta zo zvýšeného VZ. Čo robím zlé?
veronikasad
01.11.10,15:44
Príjemný sviatočný deň. Neviem či mám problém v Olympe alebo nemám vedomosť. Pracovník nastúpil 13.9. Má úväzok 1 hod/denne. Do výplaty mi dopočíta doplatok do min.mzdy a odvod do ZP mi tiež počíta zo zvýšeného VZ. Čo robím zlé?
aký pracovný kalendár máš zadaný v personalistike ?
Ivenka
01.11.10,15:49
V PP mám zadaný 5 dní a 5 hodín ale stále mi to dáva, že je to plný pracovný fond. A v mzdových údajoch mám zadaný skrátený PP kde mám 20/20. V knihe píše, že mi tam mala byť voľba aby mi to nedalo plýn PP ale stále mi to tam hodí.
veronikasad
01.11.10,15:54
V PP mám zadaný 5 dní a 5 hodín ale stále mi to dáva, že je to plný pracovný fond. A v mzdových údajoch mám zadaný skrátený PP kde mám 20/20. V knihe píše, že mi tam mala byť voľba aby mi to nedalo plýn PP ale stále mi to tam hodí.
musíš mať zadané jednu hodinu denne - nie päť (nezadáva sa týždenný fond prac.času)
veronikasad
01.11.10,15:57
Ešte si skontroluj aký fond prac.času máš zadaný v nastaveniach (tam sa zadáva týždenný) ...
Ivenka
01.11.10,16:00
Myslíš v PP ? Aj keď to tam zmením na 1 hod. aj tak mi dopočítava VZ . A v kalendári mám 1 hod/denne. Pomóóc?
Ivenka
01.11.10,16:04
Akýkoľvek kalndár zadám tak mi dopočíta do min.VZ.
veronikasad
01.11.10,16:06
Akýkoľvek kalndár zadám tak mi dopočíta do min.VZ.
Ak máš v nastaveniach Organizácia - podnik - dlžka bežného pracovného času 40 hod. musíš mať v pracovnom kalendári zamestnanca zaškrtnuté
"Hodiny prepočítať podľa úväzku pracovníka"
Ivenka
01.11.10,16:11
Toto mám nastavené pri kalendári týždeň 5 h a 5 d. Ale dáva mi že úväzok plný a mám zaškrtnuté, že prepočítať uväzok. Nemala som nastup v priebehu mesiaca, nemá tam fakt ísť dopočet do VZ pre Zdr.poisťťovňu ? Doplatok do min. mzdy zmažem ale čo s odvodmi ?
veronikasad
01.11.10,16:13
Toto mám nastavené pri kalendári týždeň 5 h a 5 d. Ale dáva mi že úväzok plný a mám zaškrtnuté, že prepočítať uväzok. Nemala som nastup v priebehu mesiaca, nemá tam fakt ísť dopočet do VZ pre Zdr.poisťťovňu ? Doplatok do min. mzdy zmažem ale čo s odvodmi ?
v prac. kalendári musíš mať nastavené 1 hod. - nie 5, zaškrtneš hodiny prepočítať (ak máš v nastaveniach 40 hod. týždenne).
Pri takomto nastavení ti odvody vypočíta zo skutočnej mzdy a nebude robiť ani dopočet do min.mzdy
Ivenka
01.11.10,16:20
Mám nastavené v prac.kalendári v mzd.údajoch:
Názov Skrátený úväzok
Počet hodín bež.týždňa 1
Prac.dní 20
Prac.hodiny 20
Sviatky 0
Hodiny sv. 0
Hodiny prepočítať podľa úväzku Áno
Sa zbláznim :(
V nastaveniach podnik mám 40 ale vždy mi to akoby zmazalo :(
veronikasad
01.11.10,16:22
Mám nastavené v prac.kalendári v mzd.údajoch:
Názov Skrátený úväzok
Počet hodín bež.týždňa 1
Prac.dní 20
Prac.hodiny 20
Sviatky 0
Hodiny sv. 0
Hodiny prepočítať podľa úväzku Áno
Sa zbláznim :(
to je OK - ešte skontroluj :

Organizácia - podnik - vlavo dole dlžka bežného prac.týždňa - čo tam máš zadané ?
Ivenka
01.11.10,16:23
Dĺžka 40 hodín, počet dní 5. A vždy mi zmaže, že výplatu mám nasledujúceho mesiaca.
veronikasad
01.11.10,16:24
Ešte jedna kontrola v pracovnej zmluve - aký tam máš zadaný úväzok ?