ajacik
25.03.07,23:58
Dobrý deň prajem všetkým :)

Tento týždeň v utorok nám ukradli auto. Máme ho poistené v Allianz na celú kúpnu cenu vozidla, poistné plnenie máme v prípade odcudzenia 95 % (5% spoluúčasť).

Chcem sa spýtať, či nemá niekto osobne skúsenosti, za ako dlho nám bude vyplatená poistná náhrada.

Policajti vraj majú na vyšetrovanie 2 mesiace a potom výsledok pošlú do poisťovne.

Zaujíma ma ale, ako to je naozaj. Ako dlho to trvá v reále. Boli sme nútení hned vo štvrtok kúpiť nové auto (inak sa naň teším :) - predtým sme mali trojročnú octaviu - tiež nie staré auto).

veľmi pekne vám dakujem a určite sa s vami podelím o výsledok ........ myslím o výsledok vyšetrovania a plnenia (nie o výsledok poistky :D:D).
STRELEC
26.03.07,04:07
[quote=ajacik;433334]
....
Chcem sa spýtať, či nemá niekto osobne skúsenosti, za ako dlho nám bude vyplatená poistná náhrada.
Čech by povedal : "Ví búh a svatý Václav!" Požiadal by som poisťovňu o čiastkové , predbežné plnenie. V prípade jeho poskytnutia, má do uzatvorenia poistnej udalosti charakter zálohy. Treba pozrieť všeobecné poistné podmienky - či túto možnosť Vaša poisťovňa dáva.
Zaujíma ma ale, ako to je naozaj. Ako dlho to trvá v reále.
U kliena to bola záloha do mesiaca, vysporiadanie asi za 3/4 roka. Allianz.
Boli sme nútení hned vo štvrtok kúpiť nové auto (inak sa naň teším :) - predtým sme mali trojročnú octaviu - tiež nie staré auto).

veľmi pekne vám dakujem a určite sa s vami podelím o výsledok ........ myslím o výsledok vyšetrovania a plnenia (nie o výsledok poistky :D:D). Škoda! :):)[/que]
Kvaka
20.07.11,12:41
Vlani nám ukradli auto, na začiatku roka, ale dodnes nám nevrátili preplatok na zákonnom poistnom. Dokonca nám poslali na to odcudzené auto nový výmer zákonného poistenia na tento rok. Táto poisťovňa uhradila z havarijného poistenia totálnu škodu, pričom dostala doklady, kde polícia ukončila šetrenie. Poisťovňa tiež dostala originál osvedčenia o evidencii, v ktorom bolo uvedené ČVS: ORP-.../1-OSV-B../ Vozidlo odcudzené xy.03.2010, červená pečiatka a podpis.
Manžel tam bol osobne, povedali mu, že preplatok ZP vrátia, až bude vozidlo vyradené z evidencie. Je možné, že nám nevrátili preplatok preto, lebo bolo potrebné dokladovať rovnaké skutočnosti aj u zákonného poistenia? Však je to rovnaká poisťovňa.