kalinajova
26.03.07,05:53
Zdravím Vás. Kto mi vie poradiť. Podnikateľ 28.12.2006 vložil svoje súkromné auto do podnikania. Za rok 2006 nemá zaplatenú cestnú daň. Môže si v takom prípade účtovať odpisy za rok 2006? Jazdy s autom má až za rok 2007. Ďakujem
STRELEC
26.03.07,05:58
Ú8čtovanie odpisov a nákladov na prepravu nemá žiadny súvis s povinnosťou podať priznanie k DMV a túto daň uhradiť. Na daňovú uznateľnosť to vplyv nemá.

Druhá vec je, že daňovníka očakáva pokuta 2000.- za oneskorené podanie priznania k DMV + úroky z omeškania z titulu oneskore uhradenej (resp. dodatočne vyrúbenej dane)
Zvážil by som výhodnosť-nevýhodnosť používania vozidla v r. 2006. Aj jeho zaradenia.
renča1
26.03.07,06:43
Zdravím Vás. Kto mi vie poradiť. Podnikateľ 28.12.2006 vložil svoje súkromné auto do podnikania. Za rok 2006 nemá zaplatenú cestnú daň. Môže si v takom prípade účtovať odpisy za rok 2006? Jazdy s autom má až za rok 2007. Ďakujem

Zaplatená daň z MV nemá vplyv na uplatnenie výdavkov týkajúc sa os.automobilu. Odpis si môžeš uplatniť za splnených podmienok a to , ak os.automobil eviduješ a účtuješ k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia § 22 ods.9 a ak je využívaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov § 22 ods.1.
STRELEC
26.03.07,06:51
Zaplatená daň z MV nemá vplyv na uplatnenie výdavkov týkajúc sa os.automobilu. Odpis si môžeš uplatniť za splnených podmienok a to , ak os.automobil eviduješ a účtuješ k poslednému dňu zdaňovacieho obdobia § 22 ods.9 a ak je využívaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov § 22 ods.1.Veď práve! To využívanie sa mi zdá moc krátke na to, aby bolo efektívne uhradiť pokutu z titulu oneskoreného podania priznania k DMV.
Johanka
26.03.07,08:21
MV má nejakú vstupnú cenu , z ktorej sa uplatní ročný daňový odpis ....