Bambi23
26.03.07,07:55
Ahojte,
chcem sa poradit.
Zamestnanec firmy je zaroven konatelom inej firmy, ziadne prijem vsak uz roky ako konatel nemal.

1. Musi podavat danove priznanie alebo staci ak sa mu spraci rovne zuctovanie dane u zamestnavatela?

2. Ak musi podavat danove priznania, tak ktory typ A- kedze mal prijem len zo zavislej cinnosti alebo B, pretoze je zaroven konatelom niekde vo firme (aj ked ziaden prijem od nich nemal)?

Tento zamestnanec si totiz dal u nas ziadost na Rocne zuctovanie dane, tu sme aj urobili ale teraz prisiel s tym, ze mu niektor poradil, ze ma davat danove priznanie, kedze je niekde konatel. To jeho "konatel" je fakt len take papeirove, nikdy v tej firme nic nerobil a ani ziaden prijem z toho nikdy vraj nemal.

Viete mi poradit?
Dakujem
Anja111
26.03.07,06:01
Ahojte,
chcem sa poradit.
Zamestnanec firmy je zaroven konatelom inej firmy, ziadne prijem vsak uz roky ako konatel nemal.

1. Musi podavat danove priznanie alebo staci ak sa mu spraci rovne zuctovanie dane u zamestnavatela?

2. Ak musi podavat danove priznania, tak ktory typ A- kedze mal prijem len zo zavislej cinnosti alebo B, pretoze je zaroven konatelom niekde vo firme (aj ked ziaden prijem od nich nemal)?

Tento zamestnanec si totiz dal u nas ziadost na Rocne zuctovanie dane, tu sme aj urobili ale teraz prisiel s tym, ze mu niektor poradil, ze ma davat danove priznanie, kedze je niekde konatel. To jeho "konatel" je fakt len take papeirove, nikdy v tej firme nic nerobil a ani ziaden prijem z toho nikdy vraj nemal.

Viete mi poradit?
Dakujem
Nemusí podávať DP. RZD je v poriadku.
STRELEC
26.03.07,06:02
[quote=Bambi23;433390]Ahojte,
chcem sa poradit.
Zamestnanec firmy je zaroven konatelom inej firmy, ziadne prijem vsak uz roky ako konatel nemal.

1. Musi podavat danove priznanie alebo staci ak sa mu spraci rovne zuctovanie dane u zamestnavatela? Stačí RZ.

2. Ak musi podavat danove priznania, tak ktory typ A- kedze mal prijem len zo zavislej cinnosti alebo B, pretoze je zaroven konatelom niekde vo firme (aj ked ziaden prijem od nich nemal)? Podať priznanie môže - v tom prípade to bude "A". Priznáva len príjmy zo závislej činnosti.

Tento zamestnanec si totiz dal u nas ziadost na Rocne zuctovanie dane, tu sme aj urobili ale teraz prisiel s tym, ze mu niektor poradil, ze ma davat danove priznanie, kedze je niekde konatel.To jeho "konatel" je fakt len take papeirove, nikdy v tej firme nic nerobil a ani ziaden prijem z toho nikdy vraj nemal.

Si zlezaradil. Otázka by mala patriť do daní z príjmov. Pri zahájení témy je treba sa postaviť do tej porady, ktorá je zadanej otázke najbližšie.