karpat
26.03.07,09:12
V roku 2006 predala firma (fyzicka osoba uctujuca v jednoduchom uctovnictve) zo svojho majetku auto. Akym sposobom treba zdanit tento prijem z predaja auta, ak po celu dobu pouzivania auta sa vydaje neuplatnovali v plnej vyske? Vsetky vydaje sa po celu dobu uzivania auta kratili (leasingove splatky, poistenie, opravy, spotrebny material a pod.)Kratili sa podla pomeru prejdenych kilometrov na sluzobne a sukromne ucely. % kratenia sa pocitalo podla pomeru sukromnych a celkovo prejdenych kilometrov.
Nechceli by sme prijem z predaja zdanit cely, kedze sme si ani naklady neuplatnovali. Ako by sme mohli zistit ciastku, ktoru zdanit a ktoru nezdanit?
Auto bolo kupene v roku 1998, leasing skoncil v roku 2001 a v roku 2006 bolo predane.
Dakujem za promtnu odpoved.
betka
26.03.07,10:12
Osobne si myslím, že celý príjem z predaja auta podlieha zdaneniu, nakoľko ste ho mali zaradený do OM.
Uplatňovali ste časť výdavkov, kt. nesúviseli s podnikat. činnosťou, účtovali ste o nich ako VNZD, myslím, že sa to nedá krátiť, tieto výdavky boli použité na svoju osobnú potrebu.
Johanka
26.03.07,10:17
Celý príjem podlieha zdaneniu.
V § 8 príp. § 9 Zákona o dani z príjmov, nenájdete v tejto súvislosti žiadne " okrem" ...
karpat
26.03.07,10:27
Dakujem za odpoved.
bulnova
26.03.07,11:54
Existuje určitá možnosť - odpísaný majetok - auto darovať (nie predmetom DzP)
manželke, dieťaťu - a tí ho môžu následne predať.Treba však dvojnásobný prepis
na polícii.
betka
26.03.07,12:14
Existuje určitá možnosť - odpísaný majetok - auto darovať (nie predmetom DzP)
manželke, dieťaťu - a tí ho môžu následne predať.Treba však dvojnásobný prepis
na polícii.

Darovanie nie je predmetom dane, okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa par. 5 alebo 6.
betka
26.03.07,12:23