JSJP
26.03.07,10:06
Ahojte,


právnik z Nemecka nám vyfakturoval poskytnuté právne služby v súvislosti s vymáhaním našej pohľadávky od nášho dlžníka v Nemecku. Chcem Vás poprosiť o radu, či takáto služba poskytnutá na území Nemecka podliaha u nás samozdaneniu a ak áno tak do ktorých riadkov to máme uviesť v daňovom priznaní na vstupe a aj na výstupe.

Ďakujem
emgeton
26.03.07,10:45
Ahojte,


právnik z Nemecka nám vyfakturoval poskytnuté právne služby v súvislosti s vymáhaním našej pohľadávky od nášho dlžníka v Nemecku. Chcem Vás poprosiť o radu, či takáto služba poskytnutá na území Nemecka podliaha u nás samozdaneniu a ak áno tak do ktorých riadkov to máme uviesť v daňovom priznaní na vstupe a aj na výstupe.

Ďakujem

Tieto služby podliehajú samozdaneniu.

Do DP vstupujú do r.9 a 10 a do r. 15
benefin
22.04.07,11:31
Dobrý deň, pridám sa, mám podobný problém ale opačný prípad. V prípade že slovenský právnik (platiteľ DPH) fakturuje do Čiech (právne služby poskytnuté v Čechách), ale pre súkromné osoby, fakturuje bez DPH? Alebo bol povinný sa tam zaregistrovať, alebo fakturovať s DPH na Slovensku? Prosím poraďte ak viete.
Ďakujem.
Milan Benka
23.04.07,07:01
Dobrý deň, pridám sa, mám podobný problém ale opačný prípad. V prípade že slovenský právnik (platiteľ DPH) fakturuje do Čiech (právne služby poskytnuté v Čechách), ale pre súkromné osoby, fakturuje bez DPH? Alebo bol povinný sa tam zaregistrovať, alebo fakturovať s DPH na Slovensku? Prosím poraďte ak viete.
Ďakujem.

Keďže odberateľmi sú osoby z čl. štátu, ktoré nepodnikajú, miestom dodania právnych služieb je SR. T.j. faktúruje so slovenskou DPH.
Ak by odberateľmi boli osoby z čl. štátu, ktoré podnikajú, miestom dodania by bola ČR a v takom prípade by faktúrované plnenie nebolo predmetom dane na Slovensku.
benefin
25.04.07,15:06
Ďakujem za odpoveď. :)
Lienočka
26.11.07,09:53
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Americká spoločnosť nám vyfakturovala právne služby, ktoré boli poskytnuté v USA a aj sa týkajú ďalších nami poskytnutých služieb v USA. Fakturovali nám bez DPH. Je potrebné tieto právne služby zdaniť podľa § 15 ods. 7,8 ? Naša spoločnosť je platcom DPH. Ďakujem.
Vladimír Ozimý
26.11.07,10:12
ano samozdaniť...
Lienočka
26.11.07,10:38
Dakujem za odpoved. Čiže nemá žiaden vplyv to, že tieto právne služby boli poskytnuté v súvislosti so službami, ktoré budeme poskytovať v USA? Uzavretie kontraktu. Firma, ktorá nám poskytla tieto služby nie je platca DPH, aspoň mi žiadne číslo pre DPH neuvádza.