Jarka
26.03.07,10:29
Rakúsky partner platca DPH si objednal u nás prepravu Rusko - Slovensko.
My sme uvedenú prepravu sprostredkovali, moja otazka znie ci ako fakturovat tuto prepravu s alebo bez DPH? Prípadne do ktorého riadku priznania o DPH ju uvediem.
Keby sme fakturovali slov. subjektu bolo by to bez DPH, podla § 48 preprava vchadza do JCD. Tovar bol preclený na slovensku.
Kedže náš partner je z EU neviem ci moja úvaha platí aj v tomto prípade.

Ďakujem za všetky odpovede.
rickman
26.03.07,11:03
vy ste poskytli sluzbu - prepravu, rakuskemu partnerovi.
podla mna BEZ za spominanu sluzbu. to ze je potrebne zaplatit dan colnemu uradu a ine somariny, to zapocitate do samotnej ceny pokial to bolo vopred dohodnute..