Lucia 77
25.01.05,08:00
Ak zamestnankyňa nemala príjmy za kalendárny rok vo výške 6 násobku minimálnej mzdy a zamestnávateľ jej priznal a vyplatil bonus počas 6 mesiacov ked bola zamestnaná je povinná bonus vrátiť alebo si ho môže ponechať.
misurka
25.01.05,07:30
Ak v danych mesiacoch, kedy jej bol priznany dan. bonus, dosiahol jej prijem minimalne výsku polovice minimalnej mzdy, tak v tychto mesiacoch narok na danovy bonus nezanika - pozri §33 ods.7 Zákona o dani z príjmov č.595/2003 Z.z.

6-násobok minim. mzdy sa posudzuje pre nárok na bonus za celý rok - 12 mesiacov - ciže 4800 Sk.To znamena, ze ak by si mal zamestnanca zamestnaneho napr.od 1.12.2004 a ten by v decembri dosiahol príjem napr. 50000 Sk, mal by narok pri ročnom zúčtovaní na dan. bonus za cely rok vo výške 4800 Sk.
Vikina
25.01.05,08:48
Ak v danych mesiacoch, kedy jej bol priznany dan. bonus, dosiahol jej prijem minimalne výsku polovice minimalnej mzdy, tak v tychto mesiacoch narok na danovy bonus nezanika - pozri §33 ods.7 Zákona o dani z príjmov č.595/2003 Z.z.

6-násobok minim. mzdy sa posudzuje pre nárok na bonus za celý rok - 12 mesiacov - ciže 4800 Sk.To znamena, ze ak by si mal zamestnanca zamestnaneho napr.od 1.12.2004 a ten by v decembri dosiahol príjem napr. 50000 Sk, mal by narok pri ročnom zúčtovaní na dan. bonus za cely rok vo výške 4800 Sk.

Ja by som sa chcela spýtať. Mám zamestnanca, ktorý je starobný dôchodca. Je zamestnaný na kratší pracovný čas. Jeho mesačná mzda v niektorých mesiacoh presiahla výšku min. mzdy (odmena). Za celý rok mal príjem 47.000,- Sk. Môže si uplatniť daňový bonus pri ročnom zúčtovaní? Má dve deti, ktoré chodia na VŠ na denné štúdium, namajú ešte 25 rokov.
A ešte by som sa chcela spýtať, ako je to so zamestnancami, ktorí nedosiahnu príjem 40.416,- Sk a požiadajú o ročné zúčtovanie môžem im to zúčtovanie spraviť?
A nakoniec posledný problém ohľadom RzD, mala som študenta na dohodu o brigádnickej práci, mal odmenu 2.000,- Sk nedala som mu podpísať vyhlásenie, zrazila som mu daň. Teraz ma požiadal o ročné zúčtovanie, môžem mu ho spraviť? Tvrdí, že nemal žiaden iný príjem.
ĎAKUJEM
misurka
25.01.05,09:30
Príjem 47000 splna podmienku 6-násobku minim. mzdy, čiže je tam nárok na celoročný bonus na obe deti, ak su vyzivovane tymto dochodcom a zijuce s nim v spoloc. domacnosti. (treba dolozit potvrdenie o navsteve VS)

Inak pokial mesacna mzda je vyssia ako polovica minim. mzdy, tak narok na dan. bonus uz vznika v tom danom mesiaci.

Zamestnanci kt. nemajú príjem vyšší ako 40416 Sk mozu poziadať o RZ a vy im ho na základe žiadosti vykonate.

V pripade studenta by som asi vyhotovila len potvrdenie o zrazen. preddavkoch na dan, nech si sam poda DP.- takyto pripad som nemala


Ja by som sa chcela spýtať. Mám zamestnanca, ktorý je starobný dôchodca. Je zamestnaný na kratší pracovný čas. Jeho mesačná mzda v niektorých mesiacoh presiahla výšku min. mzdy (odmena). Za celý rok mal príjem 47.000,- Sk. Môže si uplatniť daňový bonus pri ročnom zúčtovaní? Má dve deti, ktoré chodia na VŠ na denné štúdium, namajú ešte 25 rokov.
A ešte by som sa chcela spýtať, ako je to so zamestnancami, ktorí nedosiahnu príjem 40.416,- Sk a požiadajú o ročné zúčtovanie môžem im to zúčtovanie spraviť?
A nakoniec posledný problém ohľadom RzD, mala som študenta na dohodu o brigádnickej práci, mal odmenu 2.000,- Sk nedala som mu podpísať vyhlásenie, zrazila som mu daň. Teraz ma požiadal o ročné zúčtovanie, môžem mu ho spraviť? Tvrdí, že nemal žiaden iný príjem.
ĎAKUJEM
marika1
26.01.05,17:08
V prípade študenta, keď Vás požiada o ročné zúčtovanie dane, spravíte mu ho, má nárok na nezdaniteľnú sumu, bude mu vrátená daň, ktorá mu bola srazená z tých 2 000,-. A vlastne v žiadosti podpíše, či mal aj iné príjmy alebo nie.
A keď mal príjmy aj od iných zamestnávateľov a Vás požiada o ročné zúčtovanie, musíte mu ho urobiť.
Ročné zúčtovanie sa oplatí robiť tým, čo majú menší príjem, lebo majú nárok na plnú nezdaniteľnú sumu a keď zaplatili daň, tak sa im pravdepodobne po zúčtovaní vráti.