Egrinat
26.03.07,11:55
Dobrý deň! Potreboval by som vedieť, že či si môžem vypísať faktúru na 9.800,-Sk za stavebnú prácu, ktorú som robil pre osobu, ktorá nie je SZČO. Jedná sa o to, že pri účtovaní mi vyšlo, že mám menej príjmov ako výdavkov a toto by som chcel kompenzovať takouto faktúrou. Viem, že rozmýšľam už veľmi neskoro, ale práve preto som vymyslel faktúru pre nesúkromníka. Véď on nemusí s tou faktúrou odomňa robiť nič. Takto by moje účtovanie pekne sedelo.
Prosím poraďte mi!
rene
26.03.07,10:03
Vystaviť faktúru možno aj pre podnikateľov aj pre nepodnikateľov, rozdiel je len v tom, že podnikateľ si ju dá do daňových výdavkov a o sumu faktúry si zníži daňový základ , nepodnikateľ si ju dá...do šuplíka .
bulnova
26.03.07,10:06
Vyhoď niečo z výdavkov, prípadne tel. hovory zníž určitým percentom (na súkr.
hovory) a pod. Máš to jednoduchšie.
Egrinat
26.03.07,10:24
Veľmi,veľmi ďakujem za odpovede. Ste naozaj perfektní ľudia. Odkedy som našla poradu, som šťastný človek. Ďakujem ešte raz!:)
betka
26.03.07,10:34
Dobrý deň! Potreboval by som vedieť, že či si môžem vypísať faktúru na 9.800,-Sk za stavebnú prácu, ktorú som robil pre osobu, ktorá nie je SZČO. Jedná sa o to, že pri účtovaní mi vyšlo, že mám menej príjmov ako výdavkov a toto by som chcel kompenzovať takouto faktúrou. Viem, že rozmýšľam už veľmi neskoro, ale práve preto som vymyslel faktúru pre nesúkromníka. Véď on nemusí s tou faktúrou odomňa robiť nič. Takto by moje účtovanie pekne sedelo.
Prosím poraďte mi!

Ale, ale, pozor porušenie Etikety porady. Neobchádzame zákon, nič nevymýšľame. Ako toto preglgnú ľudia, kt. podnikajú čestne. Výdavky ste si pekne účtovali ako VOZD, a Fa za práce ste nevystavovali, a šupli ste si to rovno ........
Takéto rady sa nedávajúú:mad::mad:
bulnova
26.03.07,10:46
Aj svojim klientom radím členiť telef. hovory - krátiť ich o určitú časť na súkromné. Je to podľa mňa reálne, že sa to tak využíva. Neviem z akého
dôvodu Egrinat mal vyššie výdavky ako príjmy. Možno začína, nakúpil veľa
materálu... Myslím, že je čestnejšie pokrátiť výdaj, ako napísať fingovanú
faktúru - nevidím v tom nič zlé.
betka
26.03.07,10:50
Aj svojim klientom radím členiť telef. hovory - krátiť ich o určitú časť na súkromné. Je to podľa mňa reálne, že sa to tak využíva. Neviem z akého
dôvodu Egrinat mal vyššie výdavky ako príjmy. Možno začína, nakúpil veľa
materálu... Myslím, že je čestnejšie pokrátiť výdaj, ako napísať fingovanú
faktúru - nevidím v tom nič zlé.

Telefonne hovory, sa členia na súkromné a na firemné.
................