zuzana v
26.03.07,13:35
Pred dvomi rokmi som prebrala uctovnictvo vo firme po starej uctovnicke a je v nom totalny bordel. Problem je v tom, ze s tou pani sa firma rozisla v zlom a tak ona nema vobec zaujem dat veci doporiadku. Nesedia mi vobec stavy na uctoch, neexistuje ziadna inventarizacia pohladavok a zavazkov, netusim co je zauctovane na vsetkych 3xx uctoch. Poradte mi prosim, ako to dat doporiadku. Nieco, co som vedela som za tie dva roky vysporiadala, ale aj tak tam mam este sumy, ktore sa vzali neviem kde. Neda sa to vsetko niekam preuctovat aby sa mi to navzdy stratilo z oci a ostalo tam len to co treba? Som z toho uz skutocne zufala! Chcela by som to mat ciste este do podania DP. Prosiiiiiiiiim, pomozte! Dakujem.
Kvietocek
26.03.07,11:48
Pri tych sumach by si mala mat aj oznacenie dokladov skus si to pozriet a podla toho preuctovat.
zuzana v
26.03.07,12:22
To som si presne pozrela a podla toho uz niektore veci opravila. Lenze mi mame za jeden rok iba doklady danove priznanie, vykaz ziskov a strat a suvahu. Ziadna hlavna kniha, obraty uctov, nic.
A tiez mam napriklad fakturu za najomne ktoru v 12/02 zauctovali na 381 a dalsi rok ju nauctovali normalne a tiez ju nechali na 381. A takychto pripadov mam kopec. Alebo str. listky miesto 527 je na 343 a podobne.
Klára2
29.03.07,09:29
Niečo obdobné tlačím pred sebou už druhý rok a tiež si si všetkým neviem rady
blcha
29.03.07,10:40
Pokiaľ sú to evidentne staré chyby, tak by som asi účtovala proti účtu Nerozdelený zisk / Neuhradená strata. Keby to bolo bývalo správne, tak by aj HV bol zrejme iný. Tým sa dostaneš zároveň na reálnejší výsledok hospodárenia minulých rokov.
Ak to chceš riešiť aj daňovo - tak jedine cez dodatočné DP, ale k tomu rozhodne doklady treba.
Nebuď smutná, takúto skúsenosť máme asi všetky.
ilona
29.03.07,10:56
Ja som mala takýto problém pre 2 rokmi poradili mi to riešiť tak,že som to zosumarizovala na 1 účet a to 413,zaučtovala som tam všetky účty-rozdiely MD-D a konečný výsledok mi vyšiel okolo -600,- .Tak to tam je až do dnes.Každý rok k tomu priložím inventúru účtov z ktorých mi to vzniklo a čakám,či sa neozve napr.poisťovňa 336,nejaký dodavateľ 321 a pod.zatiaľ nič.
jajkach
16.05.07,07:29
ja som tiez prebrala uctovnictvo a mam tiez taky problem. Nesedia ani bankove ucty so skut.stavom, ani zásoby nesedia so skut.stavom o stave v pokladni ani nehovorim, uz druhy rok rozmyslam ako to dam do poriadku.