markaV
26.03.07,13:42
Firma mala v roku 2003 stratu 100 000Sk. Základy dane v rokoch 2004 a 2005 boli len do 10tisíc Sk. V DP sme si zo straty 100 000Sk za tieto dva roky neuplatnili nič. Môžme si v DP 2006 uplatniť celú stratu? Ak áno,kde sa to píše v DP? V účtovníctve to ešte nie je vysporiadané.
renča1
26.03.07,18:26
Postupovať sa bude podľa § 30 , pretože prvý krát sa vykázala strata v r.2004. Podľa môjho názoru si môžete odpočítať stratu od základu dane v DP za r.2006 z príjmov podľa § 6 až 8. Daňovú stratu môžete odpočítavať od roku 2004 až do roku 2008. / do 5 rokov /