pajong
26.03.07,13:54
Pletie ma v §4 " 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal.mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná...."
Firma, ktorá vznikla v juni 2006 a zatial nie je platcom DPH bude sledovať svoj obrat na 12 mesiacov , t.j. od 6/2006 do 5/2007 a 6/2007 až 5/2008 .....?! Alebo bude sledovať svoj obrat za kal. rok 2006, potom celý rok 2007 ....?!
Prosím o radu. Dakujem
tinaM
26.03.07,14:00
Pletie ma v §4 " 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal.mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná...."
Firma, ktorá vznikla v juni 2006 a zatial nie je platcom DPH bude sledovať svoj obrat na 12 mesiacov , t.j. od 6/2006 do 5/2007 a 6/2007 až 5/2008 .....?! Alebo bude sledovať svoj obrat za kal. rok 2006, potom celý rok 2007 ....?!
Prosím o radu. Dakujem
Je tým myslený obrat za predchádzajúcich 12 po sebe idúcich mesiacov.
To znamená od 6/2006 do 5/2007.
pajong
26.03.07,14:23
dakujem za radu :-)
Aljok
26.03.07,15:45
Pletie ma v §4 " 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal.mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná...."
Firma, ktorá vznikla v juni 2006 a zatial nie je platcom DPH bude sledovať svoj obrat na 12 mesiacov , t.j. od 6/2006 do 5/2007 a 7/2006 až 6/2007 .....?! Alebo bude sledovať svoj obrat za kal. rok 2006, potom celý rok 2007 ....?!
Prosím o radu. Dakujem
Vždy 12 mesiacov nasledujúcich po sebe.
Janiča
27.03.07,13:33
V § 4 Zák. o DPH je napísné "...ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal. mesiacov obrat 1 500 000 Sk...". Formulácia "za najviac" podľa mňa znamená, že keď tento obrat dosiahne napr. za 8 mesiacov, tak je povinná sa registrovať už po tých 8-mych mesiacoch a nie až po 12-tich.
Aljok
27.03.07,14:04
V § 4 Zák. o DPH je napísné "...ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kal. mesiacov obrat 1 500 000 Sk...". Formulácia "za najviac" podľa mňa znamená, že keď tento obrat dosiahne napr. za 8 mesiacov, tak je povinná sa registrovať už po tých 8-mych mesiacoch a nie až po 12-tich.
To je samozrejme pravda, ale asi si nepostrehla, že predchádzajúce odpovede boli vysvetlením či sa počítajú kal. mesiace od začiatku podnikania, alebo kalendárny rok...
Janiča
27.03.07,20:39
Pôvodná otázka podľa mňa celá vychádza z nesprávneho predpokladu, že sa obrat sleduje celých 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov od začiatku podnikania a potom ďalších 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov, čo nie je pravda, lebo obrat sa sleduje kumulatívne a akonáhle sa dosiahne obrat 1,5 mil. za najviac 12 (TEDA AJ MENEJ)po sebe idúcich kal. mesiacov je povinnosť registrovať sa. To na vysvetlenie pre Pajong.