inngrid
26.03.07,16:18
A

Ak zacal podnikatel podnikat 1*1*2005 prvy rok nebol povinny platit odvody do socialnej poistovni po roku podnikania vsak ako znamena to ze od 1*1*2006 ma platit z min. mzdy odvody a potom po podani danoveho priznania k 31*3 a podania vypisu k 30*6 sa mu urobi novy vymeriavaci zaklad na zaklade danoveho priznania
dobre to chapem?

takze k 1*1*2006 mal SZCO vyplnti a odovzdat prihlasku na platenie soc. poistovna spravne?


B

Co v pripade ze zacal podnikat v septembry 2006 a prve danove priznanie podava teraz, urobi vypis na soc. poistovnu z danoveho priznania ale aj tak do septembra nemusi platit odovody a vlastne zacne platit odvody od oktobra 2007 ale hned od 1*7 musi platit odovdy ako to je v tomto pripade?




dakujem
Jozef Mihál
26.03.07,14:22
Ak zacal podnikatel podnikat 1*1*2005 prvy rok nebol povinny platit odvody do socialnej poistovni po roku podnikania vsak ako znamena to ze od 1*1*2006 ma platit z min. mzdy odvody a potom po podani danoveho priznania k 31*3 a podania vypisu k 30*6 sa mu urobi novy vymeriavaci zaklad na zaklade danoveho priznania
dobre to chapem?

takze k 1*1*2006 mal SZCO vyplnti a odovzdat prihlasku na platenie soc. poistovna spravne?

Nie, až k 30.6.2006 podáva v SP výpis z DP a ak jeho obrat za rok 2005 bol vyšší ako 82800 Sk podáva k 1.7.2006 prihlášku do SP a od júla 2006 platí odvody do SP.


B

Co v pripade ze zacal podnikat v septembry 2006 a prve danove priznanie podava teraz, urobi vypis na soc. poistovnu z danoveho priznania ale aj tak do septembra nemusi platit odovody a vlastne zacne platit odvody od oktobra 2007 ale hned od 1*7 musi platit odovdy ako to je v tomto pripade?

K 30.6.2007 podáva v SP výpis z DP a ak jeho obrat za rok 2006 bol vyšší ako 91200 Sk podáva k 1.7.2007 prihlášku do SP a od júla 2007 platí odvody do SP.
inngrid
26.03.07,14:39
Dakujem ti jozef
tak teraz len jedno nechapem
bol ten podnikatel v socialnej poistovni ten A pripad a tetuska mu povedala ze mu nezoberie vyps z danoveho priznania lebo nema od neho prihlasku
naco chce potom prihlasku ked este stale nemusi platit odvody
nevies?
Jozef Mihál
26.03.07,14:42
Viem. Tetuška nerozumie svojej práci, bohužiaľ nie je jediná v tejto republike.
Evanka
26.03.07,14:55
Dakujem ti jozef
tak teraz len jedno nechapem
bol ten podnikatel v socialnej poistovni ten A pripad a tetuska mu povedala ze mu nezoberie vyps z danoveho priznania lebo nema od neho prihlasku
naco chce potom prihlasku ked este stale nemusi platit odvody
nevies?
Že sa nemusí registrovať na základe toho výpisu si asi tetuška bude pamätať....http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
§ 228
Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

(1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.
inngrid
28.03.07,08:10
Dakujem vam obom
uz som kludnejsia som myslela ze som nieco pokaslala ale nie ja to tetuska na urade:)