pdenisa
26.03.07,15:56
Čítala som debatu o paušálnych výdavkoch. Som živnostníčka od 07/2006, dokedy som bola v pracovnom pomere. Rozmýšlam na poslednú chvíľu, že si uplatním paušálne výdavky. Ako to dať dokopy s príjmom zo zamestnania a s daňou ktorá bola z tohto príjmu- mzdy zaplatená. Mala som príjem 60000 zo zamestnania a 115000 zo živnosti. Po odrátaní výdavkov, ktoré viem preukázať,vychádza zaplatiť daň 2900 SK. Poraďte, či sa oplatí paušálne výdavky.
džino
26.03.07,17:25
Čítala som debatu o paušálnych výdavkoch. Som živnostníčka od 07/2006, dokedy som bola v pracovnom pomere. Rozmýšlam na poslednú chvíľu, že si uplatním paušálne výdavky. Ako to dať dokopy s príjmom zo zamestnania a s daňou ktorá bola z tohto príjmu- mzdy zaplatená. Mala som príjem 60000 zo zamestnania a 115000 zo živnosti. Po odrátaní výdavkov, ktoré viem preukázať,vychádza zaplatiť daň 2900 SK. Poraďte, či sa oplatí paušálne výdavky.
skús www.profesia.sk je tam tabuľka - kalkulačka , kde sa dá jednoducho po doplnení riadkov zistiť či PA alebo VY.
takto sa tam dostaneš:
www.profesia.sk
- potrebujem radu
- právna poradňa
- na stránke dole je Odvody sam.zarob.činnej osoby - klikni a máš to
Zoltán Kovács
26.03.07,18:08
Málo info na kvalifikovanú odpoveď. Akú máš živnosť? Remeslnú alebo voľnú? Od toho závisí či uplatníš 40% alebo 60% paušálnych nákladov. Príjem zo zamestnania 60.000 je v hrubom pred odpočítaní poistného, alebo po ako čiastkový základ dane?

Doplň svoju otázku.
Katarina
26.03.07,18:20
Živnotník od 1.4.2006, predtým nezamestnaný. Príjem za rok 2006 okem dotácie z ÚP v výške 62 tis. žiadne, výdavky okrem platby do zdravotnej posťovne žiadne. V § 6 uvediem 62 tis. príjem, 40 % paušálne výdavky + uhradené poistné = základ dane - 90 816,- daň = 0
Je to správne?
Zoltán Kovács
26.03.07,18:20
Živnotník od 1.4.2006, predtým nezamestnaný. Príjem za rok 2006 okem dotácie z ÚP v výške 62 tis. žiadne, výdavky okrem platby do zdravotnej posťovne žiadne. V § 6 uvediem 62 tis. príjem, 40 % paušálne výdavky + uhradené poistné = základ dane - 90 816,- daň = 0
Je to správne?

Áno je to správne
Katarina
26.03.07,18:31
Ďakujem a oceňujem.