alex1
26.03.07,16:05
sme dopravná spoločnosť, máme vlastnú čerpaciu stanicu na naftu a túto niekedy jednorázovo predávame inej spoločnosti. Učtujeme to ako predaj tovaru. Môžeme takto postupovať? Nemá to nejaký vplyv na napr. spotrebnú daň alebo nejaký iný zákon?
alex1
26.03.07,19:38
neporadí dobrá duša?
alex1
27.03.07,08:35
sme dopravná spoločnosť, máme vlastnú čerpaciu stanicu na naftu a túto niekedy jednorázovo predávame inej spoločnosti. Učtujeme to ako predaj tovaru. Môžeme takto postupovať? Nemá to nejaký vplyv na napr. spotrebnú daň alebo nejaký iný zákon?


.......Posúvam
grammatika
29.08.09,18:27
Ahojte, práve zaujíma ma i táto téma, nevie niekto poradiť?
Ak spoločnosť nakupuje v SR motorovú naftu a predáva ju, berie sa to len ako tovar a nemali by žiadnu povinnosť voči spotrebným daniam??
Budem rada, ak sa niekto na túto tému vyjadrí, resp.ma odkáže na nejaký §.
Ďakujem
grammatika
31.08.09,09:56
skúsim posunúť :)
Maya1
28.01.11,11:50
Ahojte, práve zaujíma ma i táto téma, nevie niekto poradiť?
Ak spoločnosť nakupuje v SR motorovú naftu a predáva ju, berie sa to len ako tovar a nemali by žiadnu povinnosť voči spotrebným daniam??
Budem rada, ak sa niekto na túto tému vyjadrí, resp.ma odkáže na nejaký §.
Ďakujem

ahoj, zaujíma ma tento problém, ale nenašla som žiadnu odpoveď na uvedenú otázku, tak aktuálne by mohol niekto poradiť? Ď.
Excise Duty
28.01.11,12:22
Naftu nakupujete už v daňovom voľnom obehu, čiže už zdanenú spotrebnou daňou, takže ak ju ďalej predáte, nemáte žiadne povinnosti z hľadiska spotrebnej dane.
basto888
28.07.11,17:37
Caute ake ste potrebovali povolenia na vnutropodnikovu cerpaciustanicu?
JANA LC
16.01.14,15:20
Dobrý deň,

Naša spoločnosť má zmluvu so spoločnosťou, ktorá vlastní čerpacie stanice na odber motorovej nafty. Je to výhodné, lebo sa chodí čerpať podľa potreby a na konci mesiaca príde došlá faktúra od dodávateľa.
Jeden z našich odberateľov nemá s čerpacou stanicou zmluvu a požiadal nás, či môže čerpať naftu na naše meno, a my mu potom tú jeho naftu vyfakturujeme. Súhlasili sme a funguje to tak, že on si ide natankovať do takej špeciálnej nádrži priamo na čerpaciu stanicu, cca 600 litrov, podpíše dodací list o čerpaní , nám majiteľ čerp. stanice vystaví mesačne dve faktúry na naše meno, jedna je náš odber a druhá je ten náš odberateľ. V účtovníctve sme to riešili ako predaj tovaru. Už to tak funguje celý rok 2013.

Dnes nás majiteľ čerp. stanice upozornil /aby sme si to naštudovali / na:

NOVELU ZÁKONA O SPOTREBNEJ DANI Z MINERÁLNEHO OLEJA ,
Časť novely:
 Cieľom nového ustanovenia § 25b účinného od 1. marca 2014 „Distribútor, predajca a spotrebiteľ
pohonných látok“ je eliminovať daňové úniky na spotrebnej dani z minerálneho oleja. Obchodovanie
s motorovým benzínom, motorovou naftou a LPG (ďalej len „pohonná látka“) v daňovom voľnom obehu
na daňovom území v rámci podnikateľskej činnosti, ako aj jej skladovanie v skladovacom zariadení, ktorého
objem je 15 000 litrov a viac, sa dostáva pod kontrolu správcu dane od uvedenia pohonnej látky
do daňového voľného obehu až po jej predaj konečnému spotrebiteľovi (napr. na čerpacích staniciach).
Ustanovenie upravuje podmienky tak, že každá osoba, ktorá bude chcieť v daňovom voľnom obehu
na daňovom území v rámci podnikateľskej činnosti pohonné látky
- distribuovať alebo predávať na konečnú spotrebu, má povinnosť požiadať správcu dane o vydanie
povolenia na distribúciu, resp. povolenia na predaj.

Takže, ja som si to naštudovala a myslím si, že kľudne môžeme takto pokračovať ďalej, nakoľko naftu neskladujeme, čerpá sa priamo na čerpacej stanici, my s ňou nemanipulujeme, už je raz odanená spotrebnou daňou, uvažujem správne ? /nemusíme sa registrovať na colnom úrade ako predajca/

Ďakujem za akékoľvek vyjadrenie !

PS: priložila som to sem, aby som nezakladala novú otázku.
ekonom1
18.06.14,14:12
Chcela by som sa informovať ako ste to ukončili. Sme tiež spoločnosť ktorá nakupuje naftu na karty a časť fakturujeme druhej spoločnosti.
Ďakujem.