Dryden
26.03.07,20:45
Zdravím, chcel by som sa spýtať, ako je to s výpočtom nezdaniteľného základu dane v prípade, že mám živnosť registrovanú od 15.6. 2007. Viem, že sa počíta pomerná čiastka z tých cca 90 800 Sk, no ako je to v mojom prípade. Mám ju vyrátať akoby som bol živnostníkom 6 mesiacov, 7 mesiacov alebo 6,5 mesiaca? Ďakujem.
Timka1
26.03.07,20:48
Nezdaniteľná časť na osobu sa neráta na mesiace, môžte si uplatniť celú a to 90 816,- Sk, bez ohľadu na to, koľko mesiacov ste mali živnosť. Veď DP podávate za celý rok 2006.
Johanka
26.03.07,20:48
Žiadna pomerná časť sa nepočíta, každý daňovník má nárok na celých 90.816 Sk.
Pozri § 11 Zákona o dani z príjmov.