zuzana29
27.03.07,06:45
dobrý deň,
som štvrťročný plátca DPH účtujem v JÚ mám prijatú faktúru z februára ktorej som zaplatila len časť a zvyšok zaplatím až v apríli ako je to so zaúčtovaním DPH a priznaním DPH za I/2007?
vikinka
27.03.07,04:51
DPH na vstupe uplatníš v plnej výške za I.Q./2007.Faktúru zapísať s dátumom dodania služby alebo tovaru a postupne zapísať úhradu podľa dokladu o zaplatení.
Paula
27.03.07,04:56
Nárok na odpočet DPH nie je podmienený platbou.
zuzana29
27.03.07,05:27
díky moc za rady
1janka
27.03.07,06:59
ahojte poraďáčky a poraďáci, potrebujem poradiť s dph, v marci začíname byť dph a chcem sa spýtať tiež tak lopatisticky že nárok na odpočet je aj bez zaplatenia faktúry a stačí zaúčtovať prijatie faktúry, či ako to je? dakujem dopredu...
Paula
29.03.07,04:45
ahojte poraďáčky a poraďáci, potrebujem poradiť s dph, v marci začíname byť dph a chcem sa spýtať tiež tak lopatisticky že nárok na odpočet je aj bez zaplatenia faktúry a stačí zaúčtovať prijatie faktúry, či ako to je? dakujem dopredu...

Áno, ak faktúra obsahuje všetky náležitosti daňového dokladu. Pozor na preddavkové / zálohové faktúry, na ktorých je vyčíslená DPH , pričom je na nich uvedené, že fa nie je daňovým dokladom.