Heni
27.03.07,07:00
rada by som poznala váš názor:
klient mi doniesol faktúry zo zahraničia, nákup tovaru vlani v novembri-decembri, je platcom DPH, urobila som samozdanenie... platil ich v hotovosti, doklady o úhrade nevedel nájsť, že donesie neskôr....
termín podania DP sa blíži a on tie príjmové doklady k uhradeným zahraničným faktúram nevie nájsť... je možné že ani nenájde, tak dobre ich zapatrošil...
čo teraz? :confused: ten tovar na sklade eviduje, ba dokonca časť má už aj predaný.... ale mne to tam figuruje ako neuhradené faktúry... :(
STRELEC
27.03.07,05:05
Pkiaľ to nie je moc "divoké" zahraničie, mohol by prípadne potvrdenia o úhrade oných faktúr vyžiadať. Pozerali by sice naňho divne, ale ...
ekopo
27.03.07,05:15
Nie Tebe, ale jemu to figuruje ako neuhradené. Nie Tvoj problém, ale jeho. Nad takýmto už si hlavu nelámem. A hlavne nie 27.marca.
Paula
27.03.07,05:18
Nie Tebe, ale jemu to figuruje ako neuhradené.

tak :) .....jeden z dôvodov, prečo by som nikdy nechcela mať kienta neporiadníka.
Heni
27.03.07,05:21
:cool: mám na takých šťastie...
ked teraz nechám tie faktúry ako neuhradené, čo teda aj musím...
ak mi v apríli tie doklady donesie, budem musieť prerábať celé účto? alebo ich v apríli hodím do tohto roku (hoci dátum úhrady bude vlanajší?)
renča1
27.03.07,05:27
:cool: mám na takých šťastie...
ked teraz nechám tie faktúry ako neuhradené, čo teda aj musím...
ak mi v apríli tie doklady donesie, budem musieť prerábať celé účto? alebo ich v apríli hodím do tohto roku (hoci dátum úhrady bude vlanajší?)

Ak ti až v apríli donesie doklady o úhrade, tak jedným zo spôsobov ako ich dostaneš do základu dane bude, že budeš musieť podať dodatočné daňové priznanie za príslušný rok, kedy k úhrade v skutočnosti došlo.

Máš aj druhú možnosť a to, že faktúry uhradíš aj v r.2007, ale s tým, že nebudú vstupovať do základu dane, alebo

ešte tretia možnosť a to, že faktúry necháš v evidencii v knihe závazkov až do skončenia podnikania. Keď skončí podnikanie tak szčo bude povinná upraviť základ dane podľa § 17 ods.8 okrem iného aj o tieto už dávno uhradené fa. Až pri ukončení podnikania sa zahrnú do základu dane.
Heni
27.03.07,11:21
tak :) .....jeden z dôvodov, prečo by som nikdy nechcela mať kienta neporiadníka.
... to je pre mojho až príliš jemné pomenovanie... :rolleyes: :D